Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Jak dostat sw do Amigy?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Jak dostat sw do Amigy?

    Zdravím,
    nikdy jsem amigu nevlastnil (vyrůstal jsem na 8-bit.Atari 800XE) a 16-bit., jak ST tak amigu, jsem si tehdy nemohl dovolit, ale vždycky mě to lákalo a uvažuju o tom, že si tento sen splním teď. Přemýšlím ale nad tím, jak bych do ní dostal sw. Kupovat někde stovky disket a složitě tam přes pc nahrávat sw se mi nechce. Vím, že pro Atari 800XE existuje zařízení zvané Sdrive (emulace disketových mechanik pomocí SD karty). Našel jsem na internetu, že toto zařízení existuje i pro amigu, tak bych chtěl někoho požádat, aby mi vysvětlil, jak toto zařízení funguje, popř. jak ho vyrobit nebo koupit. Zvažoval bych Amigu 500 nebo 600, 1200 bych se nebránil, kdyby byla za dobrou cenu, o čemž pochybuju. Jo, taky bych ji chtěl připojit k TV, nechtěl bych kupovat zbytečně monitor.
    Naposledy upravil premo; 20.11.2013, 17:09:33.

    #2
    O: Jak dostat sw do Amigy?

    Aby byla zábava s Amigou co nejjednodušší, doporučuji koupit A1200 a nějakou levnou turbokartu. Ideálně Blizzard 1230 IV nebo postačí i ACA1220. Poté si nainstalovat místo interního harddisku CF kartu v redukci. Pak můžeš bez problémů spouštět nainstalované hry z harddisku pomocí WHDLoad. To jsou hry patchnuté na novější konfigurace Amigy a lze je spouštět z HDD. Pro přenos mezi PC a Amigou lze použít třeba PCMCIA redukci na CF kartu.

    Lze se na to i vykašlat a pořídit si emulátor disketové mechaniky na SD kartu, ale to podle mě není tak pohodlné.
    Naposledy upravil Solaris104; 20.11.2013, 17:21:27.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      O: Jak dostat sw do Amigy?

      Ještě bych se zeptal v jaké cenové relaci se chceš pohybovat ;o) To pak udává i model a vybavení Amigy.

      Doporučuju také A1200. V základu má IDE diskový řadič, kam lehce napojíš hardisk, nebo pomocí redukce nahradíš hardisk levnou CF kartou. Pro přenosy mezi PC a Amigou je A1200 opět nejlepší, protože má PCMCIA slot, přes který se pomocí PCMCIA-CF redukce dají přenášet soubory naprosto jednoduše (zasuneš kartu, nakopíruješ a vyndáš). A1200 na TV můžeš připojit hned třemi způsoby, buť přes anténní konektor, Composite a nebo přes SCART (na ten je potřeba zakoupení speciálního kabelu, kabel je levný a obraz je krásný).
      http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

      Komentovat


        #4
        O: Jak dostat sw do Amigy?

        Co se týče ceny, tak max. tak 3000Kč +-. Nevím jak je to s kompatibilitou, je A1200 100proc. kompatibilní s A500,A600 ? Taky nevím, jestli bych z HDD (CF) spustil obrazy disket stažené z internetu. Dají se koupit nějaké CD/DVD kompilace her/dem, abych vše nemusel stahovat ? Předpokládám, že je vše abandonware a nějaká práva se už neřeší. Uvítal bych, kdyby jste mi pomohli s koupi.

        Komentovat


          #5
          O: Jak dostat sw do Amigy?

          Aby to k něčemu bylo, musíš zainvestovat alespoň 5000,-. Nová turbokarta ACA1220 stoji 100 EUR, bazarový Blizzard 1230 přes 3000,-. Právě, že VHDLoad umožní spouštět hry pro A500 na A1200. Tady si stáhneš téměř všechny klasické hry.
          WHDownLoad - Just Amiga Games... There's no something else!
          I love Amiga

          Komentovat


            #6
            O: Jak dostat sw do Amigy?

            Ale posledni 2 12stovky se na Aukru prodaly hodne draho...a postovne z ciziny je taky dost drahe, teda kdyz uz se amca sezene za rozumnou cenu... :/

            Komentovat


              #7
              O: Jak dostat sw do Amigy?

              No, Petro má zrovna další várku Amig za 200€
              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

              Komentovat


                #8
                O: Jak dostat sw do Amigy?

                No se soucasnym kurzem je to uz taky k 6000Kc, a k tomu jeste neco pres 200Kc za bankovni prevod do zahranici...

                Komentovat


                  #9
                  O: Jak dostat sw do Amigy?

                  Právě cena hodně lidí nakonec odradí úplně a končí u WinUAE.

                  Komentovat


                    #10
                    O: Jak dostat sw do Amigy?

                    A je ta turbokarta tak důležitá? Předpokládám, že jde o nějaký CPU akcelerátor. Kolik procent her ho využije ? Beztak je většina her napsána pro A500/600. Nebo se pletu ? Kdo je to Petro ? Byl by nějaký kontakt na něj ?

                    Komentovat


                      #11
                      O: Jak dostat sw do Amigy?

                      Tam jde hlavně o fast ram

                      Komentovat


                        #12
                        O: Jak dostat sw do Amigy?

                        Autorem citovaného textu je premo Přejít na původní příspěvek
                        A je ta turbokarta tak důležitá? Předpokládám, že jde o nějaký CPU akcelerátor. Kolik procent her ho využije ? Beztak je většina her napsána pro A500/600. Nebo se pletu ? Kdo je to Petro ? Byl by nějaký kontakt na něj ?
                        Tim se pak nevyhnes tem disketam, nebo jejich alternative. Petro Tyschtschenko je Nemec, ktery zna tajne zdroje pokladu, zvaneho old stock Amiga A1200 A ja se s nim domlouval pres tento email: petrot@power-service-gmbh.com

                        Komentovat


                          #13
                          O: Jak dostat sw do Amigy?

                          Autorem citovaného textu je Scavenger Přejít na původní příspěvek
                          Tam jde hlavně o fast ram
                          Jo, bohuzel samotna fast ram karta neni uz o tolik levnejsi, nez procesorova karta...

                          Komentovat


                            #14
                            O: Jak dostat sw do Amigy?

                            Autorem citovaného textu je Scavenger Přejít na původní příspěvek
                            Právě cena hodně lidí nakonec odradí úplně a končí u WinUAE.
                            A to, jak vime, neni ono

                            Komentovat


                              #15
                              O: Jak dostat sw do Amigy?

                              Autorem citovaného textu je springy Přejít na původní příspěvek
                              A ja se s nim domlouval pres tento email: petrot@power-service-gmbh.com
                              Což je e-mail na něj do práce, který nechce aby se používal. Psát se má na amiga1200magic@gmail.com !!!
                              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X