Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Ambermoon

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Ambermoon

    Nedohrál nebo nedostal jste se někdo v Ambermoonu na měsíc a dál? Amberstar jsem projel komplet, úžasná hra.
    Po letech jsem si potom konečně sehnal Ambermoon v anglické verzi, prošel celý Lyramion jak se dalo, odlétl na měsíc a tam skončil. Ty bestie na měsíci jsou děsně těžký, ačkoliv mám snad nejlepší výbavu co šla sehnat a namakaný postavy, tak v těch bojích mě často (skoro vždycky) vykosej. A hrát to stylem load/save není zábava. Nevzpomene si někdo co s tím?

    #2
    Autorem citovaného textu je Papik Přejít na původní příspěvek
    Ty bestie na měsíci jsou děsně těžký, ačkoliv mám snad nejlepší výbavu co šla sehnat a namakaný postavy, tak v těch bojích mě často (skoro vždycky) vykosej.
    Který konkrétně bestie? Venku, nebo v palácích?

    Ambermoon jsem dohrál celej, nějaký extrémní potíže na měsíci si ale nevybavuju... Vzpomínám si jen, že jsem občas dělal l/s ve venkovní krajině, když jsem nechtěl potkat tolik potvor.

    Komentovat


      #3
      Venku, vyšel jsem z té nejbližší vesnice s trpaslíky, šel jsem tuším plnit nějakej quest a pořád mě přepadaly takový vážky nebo co to bylo, u bažin. A většinou mě vykosily

      Doufám, že mám ještě někde pozice, bych na to mrknul v emulátoru.

      Komentovat


        #4
        No, pokud vím, tam byl hlavní vopruz ten, že zbraně z Lyramionu dělaly těm hovádum kulový. Když ses ale vyzbrojil místníma zbraněma, bylo to už dobrý. Co se týče cestování mimo města, dala se tam splašit nějaká houba, která fungovala jako repelent. Myslím že se dala utrhnout v kytkatým městě na JZ od prvního města. Šla i někde koupit, pokud vím, ale tuším že jsem to tehdy přes L/S prolez na ten JZ.

        V prvním městě byl nějakej důl, kterej bylo potřeba prolízt.

        Vybavit ses moh tuším u kováře v JV části města.

        Komentovat


          #5
          Aha, tak to bude ono. Důl v prvním městě jsem vyčistil, ale pak jak jsem vylezl ven jsem se nečapal. Zkusím najít pozici a nakoupit místní zbraně.

          Komentovat


            #6
            A pokud budeš mít nějaký další problém tak na http://sousedodnaproti.sweb.cz mám návod na celou hru celkem podrobně popsané

            P.S. se divím, že jsi to nevěděl, můj návod vyšel i ve dvou číslech Amiga Review, tuším, že 50-51
            Naposledy upravil Marien; 27.07.2011, 16:23:32.
            Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

            Komentovat


              #7
              Jj, tady:

              http://amigareview.amiga.sk/amiga-review-51/ambermoon-dokonceni-navodu
              "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je Marien Přejít na původní příspěvek
                A pokud budeš mít nějaký další problém tak na www.mujweb.cz/www/ambermoon mám návod na celou hru celkem podrobně popsané

                P.S. se divím, že jsi to nevěděl, můj návod vyšel i ve dvou číslech Amiga Review, tuším, že 50-51

                Ty ARka mám, jenže v té době jsem neměl možnost připojení k internetu a německou verzi, která jediná u nás kolovala jsem striktně odmítal

                Když jsem si po mnoha letech konečně sehnal anglickou verzi, tak jsem z krabice vybalil a oprášil amigu, zvětšil a barevně vytisknul mapu a pustil se do toho. Skončil jsem bohužel hned na tom měsíci, protože jsem neměl šanci přežít venkovní boje - že mám nakoupit místní zbraně jsem netušil. Teď zase hraju starý dobrý UFO, tak až ho opět pokořím mrknu na ten ambermoon.
                Naposledy upravil Papik; 30.05.2007, 08:52:59.

                Komentovat


                  #9
                  ty zbraně co nakoupíš jsou jen jedna věc, druhá věc je ta, že pokud máš v partě 2 kouzelníky (Nelvina a Tar the Darka) tak kouzlem ledová smršť vymažou všechny nepřátele na jedno zakouzlení (samozřejmě je potřeba aby byli na schopném levlu), ale vůbec nejlepší je ty nepřátele na měsíci prostě obejít a vyhnout se tak boji, protože to zbytečně zdržuje, (jsou sice na mapě jako neviditelní, ale když se dobře podíváš tak se tam trochu tetelí vzduch, to místo opatrně obejdi a jeto) proto doporučuji misi na forest moonu zahájit až mají lidi v partě max. level, tj. 50
                  Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

                  Komentovat


                    #10
                    Ted jsem zaznamenal zvláštní problém. Znovu jsem rozjel Ambra. Vysvobodil jsem Sylfku, vrátil se do města a chtěl ji trochu potrénit. Na začátku měla 1050 experience, potreénil jsem třeba na 2100 a uložil pozici, po loudu má opět jen 1050 expů. Ostatním postavám se ale expy počítají dál. Vyloučil jsem hradware, různé paměti, amigy, turbokarty beze změny, tak je to softem, ale dříve jsem nic takového nezaznamenal, zaznamenali jste něco podobného. Ještě by to mohla mít na svědomí anglická verze hry, ta pár bugy oplývala.
                    Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

                    Komentovat


                      #11
                      Pfu, s niecim takymto som sa nestretol nikdy, ale pravdou je, ze Selenu som mal len v nemeckej verzii... Mna ale viac serie to, ze Gryban neleveluje v ziadnej verzii. Proste tuhne na leveli 35 a dalej ani tuk...
                      ???

                      Komentovat


                        #12
                        No jo, taky jsem toho na měsíci nechal, právě kvůli dotěrnýmu hmyzu..ještě, že mám na Amče pozici uloženou, tak snad jí ještě rozjedu...

                        Komentovat


                          #13
                          Hmyz - Treba sa vybrat do mesta Dor Grestin a cestou poriadne sledovat zem, po ktorej slapete. Na niektorych miestach tak opalizuje, tusim do modra. Tam je hmyz. Po prichode do Grestinu si treba vsimnut "pochodujuce hriby", volne sa pohybuju po meste. Dobehnite ich a kliknite na oko alebo ruku. Vezmite si smradlavy hrib a od much mate navzdy pokoj. V obchode si kupte vajce a mate pokoj aj od Tornakov v podzemi u kovaca v Kiredone. Krabovitemu hmyzu sa da uspesne vyhybat, ziju totiz prave len na opalizujucich polickach v divocine.
                          ???

                          Komentovat


                            #14
                            No vidíč a proč mně to nenapadlo taky) Děkujeme, snad se nám to bude hodit.

                            Komentovat


                              #15
                              Pokial sa niekto chysta na Ambermoon, davam do pozornosti dva patche pre EN verziu. Jeden opravuje nejake chyby, ktore sa v nej vyskytovali oproti nemeckej a druhy opravuje vseobecnu chybu, ktora sa prejavovala tak, ze sa Grybanovi nezvysovala uroven. Autorom je vyborny programator Meynaf.

                              ???

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X