Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga 1200 NTSC - jak předělat do PAL

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Amiga 1200 NTSC - jak předělat do PAL

    Mám doma nepoužitou základní desku od amigy 1200, ale problém je, že když ji připojím přes kompozitní vstup na monitor, a nebo přes modulátor na TV, tak zobrazuje pouze v NTSC. Vím že u amigy 500 to šlo měnit jednou nožičkou u Agnuse, když byla zapojená, zobrazovalo se v PAL, jinak NTSC, ale jak je to u A1200? Jde to vůbec? Nebo je to složitější?
    Naposledy upravil mnx; 06.02.2007, 13:33:09.
    A1230/50 32MB RAM,A500hddRoctec+8MB RAM,3xA500,3xST,1xSTE,2xZX128,3+ZX48K+Divide,6xC64 ,1xC128+MMC64+RReplay,konzole DC,SNES,Gamegear,GP2X+Cradle

    #2
    A když vlezeš do bootmenu a zmáčkenš SPACE, přepne se do PALu? Nebo to mají jenom PAL Amigy a přepínají se tím do NTSC? Krom toho - nejsou NTSC Amigy na 120 voltů?
    "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

    Komentovat


      #3
      Když vlezu do bootu, dám space, tak se sice ustálí obraz, ale zřejmě se jen změní zobrazení ze 60ti na 50hz, jinak to zobrazuje dál černobíle a dole chybí část obrazovky. Teď jdu do práce ale večer s tím zkusím ještě víc laborovat.
      A1230/50 32MB RAM,A500hddRoctec+8MB RAM,3xA500,3xST,1xSTE,2xZX128,3+ZX48K+Divide,6xC64 ,1xC128+MMC64+RReplay,konzole DC,SNES,Gamegear,GP2X+Cradle

      Komentovat


        #4
        To, že chybí část obrazovky, je správě. Pal má 256 řádků, NTSC jenom 200. Dokonce většina her s tím počítá a proto mají grafiku dělanou tak, aby měla jenom 320 x 200 bodů a tudíž se celá zobrazovala i na NTSC.

        Já sám jsem tohle využíval např. u Lotuse nebo Gunshipa - přepnul jsem si Amigu na NTSC a pak spustil hru. Byla pak o poznání rychlejší a hlavně u těch vektorových her to je znát opravdu dost.
        "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

        Komentovat


          #5
          Je to daleko slozitejsi nez nejaka nozicka na agnusu

          podivej se do schematu a uvidis kolik soucastek ti chybi do palu
          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

          Komentovat


            #6
            Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
            A když vlezeš do bootmenu a zmáčkenš SPACE, přepne se do PALu? Nebo to mají jenom PAL Amigy a přepínají se tím do NTSC? Krom toho - nejsou NTSC Amigy na 120 voltů?
            amigy s externim zdrojem sou dycky na 12,-12 a 5 voltu, trafo je vec jina
            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

            Komentovat


              #7
              Díky, takže mám vlastně Amigu (teda základní desku) kterou bych s úspěchem prodal v USA nebo Japonsku, ale jinak..
              Problém je že původní amiga 1200 s kterou jsem pracoval zničehonic přestala chodit. Hrál jsem hru (myslím že to byl Stardust), dal reset, a už nenaběhla, jen z reproduktorů se ozývá takový troubení asi jako když je slon v říji. Na obrazu neprobliknou ani žádný barvy - takže podle barev se taky nedá poznat co s tím je. Tak jestli mi někdo poradí s tímhle, má můj obdiv..

              Jinak za to možná mohlo trafo, občas se kvůli němu resetovala amiga, třeba několikrát za sebou, tak jestli to trafo dělalo nějaký přepětí či co.. S jiným trafem to nedělalo
              Naposledy upravil mnx; 07.02.2007, 00:50:07.
              A1230/50 32MB RAM,A500hddRoctec+8MB RAM,3xA500,3xST,1xSTE,2xZX128,3+ZX48K+Divide,6xC64 ,1xC128+MMC64+RReplay,konzole DC,SNES,Gamegear,GP2X+Cradle

              Komentovat


                #8
                Ja bych to dal na ebay, amici ti urvou ruce. ntsc desek je nedostatek
                Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                Komentovat


                  #9
                  Autorem citovaného textu je mnx Přejít na původní příspěvek
                  Díky, takže mám vlastně Amigu (teda základní desku) kterou bych s úspěchem prodal v USA nebo Japonsku, ale jinak..
                  Problém je že původní amiga 1200 s kterou jsem pracoval zničehonic přestala chodit. Hrál jsem hru (myslím že to byl Stardust), dal reset, a už nenaběhla, jen z reproduktorů se ozývá takový troubení asi jako když je slon v říji. Na obrazu neprobliknou ani žádný barvy - takže podle barev se taky nedá poznat co s tím je. Tak jestli mi někdo poradí s tímhle, má můj obdiv..

                  Jinak za to možná mohlo trafo, občas se kvůli němu resetovala amiga, třeba několikrát za sebou, tak jestli to trafo dělalo nějaký přepětí či co.. S jiným trafem to nedělalo
                  Hm, tak to je možný, že jsi tu desku odpálil. Takovou banální otázku, jako jestli jsi pak tu desku zkoušel i s jiným trafem asi pokládat nemusím, že
                  "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                  Komentovat


                    #10
                    Abych se přiznal, tak jiné trafo nemám, ale s tím samým trafem mi funguje ona NTSC deska, stejně jako dvě A500 co tu ještě mám. Tato A1200 s ním také fungovala dokud neodešla (příčí se mi říkat do věčných lovišť).
                    A1230/50 32MB RAM,A500hddRoctec+8MB RAM,3xA500,3xST,1xSTE,2xZX128,3+ZX48K+Divide,6xC64 ,1xC128+MMC64+RReplay,konzole DC,SNES,Gamegear,GP2X+Cradle

                    Komentovat


                      #11
                      Hm, měl bys ho asi změřit, si myslím.
                      "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                      Komentovat


                        #12
                        nejaky nahodny spicky apod stejne nezmeri
                        esli s tim ostatni desky jedou tak tam problem nebude
                        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                        Komentovat


                          #13
                          Nemohl by na tý desce být třeba studeňák někde kolem vstupu napájení?
                          "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                          Komentovat


                            #14
                            Tak jsem z nefunkční amigy vyndal základní desku, rozhodnutý že s tím musím něco províst. Zahýbal jsem součástkami kolem vstupu napájení, otřel prach kde to šlo.. a ono to světe div se zase funguje Akorát je mi jasné že to zase klidně může kleknout, budu si muset nejspíš sehnat jiné trafo.
                            Co se týče NTSC desky, je to opravdu NTSC, protože na oscilátoru X1 je 28.63636 Mhz (podle http://www.amigahistory.co.uk/a1200info1.txt ), a také TV modulátor je menší a jsou na něm písmena NT. Kdybych tam dal oscilátor z Amigy 500 tak by to asi nepomohlo že? Nebo jo?
                            A1230/50 32MB RAM,A500hddRoctec+8MB RAM,3xA500,3xST,1xSTE,2xZX128,3+ZX48K+Divide,6xC64 ,1xC128+MMC64+RReplay,konzole DC,SNES,Gamegear,GP2X+Cradle

                            Komentovat

                            Zpracovávám...
                            X