Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Emulace Amigy na PDA

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Emulace Amigy na PDA

    Existuje nějaký provozuschopný emulátor Amigy na PDA?
    V mém případě na Palm Tunsten T s PalmOs5.
    Mám nějaký předpotopní emulátor GameBoye, ale buď je špatný, nebo je to PDA strašně pomalý..
    Rychlost Černobílého GameBoye je cca 40-60% originálu.
    Přitom AVI a MP3(4) zvládá suprově..
    A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

    #2
    Spis asi nic neni, nebo o moc vecech nevim. Rozumne to snad chodi pouze na SONY PSP.

    Komentovat


      #3
      Koukni na stránky k Pavlu Pokovi - http://winuae.sweb.cz/.

      Co si pamatuju, tak na nějakém Palmu emuloval Amigu celkem v pohodě.
      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

      Komentovat


        #4
        Co tak ScummVM? Idu pod nim Amiga verzie mnohych hier.
        ???

        Komentovat


          #5
          Osobne mam PDA Mio s Windows Mobile a pod ScummVM sa mi podarilo rozbehat snad vsetky Lucasovky, Flight of the Amazon Queen, Waxworks, Elviru II, Simon the Sorcerer, Kyrandiu + rozne PC-only adventury (Sam and Max, Discworld atd.). Hovorim tu hlavne o adventurach, na PDA sa kvoli ovladaniu stylusom aj tak akcne veci hrat nedaju...
          ???

          Komentovat


            #6
            JJ, na PDA tedy ehm Palmech s OS 5 beha Amiga hned na dvou emulech - PalmUAE a MyUAE a da se rict, ze v obou pripadech asi tak stejne rychle - ehm, jsou to porty a neprilis usite Palmimu HW na miru, coz ale neznamena, ze bude stacit pomaly Palm - skutecne to chce nejmene 3xx MHz model, nebo lepe teda T5 nebo jemu podobny bezici na 412 MHz - i tak se hodi utilitka LightSpeed - je vice verzi pro ruzny modely - ktera softwarove nasobi procesor = vymacknul jsem z T5 asi 625 MHz tusim a pak jede A500 i se zvukem uplne totalne v plnem snimkovani za cenu, ze to zere baterku asi 3x vic MyUAE umi papirove mene nez PalmUAE, za to je lepsi pro emul A500. PalmUAE umi stelovat rychlost MC68xxx, umi i HDF, udajne AGA grafiku (hmm,no), vic nez 68000, taky vic pada atd. V obou pripadech je treba utilitka UDMH pro ziskani celistveho bloku pameti - nejspis to uzere kus pameti na karte. Takze na 412 MHz T5 je to vcelku OK, dost veci se rozjede, pokud to nemusi moc pocitat - na naky vektory zapomenout hned. Jestu tu mam Centro - asi posledni chytrej telefen z PalmOS - tech 3sta neco MHz je tak na hrane, ale taky to jde. Centro ma lip resenou heapku, takze UDMH neni treba. Jinak tady jedou pekny emuly Spectra, C64 Frodo je uplne suprovej vcetne zvuku, Amstrad coby Caprice emul (na Centru je zvuk mrtvej, ale na T5 spickovej AY cip jako zivej). Pro ty konzole tady je LJP - Little John - vsechny mozny konzole a velmi dobre - misty se drobet drbe zvuk jak to snimkuje, ale asi nejlepsi ze vsech moznosti starejch masin. Alternativne se da parit na emulu Atari ST - CaSTaway, kterej je velmi dobrej, akorat zvuk nic moc, ale za to je fakt nativni a paradne rychlej i na 150 MHz se da hrat cokoliv, takze i ataracky verze amigackej her. Scumm tady je taky a chodi vyborne, MAME je vynikajici vcetne zvuku, chce UDMH a spis brat v uvahu ty objemove kratsi hry typu BombJack a podobne. Pak XCAde - zase konzole. Jinak tracker Psytexx2 uz je tak nejak stabilni, daj se na tom poustet primo PT Moduly, XM, S3M a hraje to velmi kvalitne. No a nakonec - na T5 se da fungovat stylusem vcelku OK, tady se mrvi akorat to, ze vetsina Palmu jede na 320x320 a T3/T5 a este naky na 320x480 - ta myska je drobet mimo, ale z WorkBenchem se da fakt pracovat Uz dost, dal nepisu

            Komentovat


              #7
              Vycerpavajici popis, SUPER!
              Diky
              A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je Wolfus Přejít na původní příspěvek
                Co tak ScummVM? Idu pod nim Amiga verzie mnohych hier.
                To s emulaci Amigy poc nesouvisi, ScummVM je engine pro adventury od Lucasu a je to portovane pro kde co.

                Stejne tak emulace ZX Spectra a Mame, to mi jede i na hodne starem SonyErricssonu P900. Ale ta Amiga se mi krome WinUAE vsude dost varchlata.
                Naposledy upravil Doda; 05.10.2009, 08:29:42.

                Komentovat


                  #9
                  mam HTC tytn (win ce6) a bezuspesne jsem se pokousel zprovoznit emulator amigy (pocketUAE), je tu nekdo, kdo mel to stesti? idealni mi prijde pocket balicek amigasys, ale ne a ne to plynule rozbehnout... nejake namety, zkusenosti?

                  Komentovat


                    #10
                    tak jsem zdatne googlil a zjistil jsem, ze si na platforme HTC Hermes jednoduse neskrtnu. proste to nefunguje, ach jo :/

                    Komentovat


                      #11
                      Mám pda Asus P750 s Windows mobile 6.5, a zkusil jsem emulátor PocketUAE, tady je popis poslední verze http://pocketinsanity.org/web/pocket...ews_Details/85
                      a tady download http://sourceforge.net/projects/pocketinsanity/files/
                      Protože je to verze z roku 2006, měl by běžet i na tom starém HTC.
                      Co se týče emulátoru, má spoustu nastavení, třeba jde použít obraz HD image a jde zvolit aga chipset, turbokarta a fastram. Co se týče funkčnosti, aby to trošku běželo musím vypnout emulaci zvuku. Nevím jestli je to mým přístrojem nebo to obdobně funguje i na jiných. Možná je to tím že mám na pda aktivovaný VGA displej a tak to jednoduše nestíhá.

                      Ale díky tomu že to běhá i na nejnovější WM 6.5, tak s nějakým novým, nejlíp 1Ghz přístrojem by to už mohlo běžet slušně I když bez HW klávesnice, odkázán jen na dotykový displej (a nejlíp jen prstama) bych to ani nespouštěl..
                      A1230/50 32MB RAM,A500hddRoctec+8MB RAM,3xA500,3xST,1xSTE,2xZX128,3+ZX48K+Divide,6xC64 ,1xC128+MMC64+RReplay,konzole DC,SNES,Gamegear,GP2X+Cradle

                      Komentovat

                      Zpracovávám...
                      X