Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

turbína pro A500

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    turbína pro A500

    přátelé, mám pár newbie dotazů k A500
    jakou turbínu pro A500 by jste volili?
    dá se do A500 nacpat cfka nebo jiné úložiště?
    chipRAM 1MB, fastRAM? budou se dát hrát whdload hry?
    co ještě by jste doporučili za modifikaci/rozšíření k co nejpohodlnější práci a hraní na 5ti kilu?
    pařba a flink chtěj celýho člověka...

    #2
    O: turbína pro A500

    Tvl, Lasičko, kde si byl posledních pět let...?

    Začínáš mi připomínat jednu scénku z jednoho filmu - Macháček a hymna tak nějak instrumentálně...

    Komentovat


      #3
      O: turbína pro A500

      Fajn, keců máš na dva řádky, ale poradíš mu teda?

      Pro A500 je i Vampír, ale to asi neni zrovna to řešení.
      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

      Komentovat


        #4
        O: turbína pro A500

        Autorem citovaného textu je IDEfix Přejít na původní příspěvek
        Tvl, Lasičko, kde si byl posledních pět let...?

        Začínáš mi připomínat jednu scénku z jednoho filmu - Macháček a hymna tak nějak instrumentálně...

        v hospodě a občas jsem si udělal volno na prase párty a vraný
        no jde, že se v tom ztrácím, toho železa je teď dost, zajímá mě co používají ostatní, postřehy čemu se vyhnout nebo co je naopak nutnost pořídit
        Naposledy upravil Lasice; 13.06.2019, 08:58:59.
        pařba a flink chtěj celýho člověka...

        Komentovat


          #5
          O: turbína pro A500

          Možná by bylo dobré vědět, jestli chceš interní nebo externí turbínu a s jakým CPU. pro A500 jich jsou hromady.
          I love Amiga

          Komentovat


            #6
            O: turbína pro A500

            Autorem citovaného textu je Solaris104 Přejít na původní příspěvek
            Možná by bylo dobré vědět, jestli chceš interní nebo externí turbínu a s jakým CPU. pro A500 jich jsou hromady.
            no právě, mraky a proto se ptám je jedno jestli interní nebo externí, koukal jsem na aca500, vampire500, vampire v4 pro 500? gvp530(ale to už je asi nesehnatelné) našel jsem nějakej mtec 020, jaké další?
            pařba a flink chtěj celýho člověka...

            Komentovat


              #7
              O: turbína pro A500

              Já mám ACA500+ a jsem spokojený. Šlo mi hlavně o paměť pro WHDLoad.

              jako interní není špatná tato
              Buy product Turbo Card HC533 33MHz 8MB RAM IDE Amiga 500 on sordan.ie in the Retro Computing Accessories category.

              Electronics Shop, Store. Retro Computers, Amiga, Commodore, Atari. Cables, Adapters, Gadgets, Scales, Headphones, Batteries, PLA, HDMI, RCA, Ireland.

              u tohoto je málo RAM na můj vkus
              errible Fire 534 accelerator has been designed to be installed inside Amiga 500/500+. It provides a Motorola 68030 CPU and a 68882 math coprocessor clocked at 33, 40, or 50 Mhz, 4MB of RAM, and a 3,5" IDE connector for hard drives and CF adapters.
              I love Amiga

              Komentovat


                #8
                O: turbína pro A500

                Autorem citovaného textu je Solaris104 Přejít na původní příspěvek
                Já mám ACA500+ a jsem spokojený. Šlo mi hlavně o paměť pro WHDLoad.

                jako interní není špatná tato
                Buy product Turbo Card HC533 33MHz 8MB RAM IDE Amiga 500 on sordan.ie in the Retro Computing Accessories category.

                Electronics Shop, Store. Retro Computers, Amiga, Commodore, Atari. Cables, Adapters, Gadgets, Scales, Headphones, Batteries, PLA, HDMI, RCA, Ireland.

                u tohoto je málo RAM na můj vkus
                https://amigastore.eu/en/702-terrible-fire-530.html
                aca500 přesně, paměť a whdload, to by mohla být cesta, kouknu ještě na ty ostatní
                pařba a flink chtěj celýho člověka...

                Komentovat


                  #9
                  O: turbína pro A500

                  Nebo tady máš s CPU030
                  dear Amibayers :grouphug: At 17 March 2017 i started to build awesome open source accelerators for Amiga computers designed by Stephen Leary from Glasgow, Scotland - low end accelerator cards - TF530...
                  I love Amiga

                  Komentovat


                    #10
                    O: turbína pro A500

                    ACA500+ je super, ale je proste externi. Jako velmi prijemna turbina se mi zda ta HC533 od Sordana, je interni a parametry dostacujici, sel bych asi do ni. 1MB chip ri staci a pokud nemas A500+ pripadne desku verze 8, tak to stejne nejde nijak rozsirit.

                    Komentovat


                      #11
                      O: turbína pro A500

                      Wicher je jen cca o 5 éček dražší a má fast IDE a 12MB ram? Není to lepší volba?
                      Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                      Komentovat


                        #12
                        O: turbína pro A500

                        Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                        ACA500+ je super, ale je proste externi. Jako velmi prijemna turbina se mi zda ta HC533 od Sordana, je interni a parametry dostacujici, sel bych asi do ni. 1MB chip ri staci a pokud nemas A500+ pripadne desku verze 8, tak to stejne nejde nijak rozsirit.
                        díky za info ta aca500+ se mi právě líbí i její cena, kouknu ještě na tu od sordana
                        pařba a flink chtěj celýho člověka...

                        Komentovat


                          #13
                          O: turbína pro A500

                          Mozna jo, Wicher je taky ve vsem asi o 25% rychlejsi, ale ja ty veci z Polska nejak nemam rad. Ale klidne. Kazdopadne ani jedna ta karta neni skladem.

                          Komentovat


                            #14
                            O: turbína pro A500

                            Autorem citovaného textu je Lasice Přejít na původní příspěvek
                            díky za info ta aca500+ se mi právě líbí i její cena, kouknu ještě na tu od sordana
                            ACA500+ je vybavou urcte nejlepsi karta, jen je proste externi, coz se kazdemu nemusi zamlouvat. Me to nevadi, ale interni by proste byla lepsi. Zas vyhoda toho je prenos dat pres druhy CF slot a mega-zajivama vec, ze si do ni muzes zapojit Blizzard nebo jinou ACA pro 1200. Ale jen na takove to nase hrani je interni karta asi porad dobra volba.

                            Komentovat


                              #15
                              O: turbína pro A500

                              U té ACA500+ se mi líbí, že si tam nahodím softwarově jakoukoliv ROMku (třeba i 3.1.4), instalačka WB 3.1 je součástí ACA, stačí si pořídit jen 2 CF karty. A navíc si mohu dokoupit síťovku xsurf 500. Jako kdyby tu kartu udělal Jens v interním provedení, byla by pro mé potřeby dokonalá.
                              I love Amiga

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X