Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Prudus

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Prudus

    Už jsem tu skoro týden a ještě jsem se nepředstavil.

    Jsem z Litvínova (teď už z Mostu). Začínal jsem ještě za totality na ZXSpectru, ke kterému jsem měl hafo nahraných "super" her a byl jsem v tehdy nepočítačové veřejnosti King. Později mi na něm cosi odešlo, tak mi rodiče koupili jeho slovenský klon ze Skalice - Didaktik Gama. Hry ty samé, ale to nahrávání z kazeťáku...Tak jsem zainvestoval do disketovky D40 a pirátil a pirátil...

    Po nějaké době jsem chtěl kolegu v práci ohromit nějakýma hrama a ten se jen ušlíbl a pozval mě k sobě. Na stole mu trůnila A600 a když mi pustil Cannon Fodder, Street Fightera a SuperFroga, musel mi sebrat ze země zvedat spadlou bradu.

    Do týdne jsem jel do blízkého Žatce a na inzerát koupil A500+. Ty bitky o sezení a hraní na novém "compu" s mojí budoucí manželkou končili i brekotem (jejím..). To mi bylo asi 22let.

    Neúnavně jsem sháněl všechny hry, co byly na Amigu k sehnání. V tom jsem pokračoval i po následné koupi A1200 s 220MB HDD od pána z Čelákovic.
    Ale když těch disket bylo přes 3000, našel jsem způsob (DMS), jak se jich zbavit. Postupně jsem za ně na inzeráty dostával zpět, co jsem do nich nacpal. Ale to už mi byl i 1GB HDD malý, tak jsme objevili možnost data vypálit. Určitě je někomu známý p.Staněk z Prahy, jež byl kolegou Luboše Němce z Amiga Review.

    Když jsem pak viděl jeho výbavu (A3000T s vypalovačkou Yamaha za cca 200.000kč..) nádhera. Tehdy prázdné CD stálo 400kč. Ochotně mi DMS vypálil (a pak také všude ještě ochotněji rozšířil). To jsem měl už Amigu rozšířenou o turbínu 030/50 s 32RAM a kolega 040/40. Pak jsem měl zálusk na větší HDD (4,3GB) a všechna data na něj zkopčil a původní disk smazal. Bohužej jsem nějak přepísknul jednu partition a data šla do kytek.

    Tak jsem na 10let na Amigu zanevřel. Turbína šla do světa a na kámošku se prášilo. Ale dění kolem ní mě vždycky zajímalo. Teď ji oprašuju a znova se to učím.....uff
    Naposledy upravil Prober; 04.03.2007, 16:35:52. Důvod: Trocha stylizace.....
    A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

    #2
    Tož vítej na palubě...

    Komentovat


      #3
      S tou partition se mi to stalo taky. A následek byl stejný, včetně toho zanevření. Ale zas ne na moc dlouho.
      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

      Komentovat


        #4
        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #5
          Ok,zatím jen čelo bedny.Nechce se mi ji teď otvírat,takže střeva příště.Protože jsem Micronic Tower nesehnal a teď jsou ze všech žlutý číňani,musel jsem to řešit do Miditoweru..
          Přiložené soubory
          A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

          Komentovat


            #6
            Myslím si, že za ten vyřezaný kus horního krytu s nápisem Amiga a LED diodama by ti tady zpřerážel ruce nejeden A ty vyčítáš ExSpawnovi kousek díry v krytu... bych chtěl vidět ten, z kterého si tohle vzal.
            Naposledy upravil Prober; 11.07.2007, 23:29:44.
            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

            Komentovat


              #7
              Z čeho jsi tak usoudil? Že mám jinou barvu floppyn? Nebo,že jsem nesehnal třetí diodu do panelu(a kuchat klávesnici z A500 se mi nechce?). Co je na tom odfláknuté?
              Nekritizoval jsem myšlenku(i já mám takovýto box,i když jen s CD-Rom a HDD zůstal uvnitř Amigy).Mě hlavně zarazily ty nerovné řezy do Amiga kastle(u IDE konektoru) a toho boxu. Kdyby takových kastlí bylo za každým rohem tucet,neceknu.Ale není škoda ji takhle "zaříznout"?
              A pokud jde o tu kastli,z které je ten panel,ta byla od HDD tak nafouklá,že byla vyšší,než klávesy.Tu mojí původní mám neporušenou v krabici.
              A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

              Komentovat


                #8
                Máš recht, nebudem se hádat. Udělej pro mě jen jednu věc - vyfoť to zezadu.. Tohle mě u PC kastlí zajímá nejvíce.
                Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                Komentovat


                  #9
                  Zvrhlíku.
                  Zadek vyfoťím,až vyvedu RGB výstup na zadní konektor.Zatím ho musím tahat ven z bedny.Protože mám motherboard situovaný naležato konektorama vzhůru,musím všechny porty a konektory vytáhnout ven na zadní část.Neboj,nafotím pak i střeva..
                  A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

                  Komentovat


                    #10
                    Chápu-li dobře, máš to řešeno prodlužkama. To fotit nemusíš, já myslel že sis dokázal pohrát s vlastním zadním čelem....
                    Naposledy upravil Prober; 11.07.2007, 23:30:02.
                    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                    Komentovat


                      #11
                      Zatím to vypadá takto.Sundal jsem ještě plíšek,aby bylo vidět,jak je deska situovaná.Už mam vyvedeny dozadu konektory myš,joystick,LPT a PS2 klávesnice.Vpředu je funkční Power a Reset.
                      Přiložené soubory
                      A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

                      Komentovat


                        #12
                        Ok,tak tohle vlákno pročisti.To ty jsi mě vyprovokoval k těm fotkám,hehe.
                        Až budu se stavbou hotov(ještě turbokarta a 4Ide adaptér),vše nafotím.
                        A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

                        Komentovat


                          #13
                          Přesunuto
                          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                          Komentovat


                            #14
                            To neni špatný. Už se těším na fotku bedny z boku se sundaným plechem.
                            "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                            Komentovat


                              #15
                              Všechno nejlepší k narozkám, čeeče...

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X