Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Instalace OS 3.9 na HDD

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Instalace OS 3.9 na HDD

    Zdar, snazim se o instalaci os 3.9 cd na hdd s 3.1 pripojenej pres winuae a nedari se mi spustit to instalacni cd. Netusite, co delam blbe?

    #2
    uaescsi ve winuae zakliknuty mam

    Komentovat


      #3
      jo, tak uz jsem to objevil, mi tam krapet chybi driver.

      Komentovat


        #4
        To je přístup. Zeptej se a sám si odpověz.

        Tak když tak to rozepiš, kdyby to někdy řešil někdo další..
        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #5
          ok, bylo to pouze o instalaci AmiCDROM-1.15.lha, ktery je k naleznuti na Aminetu - https://aminet.net/package/disk/cdrom/AmiCDROM-1.15

          Predtim jeste nezapomeneme mit zakliknuto ve WinUAE v Misc uaescsi.device.
          Rozbalime, v gui spustime instalator, kdyz se objevi dotaz:
          "Choose your SCSI/AT device:", oznacime uaescsi.device.
          Na dotaz "Choose the unit (ID) of your CDROM drive" zvolime unit0. V mem pripade na notasu, kde mam jedno cdcko a daemontools, bylo hw cd unit0 a virtual cd unit1. Kdyz by byl nejaky problem, je dobry ve winuae zakliknout v misc create log file a pak v logu najdeme vse, co winuae nasel.
          Pri dotazu "Memory options:" zvolime posledni moznost, use ANY memory available.
          Pri "Map filenames to lower case:" zvolime opet posledni moznost, don't map filenames.
          Kdyz vybehne hlaska, ze hleda disk Work, klikneme cancel a vybereme jako cil instalace DH0: a jeho nazev (vetsinou Main, System apod).
          Na dotaz ohledne MAC-CD dame Ne, na dotaz ohledne automountu jsem osobne daval ne, protoze disk budu vracet do a1200. Na ostatni dotazy, ktere jsem zde nejmenoval, jsem klikal proceed beze zmeny.

          pro pripojeni cdcka pak staci v shellu napsat:
          mount cd0:

          Po instalaci OS 3.9 jsem musel instalaci cdrom zopakovat, protoze cdcko nefungovalo. nepomohlo ani pred instalaci os 3.9 nainstalit drivery primo z toho cd.
          Naposledy upravil FCI; 06.05.2007, 17:28:20.

          Komentovat


            #6
            Co ja viem, ja som vo winuae priradil v sekcii HDD cd0: na realnu cdrom mechaniku a s OS3.9 to slape, instalacia ako lusk
            Naposledy upravil Prober; 07.05.2007, 08:10:07. Důvod: Zbytečná citace :((((((

            Komentovat


              #7
              Ja jsem zase nakopiroval CD os39 normalne na HD do windows a ten adresar jsem pridal ve winuae jako zarizeni se pravnym jmenem (misto treba dh2: jsem to pojmenoval amigaos39: ). Instalatoru je fuk, jestli je to CDROM, hlavne ze se to zarizeni spravne jmenuje.

              Komentovat


                #8
                A je po problému
                Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                Komentovat

                Zpracovávám...
                X