Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Fúria 030, pokracovanie?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    FAQ, odpovede na otazky

    Mnoho ludi sa dopituje ci by nebol problem urobit aj 50MHz verziu a nahnat este nejake MIPS. Aby som nebol negativny, mam napisanu logiku aj 50MHz, tu je vsak taky zadrhel, pamate na doske uz maju nejake limity, to znamena, ze pre funkcnost treba pridat jeden cakaci stav (Wait-State). V ludskej reci, CPU vzdy ak pristupuje do FastRAM, musi pockaj jeden takt, co fakticky degradacia vykonu. Cize narast je, ale je uz nepatrny, asi 10 - 12%, dalsia vec je, ze MC68030RC50 je skor uz rarita, tazko sa zhana ako neprihliadam na Cinske Fake na eBay. Dalsi faktor je aj cena, co MHz to dolar naviac.

    Aby bolo mozne vyuzit plny vykon MC68030RC50, musel by som zmenit pamate DRAM 50ns na SRAM 10ns, co su priserne drahe pamate kazdy MB cca 20,- Eur, alebo to prestavat na SDRAM, tam zase treba vacsie CPLD a najlepsie solo pre logiku a solo pre SDRAM radic ako to ma ACA12xx.

    Na ilustraciu, Viper 630/40MHz je slabsi ako Furia EC020 na tej samej frekvencii, je to tym ze karta Viper ma pomale pamate a je to aj zohladne.
    Pretocene Apollo 630 na 50MHz sa pohybuje cca niekde kde je Blizzard 1230/IV.

    Ked sa to vseto zrata, ci sa to da alebo nie, tak mozem povedat da sa, ale za urcitych kompromisov za neadekvatne peniaze.

    Viper 630/40MHz

    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 6348799042.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 78,1 KB
ID: 108966Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: 6348799042_2.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 78,1 KB
ID: 108967
    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
    Furiatune homepage

    Komentovat


      #17
      O: FAQ, odpovede na otazky

      Niečo podobné už Boboo vysvetľoval vo vlákne Fúria EC020 (Parný valec). Čo sa týka Apolla 630 na 50 MHz, tak tieto karty boli veľmi nestabilne a Amiga išla často do resetu prípadne zamŕzania. Mysím, že nemá zmysel obetovať čas a energiu na 50 MHz verziu tejto karty, presne z dôvodov, ktoré uvádza Boboo. Karta už má aj tak navrh, pretože je použita plná verzia procesora 68030 s MMU, ktoré by sa dobre využilo pri emulácií Macintosha - ShapeShifter v spojení s Indivision ECS, podá dobrý grafický výkon v 256 farbách. MMU to veľmi urýchli.

      Uvádzam tabuľku MIPSov a Dhrystonov zo Sysinfa pre porovnanie Furií:

      FuriaEC020 - 33 MHz
      Dhrystones - 6722
      MIPS - 7.01

      FuriaEC020 - 37.5 MHz
      Dhrystones - 7563
      MIPS - 7.89

      Furia030 - 40 MHz
      Dhrystones - 8929
      MIPS - 9.32

      Aj keď Boboo písal, že neplánuje výrobu, osobne sa prihováram, či by bolo možné urobiť zo strany Bobooa malú sériu kariet Furia 030 - 40 MHz prípadne verziu pre A500 vrátane IDE radiča. Nebolo by na škodu viac pamäte, napriklad 16 -32 MB, PCMCIA friendly.

      Komentovat


        #18
        O: Fúria 030, pokracovanie?

        Aby som vas uviedol do obrazu, ja som ani nedufal, ze vobec tu 030 dokoncim. Ked som zacal na tej karte pracovat, uz som zacal pocitovat dost velku unavu, ci uz v zamestnani, pracach na mojich domaci projektoch vsetko sa to odzrkadlilo na mojom zdravi, naberalo to rychli spad. Vsetko som musel nechat tak a musel som zmenit svoj zivotny styl. Dosiahol som akurat to, ze sa to nezhorsovalo, isty cas som uvazoval o uplnom konci zo vsetkymi aktivitami (Rodicia, sestra aj priatelka ma od toho odhovarali, ze je to chyba, nech si odpociniem a potom uvidim). Dost dlho trvalo pokial som sa dal do hromady, viem to, ze sa nesmiem vrati k tomu co bolo pred tym. Urcitym vykupenim bolo to, ze v tej dobe uz som mal dohodu s Lotharekom a on prebral vsetku agendu okolo Furia EC020.
        Po case som sa odhodlal k urcitym vecia, ale hned ako som to prepiskol zase sa to vracalo do starych kolaji a to bol problem. Odstupom casu, som pozvolna v ramci relaxu pokracoval vo veciach ktore som chcem dokoncit s tym, ze to robim pre seba a pre radost. (Tato paralela je dost podobna, ako pred casom uviedol Kipper2k na margo Vampire V2)
        Jednoducho takto sa fungovat neda...

        V sucastnosti, je pre mna najprijatelnejsie riesenie venovat sa potichu vyvoju bez upozornovania na seba, ak sa nieco zadari urobit nejaky Workshop a hodim to niekomu na krk nech sa postara o vyrobu a logistiku.

        Co sa tyka portu na A500, do toho by som siel, je to moja najoblubenejsia Amiga, uvidim ako budem naladeny.
        Naposledy upravil Boboo; 29.09.2016, 21:20:32.
        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
        Furiatune homepage

        Komentovat


          #19
          O: Fúria 030, pokracovanie?

          Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
          Co sa tyka portu na A500, do toho by som siel, je to moja najoblubenejsia Amiga, uvidim ako budem naladeny.
          Moje taky, vazne. Jak te mam motivovat

          Komentovat


            #20
            O: Fúria 030, pokracovanie?

            Presne tak, je to treba brať s relaxom. Ani ja už nemám silu ísť tempom, akým kedysi v rámci programovania. Moj súčasný stav v rámci 1 týždňa je 30 min. až 4 hodiny. Vždy je lepšie ísť pomaly a v kľude ako vobec .
            Amiga - PMD 85

            Komentovat

            Zpracovávám...
            X