Zobrazuji výsledky 1 až 19 z 19
    Administrátor DaMi's Avatar
    Datum registrace
    29.09.2005
    Město
    Praha - Stodůlky
    Věk
    45
    Post Thanks / Like

Cool AmigaOne X5000 - článek na ihned.cz

http://tech.ihned.cz/geekosfera/c1-6...-i-google-apps

Jsem nevěděl, že O. Schön začínal na amize .
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    ---------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

2. Líbí se mi Lisiak4, DJM, davesade - těmto lidem se příspěvek líbí
    amiga autista Lisiak4's Avatar
    Datum registrace
    13.04.2009
    Město
    Brno - Bystrc
    Věk
    40
    Post Thanks / Like

Výchozí O: AmigaOne X5000 - článek na ihned.cz

Moc pěkně napsané
    Amiga - PMD 85

pavlor's Avatar
    Datum registrace
    15.02.2007
    Město
    Sokolov
    Věk
    35
    Post Thanks / Like

Pokryti v mainstreamovych mediich je vzdy vitane. Shodou okolnosti jen pred 2 dny vysla recenze X5000 na ArsTechnica:
    https://arstechnica.com/gadgets/2017...ga-meets-2017/

Dedy's Avatar
    Datum registrace
    10.04.2009
    Město
    Vyškov
    Věk
    70
    Post Thanks / Like

Hezký, ale jak jsem zkouknul ty fotky, tak mě zarazila drátová myš. K počítači za takovou cenu to je pofraz, a nezachrání to ani pěkné logo.
    Amiga 600, Fúria EC020, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.11, zatím neregistrovaný,
    Asus Zenbook Prime UX32VD Xubuntu 18.04

pavlor's Avatar
    Datum registrace
    15.02.2007
    Město
    Sokolov
    Věk
    35
    Post Thanks / Like

Eh, stara konzerva jako ja neda na mys s ocaskem dopustit...

7. Líbí se mi Lisiak4 - těmto lidem se příspěvek líbí
    D.T.A. Software Studio DJM's Avatar
    Datum registrace
    03.02.2013
    Město
    Nitrianske Rudno
    Věk
    37
    Post Thanks / Like

Quote DaMi původně napsal: View Post
    http://tech.ihned.cz/geekosfera/c1-6...-i-google-apps

Jsem nevěděl, že O. Schön začínal na amize .
    Ale uz si z toho asi moc nepamatal, ked ma Amiga vstavane reproduktory.

Ten posledny odstavec tam nemusel davat. V podstate tam napisal, ze amigisti su blbci a aeon ze nema moderne stranky ( mne sa pacia, neviem ake by chcel ? ).
    Neviem preco bere X5000 ako nostalgicke zariadenie, ktore nedava zmysel. Ved je to najrychlejsia masina na ktorej ide AmigaOs4.1. To iste moze napisat aj o Macoch.
    Ja to beriem ako moznost pouzivat AmigaOS na modernom stroji. Ved nemusi byt len Windows. Komu co vyhovuje to nech pouziva - AmigaOs, Windows, MacOs, Linux...
    A menit svet sa ani nechysta. Myslim, ze toto je Trevorov hobby projekt, na ktorom je este stratovy.
    K praktickemu vyuzitiu, to co robim na PC ( internet a pozeranie filmov, na ostatne cinnosti mam Amigu ) sa da aj na X5000 a este pod lepsim systemom. Na PC vidim skoro stale len otacajuci sa busy pointer a dost casto sa mi to zvykne sekat (niekedy aj 3-krat pocas jedneho filmu) tak musim restartovat a cakat.

Co sa tyka ceny, tak je vacsia ako podobne PC, ale ked to porovnam s tym co som nabuchal do A1200, tak tam nejaky rozdiel ani neni...
    A 52tisic prehnal, ved ked zoberiem cenu z tej recenzie v inom prispevku -> $1840 = 44511 Kc podla aktualneho kurzu vo FIO banke.

Kludne by som do tej X5000 siel, ale zatial som spokojny s A1260. Keby kupim X5000, tak sa bojim toho ze by mi ostali klasicke Amigy nevyuzite. Takze az nekedy inokedy...
    Naposledy upravil DJM : 26.05.2017 v 20:31:57
    Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
    Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

9. Líbí se mi lacoh, Dedy - těmto lidem se příspěvek líbí
    Czech Amiga News ExiE's Avatar
    Datum registrace
    12.04.2009
    Město
    NY
    Post Thanks / Like

Quote DJM původně napsal: View Post
    Neviem preco bere X5000 ako nostalgicke zariadenie, ktore nedava zmysel. Ved je to najrychlejsia masina na ktorej ide AmigaOs4.1. To iste moze napisat aj o Macoch.
    To je sice pekne, ale co si budeme nalhavat, AmigaOS 4.1 je naprd. O macu to same tvrdit nemuzes, protoze i stary G3 Mac bude pouzitelnejsi nez X5000 s OS4.1 - proste chybi software

K praktickemu vyuzitiu, to co robim na PC ( internet a pozeranie filmov, na ostatne cinnosti mam Amigu ) sa da aj na X5000 a este pod lepsim systemom.
    Mozna lezes jen na stranky, s kterymi OWB nema problem, ale uz ted se resi, ze OWB zaostava ve vyvoji za modernimi prohlizeci a spousta stranek v nem prestava chodit. V dnesni dobe se da browser chapat temer jako samostatny operacni system, a na Amize dobry prohlizec chybi...
    Nevim jake mas PC, ale pokud mas aspon trosku rozumnou grafickou kartu, tak podporuje HW akceleraci prehravani a nic se pak necuka.

Co sa tyka ceny, tak je vacsia ako podobne PC, ale ked to porovnam s tym co som nabuchal do A1200, tak tam nejaky rozdiel ani neni...
    Pokud jsi mel Amigu v 90 letech, tak to ekonomicky smysl davalo, mohl jsi hrat "moderni" hry, pouzivat spoustu softu, Amiga byla skutecne pouzitelna. To same se o soucasne Amize rict neda a proto to neni z ekonomickeho hlediska srovnatelne coz nas privadi zpet k tomu, ze to nedava moc smysl.
    Naposledy upravil ExiE : 27.05.2017 v 00:15:22

11. Líbí se mi kunilingus, pedromagician - těmto lidem se příspěvek líbí
    Datum registrace
    13.04.2009
    Město
    Brno - Bystrc
    Věk
    40
    Post Thanks / Like

ExiE:
    1. Já mám SW na háku. Používám prohlížeč, emulaci Amigy, komunikátory FB, ICQ, IRC a tím to u mne končí.
    2. Ať OWB řeší, to je dobře. Moderní prvky prohlížeče nepoužívám. Hry na netu nehraju, na SW jsem strašně omezen, tedy nemám důvod používat specifický SW na dynamickém webu.
    3. Tohle jsou Amiga stránky tak máš smůlu, hry se na Amize samozřejmě dát hrají. Moderní hry jsou mimo Amigu

4. Ve všech bodech máš samozřejmě pravdu. Jako člověka si Tě velice vážím. Já jen, že proč bych měl nechtít něco pro důvody, které třeba pro mne jsou není podstatné? Já samozřejmě soudím sebe, ostatní ať se v tomhle soudí sami

5. Já si AmigaOne X5000 nekoupím z jiných důvodů. Mé finanční možnosti jsou není takové, abych si mohl dovolit do počítače vrazit přes 40 tisíc, nebo kolik stojí. A proto si koupím to podstatně levnější PC a Amiga mi bude stačit i v relativním základu. Výkonově to co jsem chtěl od Amigy v roce 92 od ni chci i teď. Tím neříkám, že mít turbínu v Amize je špatná věc.
    Amiga - PMD 85

13. Líbí se mi kunilingus, lacoh - těmto lidem se příspěvek líbí
    kunilingus's Avatar
    Datum registrace
    29.12.2015
    Město
    Hill Valley 1955
    Post Thanks / Like

Ono principielně asi cokoliv novýho na amigu nemá moc smysl.
    Má to ale velkej smysl pro nadšence, co si amigu vybrali za koníčka.

Nostalgik si vystačí s A1200 s HDD a původníma hrama (a trochou sw).
    Z novinek potřebuje "jen" WHDload, WinUAE a něco pro přenos dat z PC do amigy, protože je to přeci jen pohodlnější
    Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bľľľľľľľľ ♫♫♫

15. Líbí se mi lacoh - těmto lidem se příspěvek líbí
    martyn27's Avatar
    Datum registrace
    20.11.2013
    Město
    Hlohovec
    Věk
    40
    Post Thanks / Like

Ak začnú predávať iba dosku tak porozmýšľam. Ten case sa mi vôbec nepáči.

Odoslané z Z2pro pomocou Tapatalku

pavlor's Avatar
    Datum registrace
    15.02.2007
    Město
    Sokolov
    Věk
    35
    Post Thanks / Like

AmigaKit nabizi i mainboardy:
    http://amigakit.leamancomputing.com/...oducts_id=1121

Ja osobne ale radeji pockam na A1222, cena X5000 je preci jen pro nasince prilis vysoka.

18. Líbí se mi lacoh - těmto lidem se příspěvek líbí
    Dedy's Avatar
    Datum registrace
    10.04.2009
    Město
    Vyškov
    Věk
    70
    Post Thanks / Like

No tak za MB dát přes 40k to je opravdu troch mimo mísu, a to i v amiga světě. Je to sice pořád o cenových relacích západ východ, ale je to tak.
    Amiga 600, Fúria EC020, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.11, zatím neregistrovaný,
    Asus Zenbook Prime UX32VD Xubuntu 18.04

Datum registrace
    13.04.2009
    Město
    Brno - Bystrc
    Věk
    40
    Post Thanks / Like

40 není mimo mísu. To, že je něco drahé neznamená že je to mimo mísu. Kolik si myslíš, že by v současnosti stálo PC, kdyby se prodávalo v tak nízkém počtu jako tyhle Amigy? Za 30 by si ho sehnal z druhé ruky a to ještě velice výhodně nějaký model, který se již ani neprodává
    Amiga - PMD 85

21. Líbí se mi springy - těmto lidem se příspěvek líbí
    Datum registrace
    12.04.2009
    Město
    NY
    Post Thanks / Like

Quote Lisiak4 původně napsal: View Post
    40 není mimo mísu. To, že je něco drahé neznamená že je to mimo mísu. Kolik si myslíš, že by v současnosti stálo PC, kdyby se prodávalo v tak nízkém počtu jako tyhle Amigy? Za 30 by si ho sehnal z druhé ruky a to ještě velice výhodně nějaký model, který se již ani neprodává
    To se takhle asi neda porovnavat...
    Aby tak draha Amiga byla k necemu, potreboval bys alespon trosku aktualni software, bez nej je to jen opravdu opravdu drahy kus srotu...

23. Poděkovat Dedy - tito lidé za příspěvek poděkovali
    Líbí se mi looke - těmto lidem se příspěvek líbí
    Datum registrace
    13.04.2009
    Město
    Brno - Bystrc
    Věk
    40
    Post Thanks / Like

ExiE: A1200 je levný šrot a proto to má smysl?
    Amiga - PMD 85

Datum registrace
    12.04.2009
    Město
    NY
    Post Thanks / Like

ExiE: A1200 je levný šrot a proto to má smysl?
    ja neporovnavam / nehodnotim X5000 vs A1200, ja jsem odpovidal na porovnani PC za 40000 a X5000 za 40000.

napisu ti to takhle, kdyz porovnam X5000 za 40000 a nejaky o hodne pomalejsi Apple Power Mac G3 klidne take za 40, porad bude ten pomalejsi Mac daleko smysluplnejsi, protoze na nej existuje daleko vic pouzitelneho softwaru...

Datum registrace
    13.04.2009
    Město
    Brno - Bystrc
    Věk
    40
    Post Thanks / Like

ExiE: To máš pravdu, ale to by jsem taky mohli říci o tom co tedy neporovnáváš - a já se vrátím k A1200. Že si vezmeme cenu nějakých 7000 KČ a jsme blízko ceny A1200 a za 7000 KČ koupíš levný nový PC tower. A já bych si měl koupit jen to PC, protože na něm spustím emulaci Amigy a taky hodně dalšího využitelného SW oproti A1200.

Bavíme se tu o tom, co je drahé. Já jsem psal že X5000 je drahá, ale dle mne není její cena mimo mísu. A1200 je taky drahá v porovnání toho, jaký využitelný SW můžeme pustit na PC za 7000 KČ.

Pokud si někdo koupí X5000, tak kvůli tomu že je to NG Amiga a ne kvůli tomu, aby na X5000 pouštěl využitelný SW. No a když si to někdo koupí kvůli tomu, aby mu na tom běžel rychle internet a pár dalších věcí ze současného světa PC, tak na rovinu ExiE, takový člověk má tak trochu počet využitelného SW u X5000 z jedné strany úplně na háku. Kdyby chtěl mít jistotu v počte využitelného SW, koupí si PC a jim podobné (co není X5000).

Jak klasická Amiga, tak NG Amiga jsou pouze hobby. Pokud na nich poběží nějaký SW nebo hra, je to pro radost. Nedávejme Amigu do průměru s jinou počítačovou platformou. Tu A1200 jsem uváděl jen jako příklad. Osobně ji do průměru s PC nedávám.

Amiga byla a bude legendou, o tom se PC nemůže ani zdát.

Pro mne je třeba A500/A1200 počítačem současnosti. Je to pouze můj názor, nikomu ho nevnucuji a taky mi ho nikdo nevezme. Vzít ten názor můžu jen já sám sobě.
    Amiga - PMD 85

27. Líbí se mi lacoh - těmto lidem se příspěvek líbí
    Datum registrace
    12.04.2009
    Město
    NY
    Post Thanks / Like

Bavíme se tu o tom, co je drahé. Já jsem psal že X5000 je drahá, ale dle mne není její cena mimo mísu. A1200 je taky drahá v porovnání toho, jaký využitelný SW můžeme pustit na PC za 7000 KČ.
    Ja s tim nemam problem. Naopak klasicka Amiga za 7000 pro me smysl ma, protoze je to "klasika", bezi na ni hry meho mladsiho mladi atd atd.
    X5000 je v podstate klasicke PC s PPC procesorem jen s nepomerne horsim pomerem cena/vykon (a tim vykon nemyslim vypocetni vykon, ale rekneme uzitek). To je cele. A rozhodne tenhle nazor nikomu nebudu na silu vnucovat, z toho strach mit nemusis...

Turrican's Avatar
    Datum registrace
    19.10.2006
    Město
    Třebíč
    Post Thanks / Like

Ono je to trošku porovnávání jablek s hruškama ... Amigu 500 má smysl porovnávat s PC z let 87 až 92, Amigu 1200 pak s PC z roku 93 nebo 94 ... v té tobě byla komerčním produktem, který neměl konkurenci, minimálně v některých oblastech, a oproti PC lepší poměr cena/výkon.
    Proti tomu, ikdyž je X5000 také komerční produkt, tak je určený pro fandy ... klasická Amiga byla určená pro masy, jak by řekl Jack Tramiel

30. Poděkovat Lisiak4 - tito lidé za příspěvek poděkovali
    Líbí se mi Dedy - těmto lidem se příspěvek líbí

Podobná témata

1. Nové fotografie X5000
    By Prober in forum Hardware
    Odpovědí: 28
    Poslední příspěvek: 16.03.2017, 20:30:58
  2. MorphOS na AmigaOne X5000
    By pavlor in forum Hardware
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 02.06.2015, 02:36:03
  3. AmigaOne XE G4