Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Krtek

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Krtek

    Nazdárek vespolek !

    Tak už i já se rozhodl sepsat něco o mně jakožto poloamounovi.

    Jmenuju se Petr a ročník jsem 78. S počítačema jsem začínal kdysi na kroužku programování se Sharpem MZ800. Byl hezkej... Bratránek (či co tobylo za příbuznýho) měl v tý době Didaktika nebo Sinclaira, už nevim a já ukecával až zlomil babču aby mi ho koupila. Ještě si pamatuju na trable se shánenim propojky mezi 2 pětikolíky, pak vhodnýho kazeťáku (elta...) atd. Měl sem i tiskárnu BT100. Kdo to neznáte je to cihla se dvouma válcema pod nimiž jede papír a jehlička skrz kopírák "tiskne" stránku A4 asi kolem 30 minut. Pamatuju jak jsem po 21 hodině měl zákaz tisku kvůli randálu.

    Odebíral jsem tehdá časák Bit kde jsem viděl i obrázky z her na nějakou Amigu a byl sem z toho vedle... pak kámoš objevil v Příbrami prodejnu, kde Amigu měli a já v ní začal trávit celý odpoledne po škole. První hru jsem viděl snad Lemmings na A600 a sem tam jsme hráli PANG! Taky Beast 3 tam bejval k vidění a už nevim co ještě. Takže bylo rozhodnuto, chtěl sem Amigu. Občas sem na 8bitech programoval takže jsem uvažoval racionálně a v tý době Amiga vyšla ve všech směrech nejlíp (oproti PC, STčku a MACku). Měla v ceně myš, nějakej ten soft (kalkulačka, texťák...) a pár lidí v okolí jí mělo. Tak zas přišla na řadu babička a já měl za vysvědčení slíbeno že mi za 50 tis nějakej počítač koupí (tehdá rehabilitovali po těch rudejch sviních našeho dědu jako politickýho vězně). A tak na vánoce 93 (mam to zapsaný v deníčku jsem dostal Amigu 1200 s HD 210 MB (původně měla bejt 170ka), monitorem 1084S (měl bejt multisync 1942 ale nebyl ani v německu k sehnání) a tiskárnou HP510,+ nějakej ten JOY a diskety, fakt doromady kolem 50 tis kč.

    Dost jsem hrál hry (Red Baron, Stunt car racer, Beast 3, Dune 2, Syndicate, Sim city, Pirates!, Patrician, Caesar, Civilisation...) a dost zkoušel všechno možný. Mam hudební hluch takže hudbu ne. Ale grafika mně bavila. V DPaintu jsem si kreslil nesmysly a dělal šílený animace v rozlišení 640x256x 256 barev. Pak mně celkem chyt Imagine 2.0 a různý DTPčka od ProWriteru až k Page Streamu. Asi za rok až dva přišla na řadu turbokarta Blizzard 1230III/50 MHz a 4 MB FASTky. Nějak mi i odešel harddisk (v opravně řikali, že mi tam v Atlantidě museli dát už jetej) a v opravně ho pak i ztratili. Tak jsem nějak došel k HD 510 MB. Časem jsem na brigádě vydělal na kopr 68882/50 MHz a CD-ROMku Mitsumi 4x. Ta měla životnost asi rok, možná dva

    Tím jsem začal řešit estetický problémy a pořídil v Autocontu zdroj EMKO 200W a na poslední chvíli uved Mikronik ten Infinitiv tower. Tak zas brigáda a byl doma. Jinak jsem řešil jak to nacpat do PC bedny a tak. Kámošovo bratránek zas prodával jeho A1200 s Blizzardem 1240 a 16 MB
    RAMky předělanou do Desktopu od PC. Bylo to za cenu co nešlo odolat (asi 10 tis kč). Tak jsem si půjčil a koupil. Amiga šla prodat, muj Blizzard 1230 taky (jo abych nezapomněl přetaktil jsem CPU i FPU na 60 MHz, ještě mam snad někde hafo testů) a zbyla mi moje původní se 1240kou a 16 MB simmem Motorola.

    Tu desktopovou jsem tehdá prodal panu Vosykovi z DAC klubu a nějak to nedopadlo. Respektive měli jsme každej jinou představu, on to považoval za zničenej šrot a po výměně pár dopisů jsme se nějak vyrovnali a dopadlo to snad dobře pro obě strany. Do dneška mně to mrzí a chtěl bych se mu touhle cestou omluvit, jestli to čte. Taky jsem celkem často vypomáhal v Příbramský kabelovce, kde sídlily Amigy (4litr a nějaká ta A1200). Většinou jsem navrhoval obaly na videokazety k natočenejm plesum a tak. Taky rád vzpomínam, jak jsem rozběhával po vypnutí proudu nějakou Amigu a sličná slečna prodavačka mně tam pozorovala jak se s tou Amigou bavim, prosim, ukecávam jí .

    Tenkrát jsem se snažil pro offline střih zajistit Amigy ale už bylo pozdě. V roce 97 tam přišlo první PC. Dokonce ho tam přivez pan Suk z Atlantidy (grrr) Tenkrát jsem to fakt obrečel. Od někoho jsem získal bleskem zasaženou Amigu 600 ze který nejde fakt nic a někomu jsem jí dal. Díky její ROMce jsem se seznámil s Jirkou Plačkem kterej dělával ve Voticích Amiga párty (na jedný jsem vyfocenej v Amiga Review). Od něj jsem někdy v roce 2001 kupoval svojí první vypalovačku Yamaha CDR-100 a SCSI kit na Blizzarda a dalších 32 MB RAM. To byla poslední věc na Amigu... Blbec jsem tenkrát prodal toho 16 MB Simma a ten 32 MB byl oboustranej tak šel jenom na SCSI řadič a na něm zas nefungoval pokud nebyl osazenej simm na kartě. Takže jsem v tu chvíli přišel o FASTku Myslel jsem že Amiga nějak vyhořela páč začla dost blbnout. Ještě jsem měl nějakou dobu VGAčko, což byla bomba na AGAčkách mít 640x400 v 70 Hz a externí HD disketovku. A padlo rohzodnutí pořídit komp... PC.

    Muj první kontakt se švárovo PCdlem způsobil kolaps Woken 95 a formát hadru.... Na mym už to bylo lepší, 98ky sem udržel v chodu snad 3 roky. Aktuálně mam už jenom 1x stolní PCdlo na hry, TV kartu na střih a vypalování videa a 1x notesa na celou zbylou agendu. Amigu už používam jenom jako UAEčko aktuálně na druhym kompu s AmiKitem (dobrá práce, fakt díky moc za něj). Doma v křesle se mi furt válí ta A1200 v Infinitivu a vedle ní Blizzard 1240/40. Každej zvlášť běhá ale dohromady nenaskočí ani úvodní Kickstatová obrazovka, je mi to zatim líto vyhodit nebo někomu dát.

    Toš toliko Krtek
    Naposledy upravil Prober; 21.04.2007, 16:44:51. Důvod: Trocha stylizace, bože jeho :)
    Na stole EUAE a WinUAE, exA1200 se slušnou výbavou, exA2000 HD 20MB a exA500 2x, aktuální jabka sem snad ani vypisovat nebudu

    #2
    Tak Te vitam mezi nas. Mimochodem me B1260 neosazeny + SCSI kit IV s 32MB RAM v pohode chodil.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Co nadělam, možná jsem laboroval blbě Každopádně SCSI kit a 32 MB simma jsem vloni prodal Jackovi 3D a chodí mu to taky.
      Ještě abych nezapomněl, v záchvatu nostalgie jsem najaře 2004 investoval do vývoje Pagasose tučnou dotací. Jinak se tý koupi říct nedá... Nechodila mi ani jedna z doporučovanejch RAMek, pak jsem si nechal poslat od "prodejce" pegasose ověřenou, se kterou to taky nešlo. Takže reklamace, měsíc jsem se pak snažil zas ten krám zprovoznit a nic. Druhá reklamace a když to přišlo nazpátekjako vyměněný tak ani u toho "prodejce" to nešlo rozběhat. respektive šlo do prvního resetu. Pak potřeboval den pauzu a zas běžel. Takže výsledek je že Pegasos je někde mezi mym "prodejcem" a BPlanem, 17 litrů za blbou deksu v tahu, dalších asi 8 tis za muj HW taky páč je má ten "prodejce" nebo nemá... už fakt nevim. Měl to rozprodat aby neklesla hodnota a až bude Pegina funkční z reklamace, nakoupit za ty prachy cenově aktuální HW a dát mi funkčnípeginu. poslední mail mam ze září, že už má peginu a že bude do tejdne v provozu. Myslim, že 3 roky bez žaloby by vydržel čekat málo kdo.
      Jo a doslech jsem se od Fida, že někde jsem byl vyhlášenej skokanem do zdi roku !
      Na stole EUAE a WinUAE, exA1200 se slušnou výbavou, exA2000 HD 20MB a exA500 2x, aktuální jabka sem snad ani vypisovat nebudu

      Komentovat


        #4
        Ještě jsem zapomněl na dvoulitr ! Kolega tady v PB potřeboval kdysi nějak rozšířit RAMku u jeho Amigy 2000. Měl je z nemocnice vyřazený asi 3. Koukal do ní na volný patice a prej když mu jí rozšířim tak mi jednu dá. Tak jsem mu přepnul jumper na desce a měl hned asi 2 MB RAMky navíc Ten xicht bych vám přál v tu chvíli vidět
        Takže já dostal Amigu 2000 s ECS čipsetem, OS myslim 2.0 a internim HD asi 20 MB, nevim už jistě. Je přidělanej na takovym veeeelkym řadiči v Zorro slotu. Bohužel brzy mi odešla. Chcíp obvod 8520 (myslim že se tak jmenuje). V IS electronic mi to tehdá asi za tisícovku opravili ale za půl roku chcípla zase. Černá obrazovka a nejde zapnout. Tak jí mam na půdě v krabici. Kdyby měl někdo chuť o víkendu zkoušet laborovat, přivezu a můžem to zkusit zprovoznit, pokud má někdo ty šváby a zkušennosti.
        Na stole EUAE a WinUAE, exA1200 se slušnou výbavou, exA2000 HD 20MB a exA500 2x, aktuální jabka sem snad ani vypisovat nebudu

        Komentovat


          #5
          Krtek: S tim Pegasem si na tom skoro jako ja s tim 060 Blizzem. Uprimnou soustrast.
          AMCA PPC 603e+270MHz,68060/50MHz,192MB Ram,Grex,4xeide,cdrw,zip250,voodoo3..

          Komentovat


            #6
            Jestli chceš email na DACana, tak dej vědět, hodím ti ho do PM.

            Komentovat


              #7
              Autorem citovaného textu je Krtek Přejít na původní příspěvek
              Chcíp obvod 8520 (myslim že se tak jmenuje).
              kuchni z nejaky petistovky kde je taky jeden mrtvej a mas to vopraveny natotata
              Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

              Komentovat


                #8
                Ahoooj!! Tak te taky vitam! My vcera zarputile diskutovali o moznostech zapojeni Amigy k LCD atd ) Chtel jsem se te zeptat jeslti neuvazujes o zprovozneni nejake klasicke Amigy, kdyz mas takove vzpominky, ale koukam, ze - jak rika Chain - za chvili budes mit dvoutisicovku! Tak to je super! Keep in contact, brzy zas budem urcite diskutovat o nejakem topicu, ja mam v hlave spoustu otazek!

                Edit: jo a na tom Sharpu o kterem pises jsem kdysi taky chvili programoval ve skolnim krouzku ) Sinclaira ZX Spectrum + jsem mel doma
                Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

                Komentovat


                  #9
                  Chain: dík za typ ale zatim nemam žádnej zdroj na HW. Navíc si nejsem jistej jestli je to fakt tim švábem, snad jo když se to chová jako při prvnim chcípnutí.
                  True: zatim zprovozňuju svojí původní A1200 v Infinitivu. Místo hadru půjde CF redukce a karta a, CD-RW mam a pak budu řešit jak oživit Blizzarda 1240. myslim že sem kdysi odpálil oscík, když sem ho dal opačně. Naštěstí 1240ka slupne jakejkoliv tak mi běhala v klidu i se 66, 60, 50, 28, 14 MHz krystalama. Fakt žůžo 040ka/7 MHz
                  A2000 přijde na řadu snad brzy potom.
                  Včera sem zas zapařil dost pod UAEčkem a začal sem pomalu pochybovat o nutnosti HW Amigy... na 19" LCDčku v rozlišení 800x600 je takovej Slamtilt nebo ProjectX prostě žůžózní !
                  Na stole EUAE a WinUAE, exA1200 se slušnou výbavou, exA2000 HD 20MB a exA500 2x, aktuální jabka sem snad ani vypisovat nebudu

                  Komentovat


                    #10
                    Autorem citovaného textu je Krtek Přejít na původní příspěvek
                    Chain: dík za typ ale zatim nemam žádnej zdroj na HW. Navíc si nejsem jistej jestli je to fakt tim švábem, snad jo když se to chová jako při prvnim chcípnutí.
                    True: zatim zprovozňuju svojí původní A1200 v Infinitivu. Místo hadru půjde CF redukce a karta a, CD-RW mam a pak budu řešit jak oživit Blizzarda 1240. myslim že sem kdysi odpálil oscík, když sem ho dal opačně. Naštěstí 1240ka slupne jakejkoliv tak mi běhala v klidu i se 66, 60, 50, 28, 14 MHz krystalama. Fakt žůžo 040ka/7 MHz
                    A2000 přijde na řadu snad brzy potom.
                    Včera sem zas zapařil dost pod UAEčkem a začal sem pomalu pochybovat o nutnosti HW Amigy... na 19" LCDčku v rozlišení 800x600 je takovej Slamtilt nebo ProjectX prostě žůžózní !
                    ale HW je HW ono UAE je naozaj super softik, ale realna Amiga ma predsa svoje neopakovatelne caro, a asi hlavne pre tych, ktori s nou prisli do kontaktu v casoch minulych
                    Commodore 64I, 64II | Commodore SX-64 | Commodore 128, 128D | Amiga 500 | Amiga 600 | Amiga 2000 68030 | Amiga 1200+Blizzard 1230 IV | Amiga 1200 E/BOX+Blizzard 1240 | Amiga 4000 040/25 | Amiga CD32 | Commodore CDTV | Atari 800XL, 800XE | Atari 130XE | Atari 1040STe | Apple Power Macintosh 9600, G3

                    Komentovat


                      #11
                      Jo to je pravda. Ale reálnou Amigu sem měl max v PALu nebo na VGAčku. Grafika pod UAE a Picassem je prostě o něčem jinym. Nevim v jakym období vytuhly grafárny do Zorro slotů a jiný pro Amigu ale věřim tomu že pod UAEčkem dneska člověk dostane i u graficky větší výkon než z jakýkoliv Amigácký grafárny.
                      Na druhou stranu musim uznat že AGA jsou tak unikátní čipy, že se často stává že neni možný mít plynulou emulaci AGA modů což ještě v dnešní době potěší
                      Ale jinak UAEčko teď dusim o 107. Zachránil sem hafo softu ze svejch starejch CDček a starý pařby na analogovym Joypadu logitech nemaj chybu !
                      Na 19" LCDčku přez celou obrazovku 800x600 v 2x zvětšenym rozlišení je pastva pro oči. Takový Lemmings, jak jim vlajou ty pixlíky, blockeři podupávaj tlapičkama..... mňam ! Začalo mně to bavit víc jak novodobý PC kraviny (a to nemam zas tak slabej šrot)
                      Na stole EUAE a WinUAE, exA1200 se slušnou výbavou, exA2000 HD 20MB a exA500 2x, aktuální jabka sem snad ani vypisovat nebudu

                      Komentovat


                        #12
                        Ta sem se dal do oživování HW Amigy. A1200 i 1084Sko běhaj. Chvíli trvalo než se rozklikala myš ale to bylo asi prachem, už jezdí jak nová. Naštěstí jsem před "pauzou" koupil 2 origo od Amiga Technologies. Dokonce i disketovka čte zatim všechno co mam. Zkoušel sem Sever a jih v automodu aby si hrál počítač sám, páč nemam Joy ani klávesnici A pak na myš Echo.... Fakt bych pomalu brečel, jak sem se začet. A když vidm, jaký výblitky se mi tehdá honily hlavou a já to tlačil do diskmagu
                        Blizzard 1240 nedelá nic. Možná oscík nebo nevim. Zkoušel sem 3 oscíky a furt černá obrazovka. Prosim, kdyby se ozval někdo z okolí Prahy, Berouna, Příbrami, jestli by byl ochotnej mýho Blizze prubnout. Před 4 rokama u Jirky Plačka běžel. Klidně přiejdu kamkoliv.
                        Díky
                        Na stole EUAE a WinUAE, exA1200 se slušnou výbavou, exA2000 HD 20MB a exA500 2x, aktuální jabka sem snad ani vypisovat nebudu

                        Komentovat


                          #13
                          Ok, dávám se ti v šanc, mám dokonce i funkční B1240, tak to můžem vyzkoušet. Jestli chceš, piš SZ. Ale můžu nejdřív příští týden ve čt. nebo pá. nebo o víkendu.
                          Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                          -----------------------------------------------
                          Líbí se mi Retropolis

                          Komentovat


                            #14
                            Zdar, koukam jak sem vytuhnul a utichnul. Holt rachota a jiný záliby. Takže až díky Chainovi snad zprovoznim CFku jako hadr, budu řešit Blizzarda tak se nějak dohodnem a dorazil bych k tobě. Mimochodem předběžně to snad vypadá na tenhle víkend na Pegasose !!!!!!! Jestli ho fakt budu mít a fyzticky se ho dotknu, tak se zleju jak prase !
                            Na stole EUAE a WinUAE, exA1200 se slušnou výbavou, exA2000 HD 20MB a exA500 2x, aktuální jabka sem snad ani vypisovat nebudu

                            Komentovat


                              #15
                              ) No super! Tak pak hezky avizuj jak se to vyviji, jestli sis na nej teda sahnul a tak )
                              Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X