Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

M-Tec T1230/28 RTC a scandoubler ?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    M-Tec T1230/28 RTC a scandoubler ?

    Zdravím všechny
    Chtěl bych se zeptat, jestli má někdo z vás zkušenosti s touto grafikou a scandoublerem, resp. jestli to jde dohromady; případně pokud máte i nějaký jiný rady.

    Já osobně jsem amigu viděl naposled před x lety jako malý kluk, když jí měl doma můj bratr na chvíli, než ji potom dal pryč. Pak jsem fungoval spoustu let jen na C64, kterou jsem si pořídil... Chtěl bych si koupit nějakou amigu (asi a1200) a napojit na ni novější monitor. Proto díky za každou radu.

    #2
    Mtec 1230 neni grafika, ale turbokarta. Melo by to fungovat. Ten Scandoubler mas interni nebo externi a od jakeho vyrobce?
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Ten scandoubler bych potřeboval sehnat, ale nevím jaký a kde, proto se ptám, jestli by to šlo. Možná interní od elboxu nebo jiný.
      Jak rikam, chtel bych pripojit k a1200 novější monitor.

      A co se té turbokarty týka, v čem je jiná?

      Sorry za blbý otázky, ale jsem nováček, který toho po těch x letech moc neví.
      Naposledy upravil Prober; 01.04.2007, 06:27:17. Důvod: Zbytečná citace

      Komentovat


        #4
        Zkušenosti s kombinací této konkrétní turbokarty a obecně scandoublerů nemám, ale předpokládám, že by to nemělo činit potíže, protože to jsou dvě zcela na sobě nezávislé kusy HW. Proč se ptáš zrovna na M-TEC? Jeho recenze najdeš třeba tady: http://www.google.com/custom?q=m-tec...eview.amiga.sk

        nebo technický popis tady:



        Nechápu zcela tvoji otázku "V čem je ta turbína jiná". Prostě zvyšuje výpočetní výkon amigy, je tam výkonnější procesor než na základní desce amigy 1200, toť vše.
        Porovnání výkonu vzhledem k ostatním turbínám najdeš třeba tady:


        Ohledně problematiky scandoublerů si prohledej výše uvedené stránky nebo si načti články na tomto portále - použij vyhledávání.
        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
        -----------------------------------------------
        Líbí se mi Retropolis

        Komentovat


          #5
          Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
          Proč se ptáš zrovna na M-TEC?

          Nechápu zcela tvoji otázku "V čem je ta turbína jiná". Prostě zvyšuje výpočetní výkon amigy, je tam výkonnější procesor než na základní desce amigy 1200, toť vše.
          Ptám se, protože uvažuju o koupi a1200 s touto kartou a neznám tento HW a jeho kompatibilitu jako jiní uživatelé zde.

          A co se týče té druhé věci, nevěděl jsem, že to není grafika, jak napsal Solaris...

          Komentovat


            #6
            Krome spousty kecu ktery jste tu napsali bych zduraznil ze mtec se sere do pametovyho prostoru pcmcia, tudiz z meho hlediska vhodny jako dekorativni tezitko
            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

            Komentovat


              #7
              Tuhle turbokartu jsem spokojeně používal, než jsem si koupil Blizzarda 1230IV. Pokud jsi ochoten oželet 90 % všech her, nepotřebuješ drahý ScanDoubler (dá se vůbec ještě někde sehnat?), ale stačí ti RGB-VGA redukce (levná a dostupná). Hry pracující na vlastní obrazovce (SimCity 2000, Civilization, Colonization, UFO, Doom, GloomDeluxe či BattleChess HD) fungují bez problémů.

              Komentovat


                #8
                ozelet na amize 90% her, to rovnou muze hrat na pc, ne?
                Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                Komentovat


                  #9
                  Autorem citovaného textu je pavlor Přejít na původní příspěvek
                  Tuhle turbokartu jsem spokojeně používal, než jsem si koupil Blizzarda 1230IV. Pokud jsi ochoten oželet 90 % všech her, nepotřebuješ drahý ScanDoubler (dá se vůbec ještě někde sehnat?), ale stačí ti RGB-VGA redukce (levná a dostupná). Hry pracující na vlastní obrazovce (SimCity 2000, Civilization, Colonization, UFO, Doom, GloomDeluxe či BattleChess HD) fungují bez problémů.
                  Právě že nechci oželet žádný hry. Chci si hlavně po těch x letech zahrát starý dobrý věci, Speedball II, Stunt Car Racer, DM II atp.
                  Je to všechno dost dávno, čili nevím, jestli to bude fungovat normálně i na tv.
                  Dřív jsem to jel na, myslím, A500+ s vlastním monitorem.
                  A co A1200, fungují tyhle hry vůbec bez problémů na A1200 (myslím, jestli to není moc rychlý apod.)?
                  Možná dost dobře postačí, kdybych koupil i A500+ nebo A600.

                  Komentovat


                    #10
                    Pro hraní klasických her nepotřebuješ žádný urychlovák, scandabler ani specilál amiga monitor. Můžeš jen připojit A1200 k tv, nejlépe přes scart kabel a máš vystaráno. Na základní sestavě A1200 ti pojede většina her (případně po softwarovém zavedení kickstartu 1.3). Pak existuje ještě projekt whdload, ale pro některé gamesy potřebuješ víc než základní 2 mega ramky.

                    Zrychlení her je spíš ku prospěchu, nečekej od toho zase nějakou mega rychlost. Třeba Black Crypt na 500+ byl po přechodu na A1200 (bez jakéhokoli rozšíření) přijemně svižnější.

                    Pokud pořídíš A500, 500+ nebo 600, můžeš dobře pařit klasiku, ale nespustíš zase hry pro A1200 (AGA).

                    Těžké vybírání, co?
                    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                    -----------------------------------------------
                    Líbí se mi Retropolis

                    Komentovat


                      #11
                      ten skendabler bejt tebou bych nemenil ani za levou ruku. Turbina je taky skvela kdyz na tom nepotrebujes sitovat a chces to jen na hry. V podstate idelani sestava.
                      na televizi ani pres scart nebude tak pekny obraz jako na starym 17" trinitronu se skendablerem
                      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                      Komentovat


                        #12
                        Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
                        Krome spousty kecu ktery jste tu napsali bych zduraznil ze mtec se sere do pametovyho prostoru pcmcia, tudiz z meho hlediska vhodny jako dekorativni tezitko
                        Já bych si dovolil vlastní skromný názor. Chainův odpor k M-Tecům znám a taky do jisté míry chápu, ale tle karty byly už od začátku braný jako LEVNÁ alternativa k drahým Blizzardům a pořád si myslím, že Amiga 1200 s M-Tecem na 28 MHZ je lepší, než holá A1200. M-Teca doma mám a přestože ho už nepoužívám a mám v počítači Blizzarda, starou kartu si nechávám v záloze, protože jsem s ní spoustu let byl náramně spokojený (než jsem začal používat PCMCIA).
                        "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                        Komentovat


                          #13
                          Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
                          Pro hraní klasických her nepotřebuješ žádný urychlovák, scandabler ani specilál amiga monitor. Můžeš jen připojit A1200 k tv, nejlépe přes scart kabel a máš vystaráno.
                          Tak to by bylo fajn. Ale i přesto, co práce v systému? Někde tady na fóru jsem četl, že je mnoho režimů, že ikony v systému nemají dobrou kvalitu přes tv atd. A rozlišení tv versus monitor bude asi taky krapet rozdílný.
                          I když bych měl rád sestavu včetně monitoru, který je ostatně i mnohem lepší k očím než tv, pro začátek se s tím asi budu muset spokojit.
                          Konec konců, ten scandoubler asi taky nepůjde sehnat jen tak lehce a levný asi taky nebude. . .
                          Jo, těžký vybírání, to jo.

                          Komentovat


                            #14
                            Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
                            Krome spousty kecu ktery jste tu napsali bych zduraznil ze mtec se sere do pametovyho prostoru pcmcia, tudiz z meho hlediska vhodny jako dekorativni tezitko
                            Jo, to jsem kdesi na netu taky četl, že když se přidá na kartu max paměti, leze to tam. Myslím, že max bylo 8 Mb, takže v podstatě doporučovali dát max 4 Mb.
                            Jo, taky myslím, že ten blizz by byl lepší, jenže u této sestavy byl M-tec. . .

                            Komentovat

                            Zpracovávám...
                            X