Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Alps Electric, alebo mrcha HDcka

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Alps Electric, alebo mrcha HDcka

    Ked som siel pisat, tento prispevok nevedel som kam ho zaradit. Takze najskor asi sem...

    Tak pekne po poriadku.
    Do ruk sa mi dostala tato PC mechanika co je teraz bezne v predaji.
    Nie ze by som potreboval nejaku prerobit, ale s tymto kuskom som nemal zatial ziadne skusenosti

    Tu je par obrazkov





    Po rozobrati to vypada asi takto


    Otacam, kukam, ziadne svice... skratka nic. Nasiel som zopar letovaci prepojov, ale nic moc.
    Tak klasika prehodil som ready a diskchange, DS1 som odsal, naletoval DS0.

    Dopadlo to asi takto

    Hned som ju zapojil na Amigu, blik blik, hrk hrk a ide to!
    Vyskusal som par diskiet, slapala pekne a tichusko.
    Skusil som XCopy a hooop, problem Aaaa... chyba nejaka logika.
    Zalovil som v skatuli a vytiahol generator READY signalu.
    Zapojil som a ideme od znova, XCopy a ides! Vsetko v poriadku, resetol som Amigu a nakopol Lotus II a bezi aj ten. Hura!

    Nezahalal som a na READY generatore som pripojil HD svic. Mechanika sa pekne zacala tvarit ako HD!

    Info: ffffffff - mechanika nie je pripojena; 0 - mechanika je DD; aaaaaaaa - mechanika je HD

    A pome dalej, ked uz to ide. Zobral som citac a vyhladal som clock signal, co krokuje a riadi otacky floppaku. Pekne... nasiel som 6,4 MHz takze signal
    som prerusil a vlozil tam Step-er, je to delicka ktora stiahne signa na 3,2 MHz co zodpoveda 150 - RPM

    Delicku som pripojil tiez na HD svic, tak aby v DD rezime mechanika sla normalne. Vlozil som HD disketu a odkusal ci idu otacky na 150 - RPM



    Takze, zda sa, ze vsetko v poriadku! Resetol som Amigu a vlozi HD disketu kde ma tools na maju A4000.
    Amiga sa pekne nabootovala, bez nejakych problemov
    Tak som spustil sysinfo a pome odmerat rychlost a citanie


    Skusil som spustit format, javilo sa velmo dobre!


    Problem zacal tu! Nakolko mechanika ma drobny disk, ktory by mal udrzovat svojou vahou otacky, vsetky vybracie s posunu hlav sa prenasal na disketu kde sa vykonaval zapis.

    Zlaty Chinon ten ma disk ako bicyklove koleso a teraz uz viem preco, pri znizeni rychlosti na 150 - MPR svojou vahou vyrovnava chod diskety!

    Disketu sa mi nepodarilo korektne naformatovat zial, dnesne mechaniky su na HD rezim na Amige nevhodne! Iba ak by sa nasla mechanika co ma dost velke koliecko a dostatocne tazke na pokojny chod. Napr. starsie Panasonic-ky alebo Mitsumi.

    Najlepsie bude ked sa tejto mechanike vyhnete, stoji totiz za hovno!

    BTW: Ten test som robil na A500 0,5 Chip a KS 37.299
    Naposledy upravil Boboo; 07.03.2007, 20:13:53.
    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
    Furiatune homepage

    #2
    Krásná práce, škoda jenom, že to nedopadlo...

    Komentovat


      #3
      Škoda,
      řekl bych,že toto je momentálně nejčastěji se vyskytující mechanika v okolních obchodech s výp.technikou.Nabízejí prakticky jen tyto a to v několika barevných provedeních..
      A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

      Komentovat


        #4
        Akonahle dokoncim PS2 redukcie (cakam na dodanie svabov)
        tak sa k tej mechanike vrati, a pokusim sa dokopnut ju,
        aj ku korektnemu zapisu. Chce to len cas vyhrast sa s tym
        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
        Furiatune homepage

        Komentovat


          #5
          Mozna blbej napad, ale nenaslo by se tam misto pro vlepeni nejakych oluvek aby ten setrvacnik ziskal stabilitu?

          kua, redukce! ja ji este neposlal zpet. skleroza jak cepice
          vic v patricnem f(v)lakne
          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

          Komentovat


            #6
            Mas pravdu s tym olovom, na to som tiez myslel, ono by stacilo par gramov!
            Miesta tolko je... kde by sa to dalo upevnit.
            Len najprv chcem podokoncovat co ma prioritu jedna!
            Teraz som mal trosku cas, tak som narychlo spachal HDcku.
            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
            Furiatune homepage

            Komentovat


              #7
              nalepit epoxidem
              Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

              Komentovat


                #8
                Je zrejme, ze toto bude spravna cesta! Este mi zostali broky zo vzduchovky
                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                Furiatune homepage

                Komentovat


                  #9
                  jaaaj, vymontuj kotoucek, natri lepidlem, postav ho ke zdi a nastrilej tam broky tak aby to bylo vyvazeny
                  Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                  Komentovat


                    #10
                    Tak se mi podařilo předělat tuhle mechaniku! Zkoušel jsem nejdříve tenhle návod. S ním to chodí bezvadně do chvíle než připojíte externí mechaniku, ta nejede. Je to tím, že autor se nejspíš domníval, že RD je Ready signál, po proměření jsem zjistil, že se jedná o read data.
                    Moje úprava nebude taky asi úplně košer, nicméně tuhle chybu to nedělá. Zatím jsem to ozkoušel s X-Copy a NDOS verzí GoldenAxe. Můžete mi sem hodit link na ADFko vyloženě problémové hry? Ať to pořádně otestuju.
                    Pak sem kdyžtak hodím fotky, výhodou je, že je to absolutně nejdostupnější dosud prodávaná nová mechanika. Navíc co jsem ji zkoušel, tak jako DD funguje výborně.
                    Naposledy upravil DaMi; 11.02.2023, 08:33:55. Důvod: Odebrání nefunkčního odkazu
                    www.oldcomp.cz
                    party.oldcomp.cz

                    Komentovat


                      #11
                      Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
                      Akonahle dokoncim PS2 redukcie (cakam na dodanie svabov) tak sa k tej mechanike vrati, a pokusim sa dokopnut ju, aj ku korektnemu zapisu. Chce to len cas vyhrast sa s tym
                      Zdravím Boboo !
                      Koukám,že si pěkně vyhraješ.Stejně tak jako Ty,tak jsem si také hrál s tou Alpskou. Výslednej efekt a názor na ní-to samé co Ty!

                      Dostala se mi pod ruky mechanika Sony-2.88MB. Tak ta nemá chybu - jede OK. V počítačích IBM se používaly tyto mechaniky - doporučuji všem.

                      Komentovat


                        #12
                        Alps je dost rozsirena a cenovo dostupna mechanika. V podstate v DD rezime vykazaje celkom upokojive vysledky, no na prestabu na HD rezim nie je vhodna. Neskor som sa este vratil k tejto FDDcke a spolu s ARISE modulom som urobil zopar testov. Vysledok bol, ze HD cita vynikajuco, ale ako som pisal na zaciatku, nedokaze korektne zapisat data v HD rezime. Vid. hore zmienovany krok motorceka. Pri formatovani asi od 40 track vykazuje chybu v zapise. Dobre skusenosti mam s FDD Panasonic ktore sa daju pekne prestavat na HD, ale iba JU 257 a vyssie. JU 253 funguju na inom principe.
                        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                        Furiatune homepage

                        Komentovat


                          #13
                          Takže jsem se pustil do téhle mechaniky podrobněji, bohužel s ne úplně kladným výsledkem. V předchozím příspěvku uvedenou úpravu lze opravdu použít, pokud nepředpokládáte použití externí mechaniky.
                          Mé úpravy, které tu chci zveřejnit jsou už asi problematičtější.
                          1. úprava má kosmetickou vadu, že se na ploše WB objeví i nepřipojené mechaniky s otazníky.
                          2. úprava sice funguje poměrně spolehlivě s xcopy, ale je to fakt výsledek podivného laborování systémem pokus omyl, navíc při čtení některých částo NDOS disket vydává podivné zvuky posunu hlaviček. Na KS 1.3 způsobuje, že při nabíhání Golden Axe se v obrazu objeví svislá černá čára o tloušťce jednoho bodu blízko levého kraje obrazovky. S KS 2.04 a vyšší tento problém není.
                          3. úprava používá nepoužitý signál (těžko říct jaký, nevím jak to zjistit) z hlavního švábu mechaniky. Od KS 2.04 běží naprosto spolehlivě, bez divných zvuků. U KS 1.3 se objevuje na levém kraji obrazovky pruh u loadování Golden Axe, je bílý, cca 4 pixely široký. Objevuje se pouze v úvodních obrazovkách, ve hře samotné už ne.
                          Nicméně díky těm pruhům je jasné, že je něco v nepořádku. Zatím tedy platí, že u mně naprosto nejlépe zatím dopadl Samsung.
                          www.oldcomp.cz
                          party.oldcomp.cz

                          Komentovat


                            #14
                            O: Alps Electric, alebo mrcha HDcka

                            Hmm, 5 let, našel jsem alternativní modifikaci https://www.msxinfo.net/2014/03/12/m...sx-compatible/ a tam berou signál RDY (Ready disk) z pinu 32 IC kontroléru. Nezkoušel někdo tuto modifikaci na alps mechanikách?

                            Komentovat


                              #15
                              O: Alps Electric, alebo mrcha HDcka

                              Jj, tohle bude chodit. Kdysi jsem k tomu taky dospel. Sice bude u nekterych her mechanika vyluzovat ruzne divne zvuky, ale pojede to.
                              www.oldcomp.cz
                              party.oldcomp.cz

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X