Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

PPC potrava

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    PPC potrava

    Majitele PPC karet mozna znaji tenhle prohlizec obrazku https://aminet.net/package/gfx/show/ShowPPC
    Kdo ho nezna at vyzkousi. Neni to jen prohlizec, umi obrazky orezavat zmensovat otacet dokonce i hazet efekty pres "convolve" a mnohem vic.
    Mam ho uz docela dlouho, ale vcera jsem si s nim dost hral a cumel jsem co to vsechno umi. A hlavne cely to jede na PPC
    Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

    #2
    Wildfire

    Minulej tejden jsem si pohraval s Wildfire 7PPC.
    Drive jsem se o to moc nezajimal, ale az ted jsem poradne pochopil princip a funkce programu. Wildfire je proste super. Vyzkousejte ho! Demo je na Aminetu.
    Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

    Komentovat


      #3
      Dalsi PPC programek, kterej je dobrej: http://www.amidog.se/amiga/bin/WIP/AMP2-BETA-040716.lha
      AmiDOGuv prhravac videa. Bezi celkem dobre a ma pekny gui.
      Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

      Komentovat


        #4
        Včera jsem zkoušel rozjet ShowPPC, ale nedaří se mi zobrazovat jpegy. Iff, gify, bmp jedou zcela v pohodě, ale při zobrazování jpeg hlásí chybu. Soubor, který program postrádá mám normálně mezi ostatníma v C:. Dokonce jsem to zkoušel i naasajnovat, ale bez úspěchu. Co s tím?
        Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: GrabIFF1.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 5,3 KB
ID: 105685 Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: GrabIFF.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 6,9 KB
ID: 105686
        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
        -----------------------------------------------
        Líbí se mi Retropolis

        Komentovat


          #5
          Pánové, a co kdyby jste na PPC vyzkoušeli nainstalovat MorphOS?
          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

          Komentovat


            #6
            showppc

            Ten souborek musis mit v PROGDIR: coz je napr. u me: Dh0:utilities/showppc/c/

            Tedy ten souborek musi byt ve spolecnem adresari ze ktereho spoustis ten samotny ShowPPC. Jasne ted jsem si to overil. V adresari ze ktereho spoustis ShowPPC musi byt i ty veci s priponou .elf Tzn. Progdir:
            Naposledy upravil ghh; 23.04.2007, 10:30:11. Důvod: Vybrouseni
            Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

            Komentovat


              #7
              Mosforpowerup

              Covece MOS jsem opravdu zkousel na obou ppc kartach a na obou Amigach.
              A ani jednou jsem neuspel, opravdu jsem zkousel intenzivne a bohuzel nic.
              Nekde jsem se docetl ze to na nejakych strojich proste nemusi vubec chodit.
              Stejne tak se mi (doufam ze zatim) nepodarilo rozjet iFusion neboli emulaci powermaca.
              Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

              Komentovat


                #8
                ghh: Na iFusion potrebujes ppc 604ku, na 603 to bohuzel nejde, ale vzhledem k tomu, ze je to stejne tak nedodelany a pomaly i na nejrychlejsim 604/233 tak to ani nema smysl.
                A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                Komentovat


                  #9
                  Aha no vidis to me nenapadlo. Nejak jsem si toho nevsim v dokumentaci o typu PPC nic nepisou. Odkud to vis?
                  Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                  Komentovat


                    #10
                    Autorem citovaného textu je ghh Přejít na původní příspěvek
                    Tedy ten souborek musi byt ve spolecnem adresari ze ktereho spoustis ten samotny ShowPPC. Jasne ted jsem si to overil. V adresari ze ktereho spoustis ShowPPC musi byt i ty veci s priponou .elf Tzn. Progdir:
                    Naasignoval jsem Progdir na místo, kde mám rozbalený showppc a je to stejné. Aby bylo jasno, zkusil jsem verzi z aminetu - 2.11.13. Vše s příponou .elf je tam, kde má být (v C v progdir), pořád se ale zobrazují gify a další obrázky, kromě jpeg. Jdu ještě zagooglit.

                    Dokumentace uvádí jen rozbalení do C: a LIBS:, nic víc. Možná ten assign nebude ani nutný a problém bude jinde...


                    To Prober: Asi před rokem a půl jsem zkoušel verzi MOS 1.4.4 a ta nejela. 1.4.5 vyzkoušenou nemám.
                    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                    -----------------------------------------------
                    Líbí se mi Retropolis

                    Komentovat


                      #11
                      ppc ponrava
                      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                      Komentovat


                        #12
                        nebo ppc poprava?


                        ShowPPC už jede, neměl jsem aktuální ppc.library. Je to rychlé, dobře se to ovládá, ale je to bohužel powerup a já furt nechci přepínat z warpu na powerup a zpátky.

                        Pro WarpUp mě zaujaly:
                        PPCjpeg - https://aminet.net/package/gfx/show/PPCjpeg
                        Asi nejrychlejší co jsem zkusil, ideální do Opusu, ale neumí nic, než zobrazit jpg.

                        PicShow - https://aminet.net/package/gfx/show/PicShow
                        Umí hafo formátů, ale není tak rychlý (spíš je kurva pomalý) oproti ppcjpeg i showppc. Skvěle se ale ovládá, zobrazení seznamu obrázků pravou myší je geniální. Umí slideshow a spojovat obrázky. Je ve verzích 68k, 68040+, wos a powerup.

                        Malý testík rychlosti zobrazení:
                        Cca 3 MB jpeg z foťáku v rozlišení 2816 × 2112 × 24
                        PPCjpeg – cca 5 vteřin
                        PicShow
                        - Optimalizováno pro 68k – cca 45 vteřin
                        - Optimalizováno pro 68040+ cca 42 vteřin
                        - Optimalizováno pro warpos – cca 25 vteřin
                        ShowPPC – cca 5 vteřin (powerup)
                        ------------------------------------
                        Testováno na A4k CSPPC_604e@200/68060@50; CVPPC, OS3.9, CGX
                        ------------------------------------
                        Kde jsou ty doby, když jsem v roce 94 zobrazoval na základní a12k bez jakéhokoli rozšíření jpegy s tématikou pána prstenů o velikosti 550Kb jeden skoro 5 minut.
                        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                        -----------------------------------------------
                        Líbí se mi Retropolis

                        Komentovat


                          #13
                          ShowPPC už jede, neměl jsem aktuální ppc.library. Je to rychlé, dobře se to ovládá, ale je to bohužel powerup a já furt nechci přepínat z warpu na powerup a zpátky.
                          Prepinat? Boze chran. http://devnull.owl.de/~frank/ppcemu_e.html
                          Funguje naprosto spolehlive, dneska rano jsem si rek ze udelam dobry skutek, stahnul jsem showppc, rozbalil do ram:, napsal jeden assign, spustil a prohlednul prvni jpeg co mi padnul do ruky a pohoda

                          Komentovat


                            #14
                            ghh: Jednalo se tam o jakousi nevyladenost nebo neco podobnyho warpup kernelu pro 603ky, takze to nakonec uvolnili pouze pro ty 604ky. Pise se o tom na nekolika mistech, a myslim ze i v e-shopu softhut je o tom zminka. Ale jak rikam, videl jsem to asi pred rokem a pul behat na 604/233 a mel jsem z toho hodne spatnej pocit. skoda
                            A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                            Komentovat


                              #15
                              Ale jak rikam, videl jsem to asi pred rokem a pul behat na 604/233 a mel jsem z toho hodne spatnej pocit. skoda [/quote]

                              Uz jsem take dloho neemuloval Power Maca, ale vcera jsem to schvalne zkusil a neni to tak spatne. Fakt, je ze jsme byli zvykli na sametovou emulaci 68k Maca a cekali jsme to same i s PowerMacem. IFusion je trosku ospaly, uz jen system MAC OS8.6 se spousti asi 3min. Na druhou stranu nam umozni spustit a hrat nekolik kvalitnich her. Napr. Diablo I (bez hudby plynule), Larra Croft (cukatura) a dalsi.
                              reKTor
                              Amiga 3000, Mirage Tower, Cyberstorm PPC604/233, 060/60, 146MB RAM, CybervissionPPC, MediatorPCI 3000D, 80GB UWSCSI HDD, Ariadne, Catweasel MKII, Oktagon2008+ SD R/W, PCI cards...

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X