Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

České RPG / dungeony na Amigu

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    České RPG / dungeony na Amigu

    Tak jsme tady opět s vyhlašováním sháňky po vašich znalostech a archivech.

    Rád bych připravil článek o RPG na Amize (a možná pak rozšíření i na další platformy), které vyházely ze zlatých českých ručiček.

    Všichni známe tituly, jako Ve Stínu Magie, Magic Island a ... a to je právě ten problém. Znáte a máte nějaké další tipy?

    Pamatuji si, že v nějakém Excaliburu (číslo okolo 30 - lakovaná obálka, málo stran, obálky kreslil Želízko) byly zmínky v novinkách o dvou českých dungeonech. Název jednoho byl patrně "Legenda". Také tam byly přilepeny nějaké screenshoty. "Legenda" (pokud si to dobře pamatuji) měla na obrázku mnicha v kostele, vše v temných odstínech fialové, hodně dark atmosféra - šlo o nějaký background. Dále tam byl screenshot, který vypadal jako exteriér Ishara a v pravé části byly šipky na pohyb.

    Prosím - podívejte se do svých archivů a případně mi stránky nějak naskenujte, budu velice vděčen. Zkusím zjistit, kam se tyto hry poděly a proč, případě demo verze nebo alpha verze sehnat zkusím. Velmi mi na RPG hrách záleží, na českých dvojnásob.

    Díky za jakékoliv informace či doporučení.
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    #2
    Podívej se do Download sekce, jsou tam zatím všechny české hry co se mi podařilo získat. Nedávno poslal Exie hry Gold Mine a Lepani, a u tech nevím o co jde.
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #3
      To jsem pochopitelně prošel, nejsem blbej, abych se vystihoval postihu za lenost . Gold Mine a Lepani co vím nemají s RPG nic společného, ale prověřím to.

      Spíš jde o ty Excalibury - zmíněné hry, co si pamatuji, musí mít svého autora. Kdyby to někdo měl a naskenoval...
      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

      Komentovat


        #4
        kouknu se ti
        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

        Komentovat


          #5
          Gold mine je zajímavá mutace na PacMana (docela nehratelná zdá se ) a Lepani jsou pro změnu obšlehnutej Quadrax se třema pindíkama .
          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

          Komentovat


            #6
            Co Testament? Jo tys řikal dungeony... ta to sorry.
            "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

            Komentovat


              #7
              Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
              Gold mine je zajímavá mutace na PacMana (docela nehratelná zdá se ) a Lepani jsou pro změnu obšlehnutej Quadrax se třema pindíkama .
              GoldMine rozhodne neni mutace PacMana, ale jedne super hry jmenem Oil's Well pro C64. Co se tyce hratelnosti, myslim ze levely jsou velmi dobre vyvazene a po trosce treningu jde v pohode dohrat. Hra byla vytvorena a odladena vyhradne pro joystick a bez nej treba pod UAE se hur strefuje do tech jednotlivych vertikalnich pruchodu.

              Quadrax vysel pro ZX nekdy v roce '94, pro PC v '96, tohle mohlo vzniknout nekdy na prelomuroku 94-95, ale kde se Mr. Vochozka inspiroval bohuzel nevim.
              Naposledy upravil ExiE; 13.04.2007, 11:51:32.

              Komentovat


                #8
                Oil's well jsem se něco nahrál! Ale v podstatě to skutečně JE mutace pacmana.
                "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                Komentovat


                  #9
                  A nějaké české RPG jste v Excaliburech nenašli?
                  (Je to mutace Pacmana a klasického hada podle mne ).
                  Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                  Komentovat


                    #10
                    Hmm jedine RPG co me napada je dalsi vec z dilny Mr. Vochozky, jmenovalo se to myslim Hrobka Pana Draku, ale ruku do ohne za to nedam, a projekt byl zastaven ve fazi technology preview. Vypadalo to podobne jak EOB nebo DM II, hotove bylo celkem pekne intro a samotny system behani dungeonem plus grafika na nejake preview, ktere bylo ukazovano na Resetkani myslim.

                    Jeste me napada, neco mi rika ze na tom jako grafik pracoval jisty pan Vavra, ktery se pak proslavil jednou super hrou (ale tohle neni 100% info)
                    Naposledy upravil ExiE; 13.04.2007, 11:52:55.

                    Komentovat


                      #11
                      Zkusím kontaktovat Vochozku, dík.
                      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                      Komentovat


                        #12
                        To ani nemusíš. Jeho jsem kontaktoval nedávno ohledně povolení uveřejnění jeho her ke stažení a jedním z dotazů byla i dispozice některých jeho her. Nic už nemá, a Amiga je pro něj uzavřená kapitola. Nedokázal ani sehnat kontakty na původní autory - neb smlouvy jsou někde prostě pryč
                        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                        Komentovat


                          #13
                          Cece v ex s obalkama od Zelizka nemohu nic takoveho najit
                          Skusim to este znova a kolem ty 30.
                          Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                          Komentovat


                            #14
                            Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                            Nedokázal ani sehnat kontakty na původní autory - neb smlouvy jsou někde prostě pryč
                            Tak to je hodně blbý . Ale mělo by to jít, stačilo by název grupy, co to dělala (teď mám na mysli ty z toho Excaliburu) a to by v tom byl čert, kdyby se něco nenašlo.

                            Teď mne napadá, že mám kontakt na autory Testamentu, ti by mohli taky něco vědět.

                            GHH: Dík, jsi laskav. Co si velice matně vybavuji, tak to bylo v těch číslech, kde se psalo o počítači Maťo (ty vtipné glosy - lampa 1, lampa 2 - vyšší výkon, schody paint 3 atd )). Ale už je to let a tyhle Excalibury prostě nemám .
                            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                            Komentovat


                              #15
                              Excalibur 32 "Addams familly" Hrobka pana draku, vlevo dole obrazek mnicha ve fialovem odstinu :
                              Na Amigu se pomalu ale jiste dokoncuje prvni Cesky dungeon. Dej se bude odehravat v podzemi, kde muzete nalezt
                              vse, co si dungeonarovo srdce preje.... Duelsoft Grafik Dan Vavra Scenarista Filip Pokorny.
                              este pisou: hra je tesne pred dokoncenim...
                              Naposledy upravil ghh; 13.04.2007, 13:12:25. Důvod: Preklep
                              Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X