Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

RESETkání 2017

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    O: RESETkání 2017

    aha, díky
    stárnete, na kompo už neni čas
    Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

    Komentovat


      #17
      O: RESETkání 2017

      Autorem citovaného textu je kunilingus Přejít na původní příspěvek
      na kompo už neni čas
      Doufám, že se mi tuhle mou životní chybu někdy podaří napravit.
      Amiga - PMD 85

      Komentovat


        #18
        Kafasoft music routine ver. Resetkani 2017

        Plánuji prezentaci mé hudební rutiny. Mám velice jednoduchou hudbu, spíše pár tónu jedoucích za sebou a v současné době asi již na nich nechci pracovat, proto je to třeba brát jako prezentaci mé rutiny a ne jako prezentaci toho co jsem složil. Chci se teď již spíše zaměřit na samotnou optimalizaci rutiny abych mohl začít přidávat grafiku - pokud samozřejmě budu v programování pokračovat dál.

        Dá se říci, že to bude takové malé neoficiální odstartování Kafasoftu. Nicméně jeden z nejpravděpodobnějších scénářů, pokud budu v programování pokračovat dál je, že Kafasoft oficiálně neodstartuje nikdy. Je to jedna z mých filozofií v rámci Kafasoftu.

        Hudebně nečekejte žádný zázrak (chyba neni v rutine) a demoscéně zdar!

        Lisiak4
        Amiga - PMD 85

        Komentovat


          #19
          O: Kafasoft music routine ver. Resetkani 2017

          Autorem citovaného textu je Lisiak4 Přejít na původní příspěvek
          Plánuji prezentaci mé hudební rutiny.
          Muzes nam k tomu napsat neco vic? Hudebni rutina znamena ze jsi sam napsal prehravaci rutinu mod formatu (proTracker, NoiseTracker, SoundTracker, StarTrekker), nebo mas dokonce i vlastni format hudby?

          Komentovat


            #20
            O: RESETkání 2017

            Šel jsem na to nejjednodušší cestou. Vše se píše přímo v editoru asm. Tedy mám vlastní primitivní formát ze samotného textu. Použiju foto z vlákna "Ukaž screenshot!" První čtyři řádky s černým textem:
            B1- 1.kanál
            BA - sampl na adrese pod proměnnou BA (dáme do 1.kanálu)

            Pokud se bude jednat o poslední sampl co chci nahrát do příslušných registrov, tak místo "1" se napíše "0".
            Zde nahraju 4 sample a "E0" nám říká, že se jedná o poslední nahrání samplu "BD" do příslušného registru.

            Pak se určuje hlasitost kanálu 1 až 4 (B1-E0) vše 40 hexa co je maximum

            0e00 - je rychlost hraní

            B107D0 - délka 1.samplu B1 má 07D0 wordů v hexa (délka posledního samplu je za E0).

            1111 - budou hrát všechny kanále (1000 = bude hrát pouze 1.kanál, tedy každý takt se mi bude měnit po 1 tóne)

            20202020 - "20" = nehraj nic / když něco hraje, tak sampl ztlum na 0. Tímhle se zatím vyhýbám, aby se mi něco nehrálo v první programové smyčce kde se ukládají sample do registrů a jiné viz popis výše. Rutina má 2 hlavní smyčky:
            1. pro načtení samplů a dalšího
            2. pro hraní s již použitým nastavením

            Rychlost vykonání těch 2 smyček je samozřejmě různá a řešení dané věci je pro mne vedlejší problém a tím že tam mám "20202020" zajistím, že tóny v 1.taktu budou stejné délky, jako ti ostatní, protože pak se již pude v kratší programové smyčce. Pak již nasleduje 4 kanálové hraní.

            "20" jsem již popsal, zatím ní i manuálně ztlumuji sampl, aby jsem na jeho konci neměl zvukový bordel, tedy i něco jiného, než samotný sampl.
            "30" hraní samplu přes více taktů, pokud je sampl delší, než délka samotného taktu, tedy samotné rychlosti hraní "hudby". S "30" se to v daném taktu nemůže přestřelit, jinak bude v taktu zvukový bordel. V takovém taktu se musí použít bud "20", nebo zahrát nový tón.
            1-19 hexa - 25 tónu. 1 = nejnižší, 19 = nejvyšší tón

            tedy:
            20080820,20302020
            S kanálem 2 a 3 zahraj s nástroji v nich výšku tónu 08. Těch 25 frekvencí, tedy spíše period (co používá Amiga a je to pouze obrácená hodnota frekvence) mám nastaveno dle dokumentace co jsem si našel.
            V dalším taktu "20302020" druhý kanál hraje původní tón z 1.taktu a 3.kanál je ztlumen.

            Tahle melodie zde je již mnou zahozená... .

            Tohle jsem již nějakou dobu nepoužil, ale když se zadá "00" znamená to, že se bude konat nějaká změna / nahrání nového samplu a další.
            "0000" = ukončení programu / hraní "hudby".

            Tak představení bychom měli za sebou, ještě pak na Resetu pustím nějakou tu jednoduchou hudební pitomost co mám na krku.

            Kdo sleduje OC, ví jak rutina postupně vznikala

            Přeju všem hezký den
            Přiložené soubory
            Naposledy upravil Lisiak; 10.03.2017, 21:37:58.
            Amiga - PMD 85

            Komentovat


              #21
              O: RESETkání 2017

              Pokud nesledujete web RESETkání (untergrund hosting teď bohužel velmi často padá nahubu), dovolím si sem napsat co nového bude návštěvníky čekat:

              - prezentace Vampíru 600 v2
              - prezentace Vampíru 500 v2+ (pokud do té doby dorazí)
              - prezentace Sonnet Crescendo G3 respektive co se za rok změnilo, zlepšilo, měl bych mít na místě minimálně dva stroje
              - prezentace MNT VA2000 grafické karty do Zorro
              - bazárek (nepotřebný HW, hafo časáků německých a anglických, ...)
              - Amiga výstava (krom A3000T by měly být v místnosti všechny modely Amig: A1000, A2000, CDTV, A500, A600, A1200, CD32, A3000, A4000, A4000T) - některé budou v provozu a návštěvník se k nim bude moci posadit a pohrát si, ale upozorňuju, že část Amig je zapůjčena a budu nekompromisní, pokud by se k nim někdo choval nevhodně

              Bohužel přípravy na RESETkání mi narušují služební cesty a pokud se vám budu zdát ne-úplně ve své kůži, bude to proto, že jsem ve čtvrtek utekl (ujel) ze služební cesty v Bulharsku (kde jsem oficiálně měl být i v pátek první den akce).
              http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

              Komentovat


                #22
                O: RESETkání 2017

                Zajímavý program, já asi budu muset jet
                ♦ Amiga 1200 + Blizzard 1230 IV 50MHz, FPU, 64MB RAM + HDD 8GB CF ♦ Pegasos2 600MHz + AmigaOS 4.1 ♦ Amiga 600 ♦ Amiga CDTV ♦ Amiga CD32 ♦

                Komentovat


                  #23
                  O: RESETkání 2017

                  Přípravy v plném proudu...

                  Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: RESETkani_pripravy.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 43,1 KB
ID: 109234

                  HI-RES
                  http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                  Komentovat


                    #24
                    O: RESETkání 2017

                    Poprosím o registraci všech, kteří se chystají přijet. Máme letos omezené prostory a rád bych věděl kolik mám připravit stolů pro návštěvníky a kolik stolů vymezím pro výstavu Amig a případný bazar. Díky.
                    http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                    Komentovat


                      #25
                      O: RESETkání 2017

                      Autorem citovaného textu je jack-3d Přejít na původní příspěvek
                      Bazar:
                      Nashromáždilo se mi doma spousta věcí, kterých se chci zbavit:
                      - diskety DD zkontrolované naformátované
                      Měl bych zájem
                      Amiga - PMD 85

                      Komentovat


                        #26
                        O: RESETkání 2017

                        Tož do bazárku asi taky ještě něco vezmu, se to objevuje ze všech stran, když už to člověk nepotřebuje .
                        Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

                        Komentovat


                          #27
                          O: RESETkání 2017

                          Tak supr ;o)

                          Služebku mi odložili na konec května, tak je aspoň čas na přípravy.
                          http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                          Komentovat


                            #28
                            O: Kafasoft music routine ver. Resetkani 2017

                            Autorem citovaného textu je Lisiak4 Přejít na původní příspěvek
                            Plánuji prezentaci mé hudební rutiny. Mám velice jednoduchou hudbu, spíše pár tónu jedoucích za sebou a v současné době asi již na nich nechci pracovat, proto je to třeba brát jako prezentaci mé rutiny a ne jako prezentaci toho co jsem složil. Chci se teď již spíše zaměřit na samotnou optimalizaci rutiny abych mohl začít přidávat grafiku - pokud samozřejmě budu v programování pokračovat dál.

                            Dá se říci, že to bude takové malé neoficiální odstartování Kafasoftu. Nicméně jeden z nejpravděpodobnějších scénářů, pokud budu v programování pokračovat dál je, že Kafasoft oficiálně neodstartuje nikdy. Je to jedna z mých filozofií v rámci Kafasoftu.

                            Hudebně nečekejte žádný zázrak (chyba neni v rutine) a demoscéně zdar!
                            Jak jsem psal na OC, v sobotu jsem byl na chirurgickém zákroku na mém lýtku (v pátek mi praskl sval). Tak se možná Resetu nebudu moci zúčastnit. Přesto bych prezentaci rutiny rád udělal. Mám asi 40 vteřin skladby, která začala vznikat na začátku tohohle měsíce (tedy x-tý pokus). Ke konci jsem skladbě vyměnil sample a mne bylo jasné, že ji pro nové sample musím upravit na co jsem zatím neměl čas a rád bych to do Resetu stihl. Zatím nevím jak teď co vše bude.
                            Amiga - PMD 85

                            Komentovat


                              #29
                              O: RESETkání 2017

                              Nemá někdo Tavvva mouse redukci, kterou jednu dobu prodával Ctirad? Bych si chtěl na Resetkání ověřit kompatibilitu.
                              I love Amiga

                              Komentovat


                                #30
                                O: RESETkání 2017

                                Mam Ctiradoby redukce a pucim na test.
                                http://jack.untergrund.net [AMIGA 600 AMIGA 1200 AMIGA 1200T AMIGA 2000 AMIGA 4000 AMIGA 4000T CD32 Mac mini G4]

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X