Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Elbox 1230/40 MHz II Turbo

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Elbox 1230/40 MHz II Turbo

    Pomalu si na A1200 zvykám a začínají opadavat růžové brýle . S tímto počítačem jsem obdržel i turbokartu Elbox 1230/40 II Turbo. Po zprovoznění základní Amigy, jsem se jal vyzkoušet i tuto kartu, karta má plnou 30 (co jsem koukal, tak je to přetaktovaná 030/25) a jeden simm 72 pin až 32MB ram. Na kartě jsou tři propojky RAM, SCSI a WAIT. Po prvních pokusech s kartou se ukázalo že počítač zamrzá v různých časech i situacích. Nepomohlo ani experimentování s propojkami RAM a WAIT. Má někdo nějakou zkušenost či radu ....


    PS: samotná Amiga se zdá stabilní, nevykazuje žádně náhodné pády....
    PS2: také jsem zkoušel měnit pamět RAM. Simmek mám plnou krabičku a tak jsem zkusil vícero kousků, ale výsledek stejný, padáto jak zralé hrušky.
    Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

    #2
    O: Elbox 1230/40 MHz II Turbo

    Napada me tu turbinu podtaktovat na 25MHz a pak uvidis, jestli to neni tim CPU. Nebo tam zkus dat alespon pasivni chladic.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      O: Elbox 1230/40 MHz II Turbo

      K rozuzlení záhady je potřeba ještě revize desky nebo to co píše Solaris. Taky není od věci proměřit (nebo vyzkoušet jiný) zdroj. Obecně pokud není karta Blizzard, tak často nastávají problémy. Ať už z důvodu chybějícího timing patche, napájení, přehřívání nebo jen špinavého konektoru. Krucinál, tohle by možná stálo za nějaký článek pro portál... no uvidíme jestli bych tomu dokázal dát podobu nějaké "kuchařky".
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        O: Elbox 1230/40 MHz II Turbo

        "...pridame ctvrt kyble trpelivosti a za pomaleho odrikavani 'O Kickstarte nas' hladime Ctrl+A+A"?

        Komentovat


          #5
          O: Elbox 1230/40 MHz II Turbo

          1) zkoušel jsem pasivní chladič, ale výsledek stejný..... Podtaktovat je druhá volba.....
          2) revize desky je 1D.1 a originál zdroj jsem nedostal, tak jsem si upravil AT zdroj z PC... Konektor jsem očistil tím to nejspíš nebude.

          Teď budu do pátka pryč tak mám o čem přemýšlet . Ještě si připravým čistý systém na CF a pak budu pokračovat v laborování.
          Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

          Komentovat


            #6
            O: Elbox 1230/40 MHz II Turbo

            Zdravím, napadla mně ještě jedna možnost - kolize s nějakým portem - např. když jsem mněl ještě min. rok A-1200 s turbínkou od Elboxu 1230/40 LC - tak tam byl ten problém, že zapojením sériového kabelu docházelo k pádům a také k zamrzávání... Řešil jsem to tak, že jsem vždy deaktivoval ramku na turbíně - tím to pak v pohodě chodilo i s kabelem - a pro plný výkon jsem zase kabel musel odpojit a zaktivovat ramku na kartě - a pak šlapala velice dobře... Třeba je to něco podobného ... Není to fakt Blizzard ...
            A-500 (+), 2 MB Chip-ram, 1.3 ROM, ECS Chipset - můj miláček ...

            Komentovat


              #7
              O: Elbox 1230/40 MHz II Turbo

              Já bych se, z toho co tady už nekolikrát padlo, zaměřil taky na ten zdroj. Já mám od Mrafa už několik let půjčenou stejnou kartu a problémy s ní nejsou (což mi připomíná, že bych si už mohl pořídit vlastní a vrátit jí majiteli ).
              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

              Komentovat


                #8
                O: Elbox 1230/40 MHz II Turbo

                Tak jsem se opět dostal k 1200 a jejímu zprovoznění. Nakonec mi to nedalo a vyměnil jsem starý AT zdoj za starý ATX zdroj a přidal jsem větráček na procesor. A hle amiga se zdá mnohem více stabilnější, dokonce vydržela i čtyři hod. bez pádu. I tak si nemůžu být jistý náhodnými pády, akorát nejsou v rytmu kvapíku.

                Kdyby někomu doma ležel zdrojový konektor k A1200 a byl by ohoten ho přenechat, bylo by to super. Jinak ho budu muset vyrobit ;(
                Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                Komentovat


                  #9
                  O: Elbox 1230/40 MHz II Turbo

                  Ten na desku nebo na kabel?
                  www.oldcomp.cz
                  party.oldcomp.cz

                  Komentovat


                    #10
                    O: Elbox 1230/40 MHz II Turbo

                    Ono tie zdroje su na Amigu slabe, nehovoriac ze CPU na Elbox 1230/40 je iba 33MHz a pece ako svina...
                    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                    Furiatune homepage

                    Komentovat


                      #11
                      O: Elbox 1230/40 MHz II Turbo

                      Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
                      Ten na desku nebo na kabel?
                      na kabel...
                      Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                      Komentovat


                        #12
                        O: Elbox 1230/40 MHz II Turbo

                        Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
                        Ono tie zdroje su na Amigu slabe, nehovoriac ze CPU na Elbox 1230/40 je iba 33MHz a pece ako svina...
                        Dle znační procesoru je tam dokonce 25MHz. Nejspíš bude potřeba snížit takt.
                        ATX zroj přeci nemůže být slabý, vždyť kolik může mít amiga spotřebu, i s turbokartou 50W?
                        Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                        Komentovat


                          #13
                          O: Elbox 1230/40 MHz II Turbo

                          Autorem citovaného textu je bigmac Přejít na původní příspěvek
                          na kabel...
                          Hm, mám navíc jen do desky.
                          www.oldcomp.cz
                          party.oldcomp.cz

                          Komentovat


                            #14
                            O: Elbox 1230/40 MHz II Turbo

                            Tak jsem se dostal o víkendu k experimentování s touto (turbo)kartou. Márf mi zapůjčil 30MHz oscilátor (díky) a protože jsem si dal pod něj patici, stačí zasunout a testovat. Nejprve přišla radost, čtyři hodiny zkoušení a pouze jeden pád. S tímto prožitkem jsem ráno zapnul Amigu, a šel pokračovat v testování stability. NO, padala snad každý dvě minuty a po páté jsem to vypnul a odložil.

                            Ale i tak, 030 byla teplá, ale né horká. Proto myslím že to procesorem nebude. A co paměť, jak zjistím že je opravdu OK.
                            Minimig 4MB/ARM ; FPGA Arcade ; Amiga 500 ; Amiga 2000 ; Amiga 1200 ; AOS 4.1 FE -> WinUAE

                            Komentovat


                              #15
                              O: Elbox 1230/40 MHz II Turbo

                              Nějaký testmem, dobrý tip měl Doda.
                              www.oldcomp.cz
                              party.oldcomp.cz

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X