Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

RAMka na SCSI radici

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    RAMka na SCSI radici

    Zdar,

    mam v A4000 tohle:



    Je v tom 8MB RAMky. Puvodne jsem myslel, ze je to jenom cache, co ten radic pouziva, ale normalne ji vidim v systemu oznacenou jako "FAST". Uplne posledni bod v tom popisu zminuje "this memory is technically not Zorro II memory - data is DMA-d from the HD as normal, but not via the Zorro bus for added speed". Vubec nechapu, co tim chteji rict. Jako ze to neni Zorro 2 RAMka, coz je uz sama o sobe dost hruza (predpokladam, ze Zorro 2 RAMka je dost pomala), ale jeste neco horsiho?

    #2
    To je len 16 bitova, takze nejak zvlast urychle necakaj...
    Mas to osadene? Alebo len prazdne sokety?
    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
    Furiatune homepage

    Komentovat


      #3
      Mam tam 8 MB, maximum, psal jsem to. Ja jsem ani necekal, ze to bude RAMka do systemy, puvodne jsem myslel, ze je to jen interni cache pro ten radic.

      S tim souvisi....

      1) jak je rychla RAMka, co je v A4000 na desce? Podobne?

      2) Jde nejak v systemu ridit, ktera pamet se pouzije drive (priorita), nebo jde urcit, ze diskove buffery maji byt v tehle pameti?

      Komentovat


        #4
        Pokud vim, paměť přímo na desce A4000 nebyla nějak extra rychlá. Co si tak pamatuju jak psálav L.Němec v ARku.
        Mně by nikdy nenapadlo že má při výkonu Amigy (jakýkoliv) cenu řešit rychlost paměti. Taky sem míval radost z 50ns simma i když rozdíl oproti 70ns nebyl žádnej
        Na stole EUAE a WinUAE, exA1200 se slušnou výbavou, exA2000 HD 20MB a exA500 2x, aktuální jabka sem snad ani vypisovat nebudu

        Komentovat


          #5
          A jestli dobře chápu tohle:

          this memory is technically not Zorro II memory - data is DMA-d from the HD as normal, but not via the Zorro bus for added speed

          Tak to nemusí bejt tak špatný. Karta je asi ZorroII ale paměť má DMA z disku ale ne přez Zorro sběrnici pro zvýšení výkonu.
          Na stole EUAE a WinUAE, exA1200 se slušnou výbavou, exA2000 HD 20MB a exA500 2x, aktuální jabka sem snad ani vypisovat nebudu

          Komentovat


            #6
            No popravde receno nechapu ani tvuj popis v cestine. Ja chapu ze pisou, ze pamet neni normalni ZorroII, ale podle me pamet na ZorroII musi byt strasne pomala, takze jestli chteji rict, ze tohle je jeste horsi, tak to musi byt hruza. Pak taky nemam zadne porovnani rychlosti napriklad oproti tem 16MB na zakladni desce A400, abych si udelal nejakej nazor. Zmerim to a uvidim.

            Nicmene jse cekal, ze se dopatram toho, ze ta pamet ma nejake extra vyuziti prave ve spojeni s tim SCSI diskem, ze k tomu bude specialni software, nebo ovladac.... ale nic jsem nikde nenasel. Je u toho disketa, ale jeji obsah taky moc nechapu. Zda se, ze to s tim souvisi pouze okrajove pri pouziti z urcitou procesorovou kartou v A3000.

            Komentovat


              #7
              A kam je ta karta vůbec strčená ? Do Zorro slotu ? Mně to připadá že je myšleno něco ve smyslu, data se z jedný strany čtou do tý RAMky z disku s DMA přístupem teda bez použití CPU. A na druhou stranu by to muselo k CPU jít asi přez Zorro sběrnici. Takže částěčně by to mohlo bejt lepší. Prostě cesta Disk - RAM = rychlá, RAM - CPU = přez Zorro. To jsou moje doměnky.
              Ale pěkná je ta slibovaná rychlost 3.58 MB/s transfer speed
              Na stole EUAE a WinUAE, exA1200 se slušnou výbavou, exA2000 HD 20MB a exA500 2x, aktuální jabka sem snad ani vypisovat nebudu

              Komentovat


                #8
                Ano, je to do ZorroII, na zacatku je popis te karty. Domenky mam taky ruzne, ale ve skutecnosti o tom moc nevim, takze jsem cekal, ze treba nekdo bude s tim mit zkusenost a poradi, spekulaci jsem si vutvoril dost vlastnich.

                Jinak ta RAMka je normalne videt v systemu s prioritou mezi FAST RAM (na desce) a CHIP RAM, coz je celkem pochopitelne.

                Komentovat

                Zpracovávám...
                X