Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

GOTEK - USB Floppy Emulátor

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #46
    O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

    Já si představuju šoupnout ten GOTEK do pudla jakožto Externí FDD !
    Mám zato, že takhle se Nic nepokazí a tento zásah si spáchá snad každej Sám doma na koleně !
    Máme u Amči vyvedenej pro tento účel Canon-23 a je škoda toho nevyužít + další 3 Flopinky !
    Je to asi pro někoho v Dnešní době zbytečnost,zaobírat se ještě FDD .
    Ale Já si to snad pro Sebe spáchám pro potěšení oka .
    Moje představa pro Externí FDD : 1x 5´2.5 , 1x 3.5 , 1x GOTEK .
    Vše nabastlit do jednoho "Pudla" se samostatným Zdrojem uvnitř .

    Komentovat


      #47
      O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

      Dá se vlastně gotek propojit s PC pomocí USB kabelu a takhle přenášet data?
      Amiga - PMD 85

      Komentovat


        #48
        O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

        niektore hry z DF1> nejdu iba DF0 a vela starych hier ktore boli na A500 prave hravam.... dnes sa integruje zmesnuje (okrem tebletofonov smile: ) ked si chce niekto na party zobrat Amcu tak iba torzo + zdroj a zobrazivaciu jednotku.... preto sa to skoro vsetci snazia integrovat.... mat velku bednu pri Amige s floppynou potom fakt netuzim
        WIN UAE, SEGA GENESIS - ATARI 800XE, AMIGA 600 Furia 020, A1200T + Blizzard II 1230/40 + 32MB + Gotek + CF 4 GB + WHDLOAD REG. XBOX

        Komentovat


          #49
          O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

          @Lisia4 : Mám zato,že právě tahle myšlenka není až zas tak špatnej nápad !
          Já právě tak uvažoval,co by to udělalo a jak by se to celé tvářilo ?
          Myslím,že právě k tomuto by se mohli vyjádřit jiní,co GOTEK již mají .
          @Venox : U A-1200 je prostor pro vyvedení třeba SCSI nebo VGA .
          PCB-GOTEK je vlasně PCB v nějakém tom pudle a dá se vytáhnout ,
          a kdekoliv v Amize upevnit,podle libosti a volného prostoru .
          A pro to USB se dá jednoduše spáchat tzv. prodlužovací káblíček .
          V A-500 je rovněž nevyužitej prostor pod FDD,kterej přímo čeká na další HW !
          No a v A-2000 je snad i možnost 2xFDD Interní , zde bych problém neviděl .
          Takže tedy do A-500 to spáchat stejně jako v A-2000 ,
          pouze s tím, že to bude chtít čmajznout s Externího konektoru Select pro FDD-1 .
          A už to vidím jak mám v A-500+ vzadu vyvedenej GOTEK .
          Další ptákoviny jsou jen tzv. Kosmetické úpravy ,
          rozhodně Nééé takové, jaké jsou na předešlých Foto...Ufff !

          Komentovat


            #50
            O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

            Autorem citovaného textu je EXA Přejít na původní příspěvek
            @Lisia4 : Mám zato,že právě tahle myšlenka není až zas tak špatnej nápad !
            Já právě tak uvažoval,co by to udělalo a jak by se to celé tvářilo ?
            Myslím,že právě k tomuto by se mohli vyjádřit jiní,co GOTEK již mají .
            Mám obavu, že to bude chtít nějaký software na ovládání, aby to komunikovalo. Budu střílet, v tomhle se nevyznám, ale tak externí HDD funguje, jenomže ten je uzpůsoben na komunikaci po USB co interní disk asi ne. Tá logika tomu internímu disku asi chybí. Pohrával jsem si s myšlenkou na to použít emulaci UAE, ale to asi taky neni reálný. Nevím, jestli by externí USB disk šlo propojit současně jak s PC tak s Amigou. Nahráš z PC na disk a z Amigy to pak stáhneš, aneb dělejme věci jednoduše... ).
            Amiga - PMD 85

            Komentovat


              #51
              O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

              Ahoj,
              v současnosti GOTEK umí jenom načítat ADF, ale nic víc. Zdrojem pro ADF soubory ale může být jakékoliv USB úložiště - klidně externí harddisk - ale z úhlu pohledu Amigy vždy uvidíš jen obsah ADF souboru, nikdy obsah USB úložiště.
              Uměl bych si představit, že by na straně PC běžel nějaký software, který by na USB řadič posílal falešné signály o USB úložišti, přičemž by si to nasměroval na adresář s libovolným obsahem. Pak by asi i Amiga viděla obsah tvého disku v PC. Ale to je jenom moje fantazie, pokud vím, tak tímto směrem se nikdo nevydává, nemluvě o bídné rychlosti přenosu (nevím, kolik unese řadič floppyny, ale v součanosti GOTEK nijak neakceleruje rychlost přenosu dat z ADF, takže se to vážně chová, jako disketa).

              Jestli to chápu správně, tak GOTEK už nepůjde moc vylepšit po stránce firmwaru - ale na straně PC (jakoby serveru) by asi šlo něco zbudovat.

              Do té doby se budu držet CF karty v PCMCIA .
              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

              Komentovat


                #52
                O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

                Aby to bolo zaujimavejsie, je tu dalsie riesenie GOTEKu od KMTech, ale neprakticke. Pri neopatrnej manipulacii moze dojst k poskodeniu. Cena je tiez celkom vysoka 50 Libier. Ale zaujimavy napad ...

                Přiložené soubory

                Komentovat


                  #53
                  O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

                  Už to tu je, o stránku zpátky

                  "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                  Komentovat


                    #54
                    O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

                    aaa pardon, tak to som nejak prehliadol.

                    Komentovat


                      #55
                      O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

                      V pohodě, podruhé jsem se zasmál .
                      Amiga - PMD 85

                      Komentovat


                        #56
                        O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

                        On ten gotek asi pritahuje ruzne individua

                        Takto dopadl jeden Infinitiv po zasahu gotek tunera.


                        Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: spain-tower.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 26,8 KB
ID: 108475Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: spain-tower2.JPG
Počet zobrazení: 1
Velikost: 34,2 KB
ID: 108476

                        Komentovat


                          #57
                          O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

                          Interesting thing I bought recently on Ebay is a external Amiga floppy disk connector plus cable with integrated floppy drive power supply t...


                          externí kabel pro GOTEK neví někdo zapojení? Tohle vypadá moc pěkně a není třeba redukce, nebo se pletu??????????

                          Komentovat


                            #58
                            O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

                            Autorem citovaného textu je DRAGON2001 Přejít na původní příspěvek
                            http://amigax1000.blogspot.cz/2015/0...-cable-on.html

                            externí kabel pro GOTEK neví někdo zapojení? Tohle vypadá moc pěkně a není třeba redukce, nebo se pletu??????????


                            Naposledy upravil Fery; 16.07.2015, 06:35:46.
                            ♦ Amiga 1200 + Blizzard 1230 IV 50MHz, FPU, 64MB RAM + HDD 8GB CF ♦ Pegasos2 600MHz + AmigaOS 4.1 ♦ Amiga 600 ♦ Amiga CDTV ♦ Amiga CD32 ♦

                            Komentovat


                              #59
                              O: GOTEK - USB Floppy Emulátor




                              ale tady je rovnou i redukce ale mrkni na odkaz tam je pouze kabel !!! A podle všeho by měl stačit ....nemáte někdo zkušenosti?

                              Komentovat


                                #60
                                O: GOTEK - USB Floppy Emulátor

                                Koukni na první obrázek a na té stránce tu redukci přeskoč a podívej se na informace níže, jenom část "External drive wiring"
                                ♦ Amiga 1200 + Blizzard 1230 IV 50MHz, FPU, 64MB RAM + HDD 8GB CF ♦ Pegasos2 600MHz + AmigaOS 4.1 ♦ Amiga 600 ♦ Amiga CDTV ♦ Amiga CD32 ♦

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X