Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Příprava Amiga HD ve WinUAE

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    noa resenim je taky poridit pci ata radic, mozna bych taky nakej nasel)
    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

    Komentovat


      #17
      Hmm, to je asi zbytečně komplikovaný - v práci mám IDE kable, tak to tam prostě nasypu... další věci tam budu dodávat skrz CF PCMCIA... nebo je možné po vyčištění partition a oživení Workbench pak již používat klasickou čtečku?
      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

      Komentovat


        #18
        Fakt zalezi na ctecce, vyzkousej.
        Ztim to vypada takze ctecky postaveny na atmelech a podobnym zverstvu nejdou, zatimco specialni cipsety jdou
        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

        Komentovat


          #19
          Normalne laduju CF prez ctecku a WinUAE to nachazi v pohode. Jak pise Chain zalezi na konkretni ctecce karet. Az budu doma muzu napsat jakou znacku a tip mam.
          A1200 + Blizzard 1230/50/64MB + HDD + PCMCIA CD1200, A500 1MB + Alfapower 4MB s HDD.

          Komentovat


            #20
            Autorem citovaného textu je Anubis Přejít na původní příspěvek
            Normalne laduju CF prez ctecku a WinUAE to nachazi v pohode. Jak pise Chain zalezi na konkretni ctecce karet. Az budu doma muzu napsat jakou znacku a tip mam.
            ja taky tak, CF sum sformatoval a prerozdelil na amige a pod winuae som instaloval

            a bezi jak drak

            Komentovat


              #21
              O: Příprava Amiga HD ve WinUAE

              Rád bych se s vámi podělil o mé zkušenosti s přípravou disku (i velkého) pod WinUAE. A vlastně nejenom pod emulátorem, mnou uvedené postupy lze snadno reprodukovat i na amize. Internet je ohledně této problematiky plný polopravd i různých nesmyslů, a já jsem si dovolil stvořit pravdu vlastní. Nemám patent na rozum, takže pokud mě budete chtít opravit či doplnit, budu jen rád.
              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
              -----------------------------------------------
              Líbí se mi Retropolis

              Komentovat


                #22
                O: Příprava Amiga HD ve WinUAE

                DaMi je mazák. A pankáč!
                "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                Komentovat


                  #23
                  O: Příprava Amiga HD ve WinUAE

                  Slusny vykon. Nez to vsechno zapomenes, tak bychom o tom mohli dat nejakou vetsi debatu, je to zajimava oblast.

                  Jde ve WB31 s KICK31 udelat primo jen jeden oddil tech skoro 8GB? V clanku vzdy delas jeden mensi. Je to jen tvoje volba, nebo nutnost?

                  Komentovat


                    #24
                    O: Příprava Amiga HD ve WinUAE

                    Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                    Jde ve WB31 s KICK31 udelat primo jen jeden oddil tech skoro 8GB? V clanku vzdy delas jeden mensi. Je to jen tvoje volba, nebo nutnost?
                    Vlastně jsem nad tím nepřemýšlel, bral jsem to tak, že první partition nesmí být větší než 4 GB z důvodu omezení přístupových příkazů z FFS a dál jsem to neřešil. Když nad tím ale teď víc přemýšlím, tak mi ten limit při použití PFS3, resp. PDS3 přijde zbytečný.

                    Zkusil jsem pár postupů na tom mém 32 GB mSATA SSD, zatím jen v emulátoru při emulaci scsi.device.

                    Bez jakéhokoli zásahu, tedy žádná výměna souborového systému ani scsi.device, HDToolBox i HDInstTools ve WB 3.1 vidí 7,87 GB, tedy limit CHS, resp. ATA-5 CHS překladu. V HDToolBoxu jdou vytvořit dva partitiony o kapacitě 4 GB každý. Ukládání dat na druhý partition by vedlo k havárii předpokládám. Vytvořit jeden partition o kapacitě 8 GB jde taky, ale ten pak nejde naformátovat, hlásí to not a valid DOS disk, což kvůli omezení 2^32 chápu. Podstatné je, a to jsem nevěděl, že WB 3.1 vidí velikost disku do limitu CHS, což je těch 7,87 GB.

                    V okamžiku, kdy použiju PFS3, resp. PDS3, můžu vytvořit i jen jeden partition o kapacitě 7,87 GB, který normálně bezpečně funguje (ověřeno HDDReportem). Ne víc, přestože skutečná kapacita disku je 32 GB, DirectSCSI díky díky limitu CSH dál nevidí.

                    Když patchnu scsi.device na verzi 43.45, stále mám dostupných jen 7,87 GB, což je zajímavé, tady je něco špatně. Zítra to zkusím na skutečné amize.
                    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                    -----------------------------------------------
                    Líbí se mi Retropolis

                    Komentovat


                      #25
                      O: Příprava Amiga HD ve WinUAE

                      Vypadá to, že scsi.device v emulátoru je papežštější než papež, v amize to normálně jede.

                      Takže pokud na skutečné amize s KS 3.1 a WB 3.1 patchnu scsi.device (43.45), můžu použít jeden bootovací partition o kapacitě 32 GB. Amiga z něho normálně bootuje. Problém je po studeném startu, kdy disk nenajede, resp. se ohlásí jako NDOS. Po znovupatchnutí scsi.device (z diskety) disk samozřejmě najede.

                      Ještě mám jeden dost užitečný poznatek. Pokud se použije jako úložiště magické zařízení, není potřeba nic patchovat, resp. je možné použít datový nosič o kapacitě do 128 GB (protože si magické zařízení posouvá CHS limit na LBA28 ). Tady je teda trochu problém s tím, že PFS3 může mít partition max. do něco málo přes 100 GB, nevím, co by to udělalo, pokud bych se pokusil vytvořit partition o kapacitě 100 GB a více. Chce to všechno ověřit, podle mě by to mohlo fungovat.
                      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                      -----------------------------------------------
                      Líbí se mi Retropolis

                      Komentovat


                        #26
                        O: Příprava Amiga HD ve WinUAE

                        Zajimavy cteni. To je skoro rigorozni prace
                        Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                        Komentovat


                          #27
                          O: Příprava Amiga HD ve WinUAE

                          Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
                          Vypadá to, že scsi.device v emulátoru je papežštější než papež, v amize to normálně jede.

                          Tady je teda trochu problém s tím, že PFS3 může mít partition max. do něco málo přes 100 GB, nevím, co by to udělalo, pokud bych se pokusil vytvořit partition o kapacitě 100 GB a více. Chce to všechno ověřit, podle mě by to mohlo fungovat.
                          Vloni v Čelakovicích jsme spolu zápasili s přípravou 400GB disku pro A2000 s Vampírem. A ten byl právě rozdělen na 4GB, 100GB a zbytek na půl. A s těmi partišny většími než 100GB byl problém. Soubory se tam uložily, ale ne vždy byly v pořádku. Nakonec mě to otrávilo a tak šel ven . I když po tomto článku ho zkusím opět připojit a zalaborovat.
                          Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                          Komentovat


                            #28
                            O: Příprava Amiga HD ve WinUAE

                            PFS3 je super, ale prinasi to vlastne zmatek, protoze Vilen tam vymakal dost veci, takze funguje, co by jinde neslo. Je to fajn, ale dost to pak komplikuje pochopeni veci. Navic v te "AIO" verzi uz nema smysl pouzivat direct pristup (PDS3), protoze Vilen nekde popisoval, ze pri inicializaci provadi kontrolu, jestli ten ovladac v aktualnich podminkach muze spravne pracovat, vyzkousi nekolik ruznych pristupu vcetne direct scsi a pokud nic z toho nefunguje, odmitne ten oddil namontovat, coz je pochopitelne dobra myslenka. Nemuze se tak stat, ze jako v pripade FFS si nekde prepisu data uplne jinde na disku. A vetsina je nakonec pravda jen v pripade integrovanych radicu v A600 a A1200, protoze s jinymi to funguje jinak.

                            O tech magic zarizenich jsem nikdy neslysel. Kazdopadne ten clanek je dobra prace.

                            Komentovat


                              #29
                              O: Příprava Amiga HD ve WinUAE

                              Autorem citovaného textu je bigmac Přejít na původní příspěvek
                              Vloni v Čelakovicích jsme spolu zápasili s přípravou 400GB disku pro A2000 s Vampírem. A ten byl právě rozdělen na 4GB, 100GB a zbytek na půl. A s těmi partišny většími než 100GB byl problém. Soubory se tam uložily, ale ne vždy byly v pořádku. Nakonec mě to otrávilo a tak šel ven . I když po tomto článku ho zkusím opět připojit a zalaborovat.
                              Podle toho nového návodu to dáš, je to vlastně dost jednoduché. Vloni ve Vraném jsem ještě dost vařil z vody, teoreticky jsem věděl jak na to, ale do té doby jsem tak velký disk nepřipojoval. Mimochodem, tento týden jsem si do pc koupil 10 TB disk a dneska jsem ho úspěšně rozjel na Amize 1200.

                              Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                              PFS3 je super, ale prinasi to vlastne zmatek, protoze Vilen tam vymakal dost veci, takze funguje, co by jinde neslo. Je to fajn, ale dost to pak komplikuje pochopeni veci. Navic v te "AIO" verzi uz nema smysl pouzivat direct pristup (PDS3), protoze Vilen nekde popisoval, ze pri inicializaci provadi kontrolu, jestli ten ovladac v aktualnich podminkach muze spravne pracovat, vyzkousi nekolik ruznych pristupu vcetne direct scsi a pokud nic z toho nefunguje, odmitne ten oddil namontovat, coz je pochopitelne dobra myslenka. Nemuze se tak stat, ze jako v pripade FFS si nekde prepisu data uplne jinde na disku. A vetsina je nakonec pravda jen v pripade integrovanych radicu v A600 a A1200, protoze s jinymi to funguje jinak.
                              Ten rozhodovací algoritmus v PFS3 aio funguje tak, že když je velikost disku do 2^32 bajtu, tak to použije klasické příkazy, nad tento limit DirectSCSI příkazy. Nicméně lze vnutit používání DirectSCSI příkazů i pod ten limit. Já to mám v hlavě uspořádáno tak, že když uvádím PFS3, znamená to používání klasických příkazů pro práci s diskem a PDS3 zase DirectSCSI nebo NSD nebo TD64.

                              Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                              O tech magic zarizenich jsem nikdy neslysel. Kazdopadne ten clanek je dobra prace.
                              To se nedivím, magické zařízení je totiž moje umělecká licence , Wilen tomu říká Disks with Illegal CHS geometry.
                              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                              -----------------------------------------------
                              Líbí se mi Retropolis

                              Komentovat


                                #30
                                O: Příprava Amiga HD ve WinUAE

                                Dědečku ty jsi čaroděj!
                                "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X