Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Kopírování z PC -> Amiga

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Kopírování z PC -> Amiga

    Zdravím
    Potřeboval bych poradit.
    Mám v PC(WinXP) staženo několik souborů z netu pro Amigu.
    Když je ale překopíruju na disketu formátovanou na 720kb a pak kopíruju do amigy,nezobrazují se soubory,tak,jak byly v PC(soubory nemají dlouhou příponu .device .info atd).Pak jsou soubory bez ikonek a nejdou ani spustit.
    Nedělal jsem na Amize přes 10 let,tak už WB tolik neovládám.
    Nemá někdo program DosControl (verze asi 4.0).Obsahoval integrovaný rozbalovač na DMS soubory.Používal jsem ho víc,než Dopus.
    Díky
    A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

    #2
    Nejlepsi cesta, pokud teda už musíš používat diskety, je nechat to v ZIPu, nebo ještě lépe v LHA a rozbalit to až na Amize.
    "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

    Komentovat


      #3
      Já mám ale jen holý nainstalovaný WB 3.0 bez dalších programů.To asi soubory v LHA nerozbalím,ne? Já potřebuji rozchodit hlavně DMS rozbalovaní a mám napůl vyhráno.Mám zabalený třeba IdeFix pro nainstalování CD rom a na CDčkách mám zabalených přes 3000 disket v DMS a plno programů v LHA,LZX atd.Mám také Asim.DMS už na HDD,ale neumím ho rozbalit.
      Upozorňuju,že příkazová řádka nebyla mým silným místem ani před 10lety...
      A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

      Komentovat


        #4
        Rozbalene lha lze stahnout z Aminetu. Bez toho se asi neobejdes.
        I love Amiga

        Komentovat


          #5
          Ale já amigu k Netu připojenou nemám.A když to stáhnu a následně kopíruju z PC přes diskety,nastane problém s těmi příponami atd.
          A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

          Komentovat


            #6
            U LHA zadnou priponu nepotrebujes! To preneses na PC diskete. Pak budes prenaset archivy *.lha, ktere rozbalis na Amize a zadne pripony se ti mrsit nebudou.
            I love Amiga

            Komentovat


              #7
              ok,zkusím to.
              A to LHA nakopíruju kam,do nějakého adresáře?
              Rovnou do rootu Dh0,nebo do nějakého adresáře?
              Možná kladu otázky,že vrtíte hlavama,ale po zdegenerování Win95-XP je pro mě Wbench zase novej.
              A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

              Komentovat


                #8
                DMS i Lha do dh0:, konkrétně do C:

                pro rozbalení dms archívu použij:
                dms write "název souboru.dms" to df0: verify
                Naposledy upravil DaMi; 01.03.2007, 20:44:20.
                Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                -----------------------------------------------
                Líbí se mi Retropolis

                Komentovat


                  #9
                  Lha si strc, kam chces
                  lha zkopiruj do DH0:c (je to nejpohodlnejsi pro dalsi pouziti)
                  otevri si shell (prava Amiga klavesa + e, napis newcli. Nebo DH0:system/shell z workbenche)
                  dostan se do adresare s archivem a napis:
                  lha -e "jmeno archivu" "misto kam to chces rozbalit" (ale syntaxi si uz moc nepamatuji dej radeji jen lha, napoveda uz vyjede)
                  Doporucuji stahnout z internetu Directory Opus (spravce souboru) a Lha si tam nakonfigurovat

                  Komentovat


                    #10
                    Já jsem si třeba LHA nakopíroval do stejného adresáře, kde mám archivy, tak pak jsem skrz CLI (příkazová řádka) jen nadatlil "lha x nazev_archivu.lha" a bylo to.
                    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                    Komentovat


                      #11
                      na datleni z CLI jsou nekteri jedinci prilis lini, kdyz to staci zadat jednou do dopusu/fm
                      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                      Komentovat


                        #12
                        Presne tak, nadefinuj tlacitka extrakci LHA, DMS do tveho oblibeneho filemanageru. Jinak me staci ve FileMasteru doubleclick na lha archiv a sam se rozbali.
                        I love Amiga

                        Komentovat


                          #13
                          Možná bychom mohli udělat nějaký seriál o konfiguraci tlačítek DOpusu, co myslíte? Není to žádná věda, ale pro někoho, kdo už s tím hodně dlouho nepracoval... spousta lidí možná ani neví, že rozbalit jakýkoliv archiv jde v Opusu jednoduše tak, že v jednom okně ho myší označím a rychle kliknu do okna protějšího (nebo zmáčknu space) - archiv se tam rozbalí, pokud je Opus správně nakonfigurovaný.
                          "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                          Komentovat


                            #14
                            Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
                            na datleni z CLI jsou nekteri jedinci prilis lini, kdyz to staci zadat jednou do dopusu/fm
                            Zapoměl jsem dodat, že tento proces dělám jenom jednou, než si tam rozbalím oblíbeného souborového managera .

                            Jinak jsem si hrál s konfigurací Dopusu a ne moc úspěšně, bohužel, nepodařilo se mi na fukci "Copy" nadefinovat "F5"... takže nějakej seriál by bodnul.
                            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                            Komentovat


                              #15
                              Prudus, co se týká samotného přenosu dat, tak by možná stálo za úvahu, jestli si do budoucna nepořídit PCMCIA adaptér na CompactFlash kartičky...

                              Třeba tento: http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Typ...ut=PRE-1507831

                              Ten mám a spokojenost. Je to levný, rychlý, a kdoví co ještě. Pak si můžeš přenášené, i objemnější, soubory rozbalit klidně i v PC... Pohoda.

                              Určitě se tady o tom už někde psalo, tak to stačí najít, jestli tě to zaujme.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X