Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

částečně funkční klávesnice Amiga 500

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    částečně funkční klávesnice Amiga 500

    Rád bych se zeptal kdo má zkušenosti s klávesnicemi. Amiga 500 ale nefunguje komplet klávesnice F1-F10 ano resetování ne. Zkoušel jsem odpojit připojit kabel do desky tak i ten listový z klávesnice - čistil jsem kontakty. Mám ale pocit, že konektor, který ho svírá (černý) nějak prokluzuje. Jak to vyčistit?
    Naposledy upravil DRAGON2001; 17.07.2015, 08:58:47.

    #2
    O: částečně funkční klávesnice Amiga 500

    Problém je,ža tady se s A500 moc lidí nezabývá,pokud něco nejde,tak se to mění za celou část(výměna klávesnice),pro A500 bohužel,ale je to tak.
    Amiga je nejlepší...

    Komentovat


      #3
      O: částečně funkční klávesnice Amiga 500

      Ještě jednou jsem vše rozdělal a vyčistil ale pořád to stejné nefunguje scr +reset. Zbytek se zdá funkční. Stačilo by tedy aspoň nějak vyvést RESET tlačítko. Neporadí někdo odkud zapojit???

      Komentovat


        #4
        O: částečně funkční klávesnice Amiga 500

        Nefunguje src + reset? Tomu moc nerozumim - zkus to popsat lepe.


        Pokud ti vetsina klaves funguje a nektere ne pak je problem pravdepodobne v membrane. Nekteri to umi opravovat - ja se o to pokousel ale neuspesne.

        Nastesti pro Amiga 500/500+ a 4000 se vyrabi nova membrana - funguje super ale neni to levne

        Komentovat


          #5
          O: částečně funkční klávesnice Amiga 500

          Autorem citovaného textu je k0x Přejít na původní příspěvek
          Nefunguje src + reset? Tomu moc nerozumim - zkus to popsat lepe.


          Pokud ti vetsina klaves funguje a nektere ne pak je problem pravdepodobne v membrane. Nekteri to umi opravovat - ja se o to pokousel ale neuspesne.

          Nastesti pro Amiga 500/500+ a 4000 se vyrabi nova membrana - funguje super ale neni to levne
          Promiň, blbě jsem to popsal. No prostě klávesnice pěkná, zachvalá a kromě tlačítek Ctrl + A+ A funkční. A tak mě napadlo, proč se drbat s nějakou membránou. Stačilo by přesi jen vyvést nějak z desky 2 dráty na reset Amigy. Konektor klávesnice na desce přeci obsahuje pin na reset a gnd.
          Nešlo by toho nějak využít?

          .. A500 keyboard connector ...
          1 black Keyboard clock
          2 brown Keyboard data
          3 red Res
          4 orange +5V DC
          5 yellow Unused
          6 green Ground
          7 blue Power LED
          8 violet Disk LED

          Komentovat


            #6
            O: částečně funkční klávesnice Amiga 500

            no a ty klavesy Ctrl + A+ A jsou samostatne funkcni?

            hw reset - jeste jsem to nevidel, ale podle vseho by to fungovat mohlo

            Komentovat


              #7
              O: částečně funkční klávesnice Amiga 500

              Ještě nesvítí caps lock , numerická klávesnice taky jede...

              Man kennt vielleicht die Situation, inder die Tastatur nicht mehr reagiert und der Rechner einfach nicht resetten will. Oftmals bleibt da ...


              Tohle je taky zajímavé ale nebylo by jednodušší to klidně vytáhnout z druhé strany konektoru klávesnice dva drátky a dát je na vypínač?

              Komentovat


                #8
                O: částečně funkční klávesnice Amiga 500

                Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: A500kbd.gif
Počet zobrazení: 1
Velikost: 28,9 KB
ID: 108501

                Případně tohle by mělo být přesně zapojení..

                Komentovat


                  #9
                  O: částečně funkční klávesnice Amiga 500

                  http://www.amigaportal.cz/clankyos3/702-vroba-reset-tlaaestka-pro-amigu-1200
                  Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                  Komentovat


                    #10
                    O: částečně funkční klávesnice Amiga 500

                    Fajn typ ale já to potřebuji na Amigu 500

                    Komentovat


                      #11
                      O: částečně funkční klávesnice Amiga 500

                      Aha, to mi uniklo. Sorry.
                      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                      Komentovat


                        #12
                        O: částečně funkční klávesnice Amiga 500



                        A co tohle kluci? To vypadá dobře ne???

                        Komentovat


                          #13
                          O: částečně funkční klávesnice Amiga 500

                          Autorem citovaného textu je DRAGON2001 Přejít na původní příspěvek
                          http://amigaga.chez-alice.fr/classic...reset_a500.htm

                          A co tohle kluci? To vypadá dobře ne???
                          OK odpovím si sám...vyzkoušeno, aplikováno a plně funkční RESET tlačítko na Amigu 500........

                          Komentovat


                            #14
                            O: částečně funkční klávesnice Amiga 500

                            Autorem citovaného textu je DRAGON2001 Přejít na původní příspěvek
                            OK odpovím si sám...vyzkoušeno, aplikováno a plně funkční RESET tlačítko na Amigu 500........
                            Šikula,pochvala,bez cizí pomocí jsi to zvládl perfektně,z tebe ještě něco bude,jsi dobrej,že jsi to nevzdal a udělal jsto za 1.
                            Amiga je nejlepší...

                            Komentovat


                              #15
                              O: částečně funkční klávesnice Amiga 500

                              Autorem citovaného textu je krtek11 Přejít na původní příspěvek
                              Šikula,pochvala,bez cizí pomocí jsi to zvládl perfektně,z tebe ještě něco bude,jsi dobrej,že jsi to nevzdal a udělal jsto za 1.

                              Díky , vážím si toho, mno začal jsem jednou Amigou 1200 a už mám doma rovnou tři.... ještě k tomu A500 ( na desce všude uvedeno A500+ tak teda nevím smile: a nakonec do třetice mrňouska A600...jsem se nějak rozjel....

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X