Clik Clak

Autor:

Logické hry si oblíbilo mnoho hráčů. Podskupinu logických her tvoří logické rychlíky, kde je hráč časově omezen a musí velmi rychle reagovat. Můžeme si vzpomenout např. na legendární Tetris, Logical nebo Atomix. V této recenzi se podíváme na hru Clik Clak.

clik_clak_01 clik_clak_02

Tato hra se objevila na trhu v roce 1992 a připravili ji pro nás italští vývojáři. Na herní ploše máme červené ozubené kolečka, z nichž se jen některé točí. Musíme je pospojovat tak, aby se točily všechny. Musíte tedy mezi červené kolečka naskládat další ozubené kolečka. Skládáme je tak, aby do sebe přesně zapadly. Po pár minutách hry přijdeme na to, jak do sebe napasovat kolečka různých velikostí. Kolečka mají tři různé velikosti a ty se náhodně generují. V levém dolním rohu vidíme, které kolečko bude následující. Pokud se spleteme a nasadíme špatné kolečko, můžeme ho pomocí bomby odstřelit a pak nasadit správné. Počet bomb je omezen. Ze začátku je hra velmi jednoduchá. Téměř celá plocha je pokryta osičkami, na které nasazujeme kolečka. S přibývajícími úrovněmi ale osičky řídnou a hra se stává těžší. Hru nám znepříjemňují také brouci, kteří nám užírají osičky a jsou příčinou rezavějících koleček. Brouky můžeme střílet a rezavé kolečka mazat olejem. To ale není vše. Občas nám generátor vyplivne ozubené kolečko, na kterém jsou šipky. Kolečko se může otáčet jen ve směru šipek. Hra je samozřejmě časově omezena. Když dokončíme jedno patro, tak můžeme na automatu hrát o bomby, olejničky, munici nebo body. Po dokončení celé úrovně získáme číselný kód do další.

clik_clak_03 clik_clak_04

Hra nabízí 12 úrovní. Jednotlivé úrovně představují známé stavby z různých zemí. Začínáme šikmou věží v Itálii, podíváme se do egyptské sfingy, budovy opery v australské Sydney, čínského paláce a dalších. Po chvilce hraní se dostanete do 5. levelu. Tam ale přituhne. Doporučuji si namalovat u problematických úrovní nákres na papír. Po zdolání dalších úrovní přijde velmi těžký 9. level a podle mě téměř nehratelná 11. úroveň. Opravdu to chce při hraní vyšších úrovní trpělivost, znát jednotlivé obrazovky téměř na zpaměť a optimálně rozmisťovat kolečka. Při hraní jsem osobně nestíhal mazat kolečka, k likvidaci brouků jsem nepoužíval munici, ale položil jsem na ně ozubené kolečko.

clik_clak_05

Clik Clak nabízí velmi vydařenou zábavu. Jednotlivé úrovně nám začínají hodinami s kukačkou. Během hraní posloucháte příjemnou hudbu. Jak jsem se zmiňoval, hra nabízí i infarktové stavy. Musíte položit poslední kolečko a ono nepřijde, brouk vám užere osičku, kterou potřebujete, generátor vám nabízí jen kolečka s šipkami nebo vám prostě dojde čas. Při hraní jsem si říkal, že stárnu a Clik Clak už podruhé nedohraji. Dohrál jsem a vy můžete také. Příznivci logických rychlíků, zapněte Amigy, připravte joysticky a skládejte ozubená kolečka!

Komentáře k "Clik Clak"

Napsat komentář (Přihlásit se)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*