Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Svéťa

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Svéťa

    Chtěl bych se zeptat na negativní zkušenosti ohledni Pavla Svetlíka. V bazaru AFK jsem se na něj dočetl nějaké narážky ohledně podvodů při obchodování s amigáckým zbožím.

    Byli jsme spolu na vojně, takže ho znám osobně (spíš od vidění), před cca sedmi lety jsem mu i něco prodával, něco mu možná prodám i teď. Ze všech těchto důvodů by mě zajímalo o co jde.

    Pokud to nechcete rozebírat zde na foru, pošlete mi prosím PM.

    Díky.

    #2
    Prodal bych mu matku za doménu Amiga.cz, v tom problém není, ale koupit od něj bych asi nechtěl nic .
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    Komentovat


      #3
      Jen pro upřesnění... Krátce po tom co si Svetlík koupil doménu amiga.cz mě kontaktoval nějaký údajný majitel chovné stanice Amiga s dotazy ohledně Svetlíka. Hodně se to podobalo tomuto. Druhý den mi přišel mejl přímo od Světlíka, v kterém věděl přesně co jsem tomuto chovateli psal. Proto mi to celé připadá, že si Světlík píše z různých mejlů a vytahuje informace o své osobě. A všichni víme, že komunikace z několika účtů pod jinými jmény mu problémy nedělá. Možná na tu žalobu, co já vím.

      Prodáváš mu, takže by problém být neměl. Snad ti pomůže to ocenění.
      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

      Komentovat


        #4
        Dobře, nebudu to už řešit. Jen jsem byl překvapen, že by se z něj stal podvodník, jak jsem si (zřejmě mylně) vydedukoval po přečtení různých amiga fór.

        Komentovat


          #5
          Vetsinu se doctes tady http://www.amigaportal.cz/forum/showthread.php?t=825, jestli jsi to uz necetl. Je tam i muj prispevek.

          Komentovat


            #6
            Díky za odkaz, už jsem to celé přelouskal. Teda vážení, tomu říkám story, hotová detektivka. Celkem jsem mrkal na drát. Buď tady máme konspiraci téměř na mezinárodní úrovni, nebo má Svéťa neuvěřitelnou smůlu a je i neuvěřitelně naivní.

            Co se týče těch věcí co prodal a nějaké součástky povyměňoval, tak to není zase taková hrůza, oproti jiným věcem co se tam píšou. Zkrátka funkční věc prodal a neznalého člověka ošidil. Je to pochopitelně sviňárna, nepoctivost "jen" napůl. Samozřejmě to neschvaluju, slušný člověk takové věci nedělá.

            Dovolím si trochu polemiky. Jak jsem psal, znám ho jen trochu z vojny. Nebudu ho tu nijak pomlouvat, ale tu známost zúročím v následujícím textu. Osobně si myslím toto:

            Svéťa jako velký nadšenec amig zkupoval co se dalo a samozřejmě s přebytky obchodoval dále. Vzhledem ke své naivitě narazil občas na nepoctivce a byl nějakým způsobem poškozen. Pohledávky, které měl u jiných se snažil urovnat, ovšem nepříliš inteligentním způsobem. Někdo z těch sígrů co ho napálili mu mohl skutečně vyhrožovat a snažit se ho před komunitou zdiskreditovat. Díky Svéťově naivitě i nedůslednosti (např. heslo do mailu) se ho zdiskreditovat podařilo, on sám díky řadě chaotických kroků do celé aféry zabředl ještě víc. Začal nesnášet celý amiga svět a pak začal dělat ty čachry s HW a výměnou součástek pod heslem "Když oni mě okradli, tak se přece musím nějakým způsobem zahojit. Všichni to jsou hajzli". Tento postup mu samozřejmě ještě více uškodil, protože se na to časem muselo zákonitě přijít. Nemyslím si, že je to špatný člověk, ale okolnosti ho donutili udělat kroky, ke kterým by se jinak normálně neodhodlal. Díky jeho vlastní nešikovnosti se z toho stala aféra, je na něm tuna bahna, spousta lidí už mu nevěří a všechno se na něj hodilo - ať už oprávněně nebo ne.

            Myslím si, že by se z toho mohl (možná) dostat jediným způsobem: všem, se kterými obchodoval a oni se cítí nějak poškozeni se odškodnil tak, aby byli spokojeni. Potom by musel veřejně vše vysvětlit, uvést své kroky, okolnosti, které ho k tomu vedly a hlavně konkrétní jména jeho dlužníků. Pak by možná své jméno očistil a alespoň část lidí by ho zase brala jako dřív. Ovšem podle mě to neudělá, protože by to bylo finančně i emocně nákladné, ponížil by svojí hrdost, byl by ten kdo nakonec prohrál a to se neshoduje s jeho povahou.

            Snad jsem vás tímto rozsáhlým příspěvkem moc neotrávil. Pokud si admin bude myslet, že spíš patří do topicu o celé kauze, nechť ho přesune.

            A na závěr perlička - jak se tam píše o recenzi na ppc kartu, tak to je možná ta moje holka, co jsem mu kolem roku 2000 prodával

            Edit pro admina: nemohl bys prosím v nastavení fora zvětšit interval pro automatické odhlášení uživatele při nečinnosti? Než jsem ten příspěvek sepsal, tak mě to normálně odhlásilo.
            Naposledy upravil Papik; 17.05.2007, 19:43:13.

            Komentovat


              #7
              Papik: Bez ohledu na to, jak moc je co pravda - nepřijde mi úplně košer se zastávat praktik člověka, který vědomě podvádí přesto, že k tomuto bláznovství / šílenství ho dostaly podvody na jeho osobu.
              To je jako bych já tobě prodal rozbitou Amigu jenom proto, že ji prodal ekvivalent Svetlíka mně... A to se mi nelíbí.
              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

              Komentovat


                #8
                Papiku, na to ze ho znas jenom "trochu z vojny" a jeste "jen od videni" jak presne pises, tak toho vis nejak sakra hodne. Navic to jsou jenom hloupe recit, protoze tohle chovani to nijak nevysvetluje nebo neospravedlnuje. Navic Sveta se nesnazil nikdy nikoho odskodnit, nebo se dohodnout, ja jsem dopadl relativne dobre, ale to jsem si u nej musel osobne vyridit, jinak by mi nedal nic a uz by se nikdy neozval. Je to proste hlupak a podvodnik, ty podvody bere uplne vazne, to neni jen zoufalost (zoufalec to ale je). Davesade to pise spravne, ze to nekdo udelal jemu neznamena, ze ma jakykoliv omluvitelny duvod to delat dal, s tim se musi vyrovnat jaksi sam, je to jen primitivni vymluva.

                Na to jak ho malo znas, tak toho fakt vis hodne. Myslim, ze Prober to ve svojem prvnim prispevku v tomhle tematu trefil. Je to celkem srandovni, jak to do sebe zapada. Chapete to doufam vsichni.

                Komentovat


                  #9
                  Víte, já bych to viděl všechno jinak. Po těch několika e-mailech se Svetlíkem se mi zdá, že on si vůbec neuvědomuje, že tímhle vším vlastně dělá něco špatného. Ono se domnívat, že se toto dá v tak malé komunitě ututlat je naivní. Celkem chápu, že předtím než jsme se začali soustřeďovat tady na fóru a vlastně jediné Amiga stánky byly AKF, se o tom nebylo moc jak dozvědět.

                  Najednou se tady sešlo několik příběhů se společným jmenovatelem - Svetlík, Litoměřice a jeho "kamarádi". Podle mého názoru už nemá cenu řešit co se stalo. Teď bych od něj čekal, že dá vše do pořádku (a v mnoha případech taky dal) a veřejně se k tomu vyjádřil. Nemá cenu ho stále pranýřovat. Amiga není jen o kšeftování a hromadění počítačů doma v garáži. Amiga je hlavně tady tato komunita několika mála lidí. Je jasné že se v této situaci raději zaměřuje na německé kolegy a fóra, ale to je škoda.

                  Říká se, že každý génius je vlastně blázen. A mě už to připadá že ti "velcí" Amigisti jsou taky takoví géniové... Světlík je sám proti sobě s tím svým přístupem k celé věci, Chain kterého bych se nebál nazvat AMIGA GURU ve zdejší komunitě - cvak a ničí příspěvky, Honza Zahurančík - člověk který dokázal spojit dohromady tolik lidí a sestavit takový kolos jakým AmiKit bezpochyby je - známe všichni válku co se zde mezi námi vedla....

                  Škoda, škoda, škoda......
                  Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                  Komentovat


                    #10
                    Prekousnu Chainovo "cvak" nebo AmiKita. Meli nejake svoje duvody, se kteryma nemusim souhlasit a udelali neco, co se mi nelibi. Uz to hlavne nemuzou vratit. Ale Svetlika neprekousnu nikdy. To co dela neudelal jednou, ale kdo vi kolikrat, 20x.... 50x ? Fakt nevim, to uz neni "cvak". V jeho pripade je vsechno urcitym zpusobem vratne, muze se k tomu postavit a vyporadat se s tim. V mojem pripade to tak nebylo, choval se jak primitiv a nikdy nepriznal co udelal, nikdy se se mnou nechtel vyporadat, blabolil nesmysly a v podstate jsem mel jenom stesti, ze jsem nakonec dostal svoje.

                    Je tady nekdo, s kym se vyporadal seriozne sam od sebe, nebo se omluvil, rekl pravdu, k necemu priznal?

                    Komentovat


                      #11
                      Já ho vyloženě neobhajuju ani neomlouvám, jen se mi prostě nechce věřit, že je takovej sígr.

                      Pokud si Doda myslí, že jsem Svetlík, tak na to se dá jen odvětit, že paranoa očividně prorůstá. Pokud chceš o někom něco napsat, tak přeci stačí deset minut rozhovoru tváří v tvář, aby sis udělal úsudek a pak jen zapojit šedou kůru mozkovou (copak jste ve škole neměli psychologii?). Ale, abych tvoje obavy trochu rozptýlil, tak se klidně vyzpovídám: sloužili jsme rok na jedné posádce a i když na jiných rotách, tak člověka potkáváš a bavíš se s ním. Byl jsem u něj jednou doma v pokoji - to tam měl ještě asi jen pět amig Pár let po vojně jsem mu prodával ppc kartu, micronic tower, ide řadič, paměť a možná ještě něco, přijel si pro to ke mě domů.

                      Vidíš jak by bylo snadné se za něj vydávat, když máš hned podezření. Teď už jen stačí prodávat něco fiktivního na aukru, pokud si to někdo z vás koupí, tak odeslat balík na dobírku třeba s kostma z Litoměřic a jako odesílatele uvést Svéťu. Pokud mu to někdo udělá a zvláště po předchozích aférách, tak těžko dokáže, že je v tom nevinně a nikdo mu neuvěří. Ono "odrovnat" člověka není skutečně nic těžkého.

                      Na druhou stranu chápu, že jste naštvaní, každý by byl. Tímto topicem jsem jen chtěl naznačit různá řešení, že ač případ vypadá naprosto jednoznačně, tak přesto mohlo dojít k "justičnímu omylu". Co se týče Svéťovi nemotorné a nevěrohodné obrany, tak buď je za vším co komu udělal skutečně jen on a nebo má stále chování a zodpovědnost děcka, které vrší výmluvu za výmluvou jen, aby to nebylo na něj, neuvažuje v širších souvislostech, ani nepřemýšlí do budoucna.

                      Svéťa mi vždycky trochu připadal jako odrostlé dítě, prudce reagující a špatně se ovládající v diskuzi, když s ním někdo nesouhlasil. Poměrně důvěřivý - často spolknul návnadu i s udicí, když jsme si z něj stříleli. Sice říkal, že kecáme, kroutil hlavou, ale nakonec uvěřil Když jsme to už nemohli vydržet, že nám sežral nějakou strašnou kravinu, tak jsem se řezali smíchy, ale on rezolutně prohlašoval, že tomu nevěřil od samýho začátku.
                      Naposledy upravil Papik; 18.05.2007, 17:31:37.

                      Komentovat


                        #12
                        V mojem pripade se Svetlikem k zadnemu "justicnimu omylu" nedoslo, byl jsem u nej osobne. Ze je trouba a vsechno zbasti, budiz, nic to nememi na veci, ze na me (nejenom na me) udelal proste PODVOD a OKRADL me. Nepisu ze to zkusil, ono se mu to povedlo a cele to dokoncil.

                        Papiku (nebo kdo ses, je mi to fuk), ty v prvnim prispevku pises presne "ho znám osobně (spíš od vidění)" a ve druhem presne "znám ho jen trochu z vojny", coz podle me znamena skoro vubec ne a napises clanek pomalu na stranku. Rikas, ze ti staci 10 minut a zapojit sedou kuru mozkovou (asi jsi mel ve skole psychologii), coz je podle me hloupost. Zaver, ktery si pak muzes udelat, muze byt leda naprosto povrchni a najivni. Nic nevis o tom, jakou s nim mam zkusenost ja, je to ZLODEJ, chova se tak a omluva pro nej neexistuje.

                        Komentovat


                          #13
                          Nemůžu přeci napsat, že ho dobře znám, když jsme spolu v tom roce každý týden jen jednou za pár dní hovořili. Dobře znám třeba spolužáky ze školy (i když i to je dost relativní). Jinak z těch několika příspěvků v tomto topicu co jsi napsal, o tobě taky klidně napíšu příspěvek na stránku, v němž vykreslím částečně tvojí osobnost, i když jsem se s tebou osobně nikdy nesetkal. Co je na tom divného? Samozřejmě by to byl profil značně zkreslený, protože je málo vstupních dat.

                          Z toho co jsem o něm psal myslím jasně vyplývá, že ano, udělal podrazy, ale pravděpodobně se mu nedá přisoudit všechno ostatní co jste o něm napsali, protože je velká šance, že jeho jméno a adresu někdo zneužil pro maskování vlastních podvodů.

                          Koukám, že jsem vyvolal slušný flame, což nebylo tak úplně mojím cílem. Nejdřív jsem na základě jednoho příspěvku na foru začal pátrat o co jde, potom jsem si přečetl topic o něm na tomto foru. Protože jsem se s ním na té vojně rok stýkal, tak se mi nechtělo věřit, že spáchal vše co jste mu přisuzovali. A proto jsem napsal co jsem napsal.

                          Nemusíte se mnou samozřejmě nikdo v ničem souhlasit, cílem bylo zasít semínko pochybností, jestli ďábel není třeba jen čertík, protože nic není nikdy černé nebo bílé.
                          Naposledy upravil Papik; 19.05.2007, 08:33:44.

                          Komentovat


                            #14
                            To máš zbytečné. Tohle si bude muset vysvětlit Svetlík a neposílat své "kamarády" ho omlouvat na konkurenční fóra. Pokud bude pořád hrát mrtvého brouka a každému vyhrožovat soudními obsílkami, tak pořád bude mít nálepku zloděj na zádech... Ať si má mentalitu jakoukoliv.
                            Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                            Komentovat


                              #15
                              sveta je andilek

                              To ze sa hardware kazi, je znama vec. To ze si to skusis u neho doma a po prijazde domov ti uz hardware nefunguje je tiez mozne. Sic velmi nepravdepodobne ale mozne..

                              ALE poslat niekomu ATARI katalogy a tvrdit, ze to posielam za kamosa hardware na Amigu a on o nicom nevedel ?? TOMU MOZE UVERIT IBA BLAZON !! Prave preto ze sa v hardware vyzna, by si pozrel coze to ten jeho znamy co mu dlzi prachy vlastne posiela. Mozno to ma v skutocnosti vacsiu cenu ako ta suma co za to na dobierku dostane. Alebo to je nejaky RARE kusok, alebo nieco v super stave. Predstava, ze za niekoho kto mu dlzi prachy posle prec Amiga hardware (niekto ako svetlik, ktory Amigy zbiera a vsetci mu zavidia jeho zbierku), bez toho aby sa VOBEC POZREL CO POSIELA - to mi hlava nebere !

                              Nemusi to tak byt, alebo to moze byt cele pravda. Tak ci tak, urobil to a pre mna je zlodej a podvodnik. To je moj osobny nazor na toho cloviecika. A teraz ma moze zalovat - teda pripisat ma na zoznam k Proberovi, celkom dobra spolocnost, no nie ?!
                              A1260 34MB Ram SCSI; A600 Furia EC020; A500; A500+; CDTV; A3000;

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X