Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Jak zjistit funkčnost IDE řadiče ?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Jak zjistit funkčnost IDE řadiče ?

    Ahoj, jsem to už nevydržel a sundal A1200 za skříně a rozšrouboval jí. Co s ní chci dělat:
    omlouvám se všem, že moje dotazy budou HODNĚ lamácký
    1, zjistit jestli je řadič pro disk v pořádku
    -to se mi asi jinak nepovede, než připojit disk... mám tu seagate medialist 10GB, Amiga má svůj vlastní souborový systém, nebo musím disk na PC naformátovat do FAT16?
    2, jestliže mi systém disk nenačte, co s řadičem. Je možná výměna, nebo si mám radši někde sehnat jinou Amigu?
    -otázka peněz, co mi vyjde levněji
    3, původně jsem chtěl zapojit cf-ide, ale spokojil bych se i s diskem
    -už jsem aspoň chytřejší v tom směru, že partition může být okolo 3,8GB (Mám WB3.0, můj původní disk měl 545MB, takže tohle by byla stejně fantastická velikost).
    Díky všem za pomoc


    střeva s nezapojeným diskem
    Raspberry Pi4B 4GB, nějaký jablka a aktivně DAW Reaper

    #2
    bez disku ti bude amiga pomerne dlouho nabihat, po pripojeni disku se nabihaci cas vyrazne urychli (pri spravnem zapojeni (disk master a pozor take na spravne nasazeni kabelu) a za predpokladu funkcniho kabelu) at uz je souborovy system amiga nebo pc. To je prvni test.
    Druhy test - s pripojenym diskem nacti disketu Workbench - install, kde je program hdtoolbox, po spusteni by mel byt schopen detekovat disk na radici, pokud ne, je nekde problem.
    Naposledy upravil Amigoun; 10.03.2007, 12:32:55. Důvod: doplneni
    A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

    Komentovat


      #3
      Dyz vidim ten kabel k disku je mi jasny ze to nefunguje
      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

      Komentovat


        #4
        teď jsem to zapojil a disk se ozývá, ale s floppy to nevypadá moc dobře...
        No nakonec se rozjela...ufff... už ho i HDToolbox vidí... Ozvu se jak jsem dopadl


        ...Takže tak...
        Pod Workbenchem jsem nikdy novej disk nerozběhával, proto buďte milosrdní
        Spustil jsem HDToolBox, očmuchal disk, vidí ho jako ST310232 A. Dal jsem mu low level format drive a dál už jsem mrtvola, protože mi ukazuje disky jako neDOSový... Partitions rozhodil po 4031MB. Koukal jsem u CF-IDE že je potřeba naformátovat kartu, prostě nevim jak s Amíkem zformátovat disk... jestli se to dělá přes shell a máte někdo odkaz, prosím poraďte. Na disketě Install jsem buď špatně hledal, nebo nevim
        Naposledy upravil Balda; 10.03.2007, 14:08:28. Důvod: doplnění
        Raspberry Pi4B 4GB, nějaký jablka a aktivně DAW Reaper

        Komentovat


          #5
          na lowlevel nesahej bud to nedela nic v nejhotsim disk znicis
          lowlevel u ide disku se provadi ve fabrice lol tyjo

          postup:

          udelas partisny jak chces ty velky, ne jhak ti nahodi blb hdtoolbox
          bacha bacha na 10gb disk, standardne pouzivej do 4 gb nebo pruser!!!!!
          doporucuju hned na zacatku 200MB na workbench, a pak 17GB dva kusy na programy a data

          prvni zapni aby byla bootovaci, ostatni ne

          v hdtoolboxu das save, bude chtit restart

          po restartu uvidis na plose tri ikony NDOS disku

          oznacis prvni, a z menu ve wb vyberes format, davej quickformat a FFS
          naformatujes vsechny tri

          je to easy
          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

          Komentovat


            #6
            jeste snad tohle, pokud muzes pouzivej HDInstallTools je to uz freeware, najdes na Aminetu. Takovej komfortnejsi a hlavne novejsi HDToolBox. Jinak pokud muzes delej partitions mensi nez 2gb. Nektery starsi programy nemaji radi velky partitions.. Datovej si ale udelej velkej, kdyz je ten disk celkem velkej, no..
            A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

            Komentovat


              #7
              Chaine díky,už jsem s HDD!!!
              Už tam sosám Workbench, jsem v sedmým nebi, že se mi A1200 nebude válet na skříni nevyužitá... Ještě musím pořešit transporty souborů přes PC do Amigy, ale to už si najdu sám, kdyby ne, tak zas budu otravovat... Díky všem za váš čas
              Naposledy upravil Balda; 10.03.2007, 15:58:40. Důvod: doplnění
              Raspberry Pi4B 4GB, nějaký jablka a aktivně DAW Reaper

              Komentovat


                #8
                Přenos souborů nejlíp přes CF kartu do PCMCIA, diskety 720kb jsou smrt.

                článek od Probera jak to rozjet najdeš tady na portálu
                Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                Komentovat


                  #9
                  2Chain:
                  Mě zbývá ta varianta po disketě... teď akorát bloudím a hledám jak rozjet lha pod WorkBenchem, chci si nainstalovat DirectoryOpus4 a z netu jsem ho stáhnul zabalenej v .lha. Odkaz tady z portálu na lhaamiga.zip není funkční
                  ... Je to už hodně let a prostě už to v palici nemám


                  ...tak se omlouvám, lhaamiga.zip je z tady z portálu stáhnutelný, přímo z downloads. Pročítal jsem si článek jak na ADF a tam odkazy nefungovali.
                  Naposledy upravil Balda; 12.03.2007, 10:30:50. Důvod: oprava
                  Raspberry Pi4B 4GB, nějaký jablka a aktivně DAW Reaper

                  Komentovat


                    #10
                    rozbalene lha stahnes z aminetu
                    I love Amiga

                    Komentovat


                      #11
                      2solaris: Hledám hledám... tam na mě vybafne asi 30verzí a já jsem trošku mimo... jestli máš tip kterej mám sundat a jak ho "zakomponovat" do WB tak prosím HILFE!
                      Raspberry Pi4B 4GB, nějaký jablka a aktivně DAW Reaper

                      Komentovat


                        #12
                        hledej neco jako lhaxxx.run , pac .run je samorozbalovaci. a vezri pouzij podle toho jaky mas procesor
                        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                        Komentovat


                          #13
                          tak jsem tam dal lha e138.run, pro 68020 jsem nic nenašel a tenhle se tvářízuniverzálně -> pro AmigaDos 1.2 a vyšší... DOpus mi ještě nejede, zkusím stáhnout nějakou jinou verzi, v.4.12 mi hlási Stack must be at least 16384 bytes! Dám zas vědět jak jsem dopadl
                          Raspberry Pi4B 4GB, nějaký jablka a aktivně DAW Reaper

                          Komentovat


                            #14
                            I love Amiga

                            Komentovat


                              #15
                              a nastav ten stack v tooltypech
                              Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X