Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Multisync monitor

Sbalit
Téma je uzavřeno. Pokud se domníváš, že je vhodné jej znovu otevřít, kontaktuj některého z moderátorů.
X
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Multisync monitor

    Zeptám se možná blbě, ale snad mě pochopíte... Co všechno budu potřebovat, abych mohl k Amize připojit multisync monitor? VGA redukci, kabel?
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    #2
    Občas používám Microvitec 1438, stačí mít opravdu jen kabel, redukci a v devs:monitors mít euro72 nebo multiscan. Já preferuju Euro 72, obraz má pak krásných 70Hz a rozlišení 640×400. Multiscan jede "jen" na 60Hz, ale zato umí trochu vyšší rozlišení 640×480. Oba módy ale zvládají jen 4 barvy a jsou oproti klasickému palu "mírně" pomalejší.

    Recenze na monitor:

    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #3
      Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
      Oba módy ale zvládají jen 4 barvy a jsou oproti klasickému palu "mírně" pomalejší.
      na OCS

      esli mas klasicky vga multisync monitor, bude potrebovat redukci 23pin-15pin nejlepe s bufferovanym syncem

      planek na aminetu, aorg, nebo jednoduse koupit hotovy
      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

      Komentovat


        #4
        Dami,jak zvládají jen 4 barvy?
        Já také na myltiscan monitoru používám Euro72.Ten obraz je nádherně čistej a bez blikání.Ale ve Workbenchi mě nechá nastavit asi 64(možná i víc)barev.Zatím nemám možnost odzkoušet,zda tolik barev zvládne(mám jen 2MB Chip Ram).Snad až nainstaluju aspoň MagicWB.Kabel jsem si vyrobil dle plánku od Chaina.Napohled stejný,jako od C1084s,ale Piny má trochu jinak zapojeny.
        A1200 Tower + A600 Desktop + 2x A500 Desktop + CDTV + CD32 + Konzole

        Komentovat


          #5
          Podle mě umí multiscan i euro72 zobrazit ve WB jen 4 barvy z palety 64
          Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
          -----------------------------------------------
          Líbí se mi Retropolis

          Komentovat


            #6
            Já bych potřeboval vědět přesně co bych potřeboval k připojení tohodle monitoru:

            http://electronicfox.el.funpic.de/wb...stid=39#post39

            Je to Nixdorf MO 13. Mě hlavně matou ty konektory vzadu Zatím ho mám v práci, kde je připojen z klasického VGA konektoru na grafice pomocí speciálního kabelu na ten analog konektor... No prostě vidím to prvně v životě...
            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

            Komentovat


              #7
              Dami: ja mam A1200 a ta v EURO 72 zvlada 256 barev
              pocitam ze to skousis na A600,A500+,A3000 by meli zvladat 32 nebo 64 barev

              Komentovat


                #8
                Tak pak jsem soudruzi někde udělal chybu . Na 4000 teď nemám zapojenou grafárnu a v os3.9 mi hlásí jen ten počet barev, který jsem uvedl. A právě jsem zkouknul manuál k wb 3.1 a ten hlásí to samé. Tak co mám teda blbě?
                Naposledy upravil Prober; 21.03.2007, 17:16:57. Důvod: Zbytečná citace
                Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                -----------------------------------------------
                Líbí se mi Retropolis

                Komentovat


                  #9
                  nemas pustenej setpatch, klasicky os 3.1 + prislusny setpatch ti nabidne 256 na aga cipech, a ocs nema smysl trapit v multiscanu
                  Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                  Komentovat


                    #10
                    Dami: pokud jde o manual mam nemeckej Workbench 3.0
                    tam samozrejme pisou ze vecina modu ma jen 4-64/4096 barev
                    ale pro AA alias AGA amigi plati 256/16.8M barev

                    Komentovat


                      #11
                      Pánové, jako nechci nic říkat, povídáte si tady hezky celkem o něčem jiném, ale jako pořád jaksi nevím co s tím monitorem. Zatím vím jen kabel nebo redukci, ale nic bližšího.... Ale jako děkuji za snahu
                      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                      Komentovat


                        #12
                        asi by seto chtelo bavit o presnejsim typu znace monitoru

                        Komentovat


                          #13
                          A co jsem asi psal v příspěvku č. #6 ???
                          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                          Komentovat


                            #14
                            Rekl bych, ze by to chtelo sehnat popis konektoru toho monitoru Nixdorf MO 13. Pak neni problem si spachat kabel k Amize.
                            I love Amiga

                            Komentovat


                              #15
                              mela by stacit redukce z 23pin canon na 15 pin vga
                              pokud mozno original od comodoru ala ebay

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X