Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Amiga 1200 a PCI rozhraní

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Amiga 1200 a PCI rozhraní

    Ahoj, já v současné době vážně uvažuju o koupi Amigy 1200 z amigakitu. Tak nejak z nostalgie bych ji nechtěl předělat do toweru, Souvisí to s tím, že jsem dřív míval Amigu 500+ a dvanáctistovka je ve stolní verzi prostě nádherná a tu A500+ by mi připomínala (ale to je na jiné téma - musím ještě napsat krátké představení se v jiné sekci fóra). Chtěl bych mít Amigu 1200 na: hraní výborných her z amigácké platformy, na psaní textových dokumentů a na připojení se na internet - na tyhle věci primárně, časem možná i na jiný věci. Vzal bych si ji do Prahy, kde jinak nemám počítač (jen v práci, doma na Moravě mám PC). Líbí se mi že je lehce přenositelná.

    A teď k jádru problému: zkoumal jsem na webu jak je to s Amigou a internetem.. A mám z toho takový dojem že bez grafické karty jsem odkázaný pouze na rozlišení PAL a že je to sadomaso.. No jo, což o to, já bych si k té Amize klidně nějakou tu grafickou PCI kartu pořídil, ale k tomu bych potřeboval Mediator anebo G-Rex, které by mi zprostředkovali rozhraní PCI. Jenže.. je vůbec možné nějakým způsobem připojit ke stolní A1200 Mediator nebo G-Rex? Anebo jsem odkázaný nemít žádné PCI rozhraní, paliže bych A1200 nepřestavěl do toweru a tim pádem žádná grafická karta?..a tím pádem houby internet?..
    Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

    #2
    Bez přechodu do toweru na to zapomeň. Musel bys mít otevřenou Amigu, klávesnici vyvedenou vně a vše by to vypadalo hodně divoce.
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #3
      Myslim, ze A1200 s PPC turbokartou a Bvision grafikou lze nacpat i do desktopu, ale to uz mas tak drahe, ze si kup radeji notebook a na nej nainstaluj WinUAE
      I love Amiga

      Komentovat


        #4
        Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
        Bez přechodu do toweru na to zapomeň. Musel bys mít otevřenou Amigu, klávesnici vyvedenou vně a vše by to vypadalo hodně divoce.
        No tak pojedu to sadomaso internet ) Chci si casem koupit Blizzarda 1260, takze trhane by to byt nemuselo a s RAMkou by problem taky odpad.. JEdine co mne stve je ze nejsem schopny pripojit tu grafiku, byla by to pak parada..

        Solaris104 >> jo notebook by vysel na podobny prachy, mel by vetsi vymozenosti..ale neni to srdecni zalezitost
        Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

        Komentovat


          #5
          Autorem citovaného textu je True Přejít na původní příspěvek
          A mám z toho takový dojem že bez grafické karty jsem odkázaný pouze na rozlišení PAL a že je to sadomaso..
          Na PAL odkázaný nejsi, A1200 má i jiné grafické režimy, můžeš použít třeba MULTISCAN 640x480 60Hz nebo Euro72 640x400 70Hz, což v současnosti není také nic moc, ale je to přeci jen lepší než PAL 640x256 50Hz nebo dokonce prokládaný 640x512.

          Více na: http://www.amigahistory.co.uk/resolute.html

          Komentovat


            #6
            Turricane: ty takhle provozujes na Amize internet? A jake s tim mas zkusenosti, je to v pohode?
            Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

            Komentovat


              #7
              Autorem citovaného textu je True Přejít na původní příspěvek
              Turricane: ty takhle provozujes na Amize internet? A jake s tim mas zkusenosti, je to v pohode?
              Ne, A1200 na internet připojenou nemám, internet používám jen ve WinUAE. Ono také záleží, co si pod provozováním internetu představuješ. Pokud chceš hlavně prohlížet webové stránky, tak bude rozlišení 640x400 a schopnosti Amiga prohlížečů docela omezující.

              Komentovat


                #8
                Ja vim..mas na mysli to ze prohlizece na Amigu neumi (korektne) zobrazit CSS styly, zrejme javascripty, flash animace vid.. No, asi by slo o to moct si precist zpravy na idnes, na haaretzu, moznost napojit se na chat a vzdalene si popovidat (neco jako Amiga icq tusim existuje ze? - ale ted jsem myslel skutecne chat pres html), vyhledat si spojeni na idosu, moct si precist nejaky clanek.. Chtelo by to tu grafarnu jenze ja kvuli tomu nebudu prestavovat A1200 do toweru.. Takze jsem v pasti no
                Naposledy upravil Prober; 28.07.2007, 00:01:32.
                Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

                Komentovat


                  #9
                  Co vím, tak A1200 + turbína + BVision je možné nacpat pod vyvýšenou kastli. Sice je to vachrlaté, ale dá se to. Co se internetu atd. týče, tak se obávám, že bez PPC narazíš s rychlostí - na nepoužitelnou.

                  Takže nejlepší fakt je nějakej normální NTB a na tom odladit WinUAE - a vydávat to za Amigu . Vyjde to lépe i cenově.
                  Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                  Komentovat


                    #10
                    Pockej a PPC karty mivaji jaky 68k procesor - nejvys prece Motorolu 68060 ne? Nektere dokonce "jen" 68040. A krome toho maji jeste i PPC procesor ktery umoznuje spoustet PPC soft. Ale pokud pojedes s PPC kartou pod OS 3.x tak se do prace zapoji stejne pouze ten 68k procesor ne? Takze vsichni kdo tady jedou pod OS 3.x a maji PPC kartu, tak stejne vyuzivaji maximalne tu Motorolu 68060 - a neslysel jsem ze by byla rychlost nepouzitelna. A ja bych byl na tom uplne stejne s Blizzardem 1260. Nebo se mylim a je to vsechno jinak?
                    Naposledy upravil Prober; 28.07.2007, 00:02:50.
                    Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

                    Komentovat


                      #11
                      Existuje i par nativnich PPC aplikaci (viz. Aminet) a navic PPC turbokarta ma slot na grafickou kartu Bvision. Ale cenove te to fakt vyjde hrozne draho. On i B1260 neni nejlevnejsi.
                      I love Amiga

                      Komentovat


                        #12
                        OK, PPC soft urcite existuje.. Ovsem kdyz jsem cetl tady na foru tema tusimze: Kdo z vas jede stale na Amize? - byl o tom kdo brouzda web s Amigou, tak jsem mel dojem ze tam lidi jedou pod 3.x .. Anebo lidi brouzdaji s Amigou web spis s PPC kartou a PPC softem-tj prohlizecem? Ja co jsem tak cetl tak hlavni problem neni ani tak v rychlosti (pokud mas turbokartu s Motorolou 68060), jako spise v tom zobrazeni-rozliseni. Mas-li turbokartu s Motorolou 68060, mas vystarano i o dostatecnou pamet RAM. Takze mne spis trapi nemoznost tam nejak narvat nejaky mustek ktery by mi umoznil pouzivat PCI rozhrani (a tudiz grafiku).. V rychlosti tusim snad prolem neni..
                        Naposledy upravil Prober; 28.07.2007, 00:03:20. Důvod: Zbytečná citace.....
                        Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

                        Komentovat


                          #13
                          mustky sou dva: mediator a grex
                          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                          Komentovat


                            #14
                            ...a já jen doplním - Grex se dá zapojit pouze do PPC Blizze přes spešl slot, do kterýho se jinak zapojuje BVision...

                            Komentovat


                              #15
                              a samozrejme obe reseni byt v toweru
                              Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X