Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Scandoubler

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Scandoubler

    Neznate nekdo tenhle scandoubler MICRONIK Scan Dig? Je to dobry nebo nejaka srajda.
    A1200 + Blizzard 1230/50/64MB + HDD + PCMCIA CD1200, A500 1MB + Alfapower 4MB s HDD.

    #2
    Podařilo se mi získat interní scandoubler Micronik Scandy.
    Máte někdo nějaké praktické zkušenosti (jaký monitor k němu používáte-konkrétní typ,atd...)

    Ted momentálně doma žádný crt monitor nemám a po připojení na 19" lcdéčko je obraz opravdu humus (hlavně ty svislé pruhy)

    Komentovat


      #3
      na lcdckach je nepouzitelny, ale na crt jede uplne v pohode
      A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

      Komentovat


        #4
        Tak jsem dokoupil 17" Sony Trinitron a obraz je jak břitva.

        Komentovat


          #5
          Autorem citovaného textu je Fafejt Přejít na původní příspěvek
          Podařilo se mi získat interní scandoubler Micronik Scandy.
          Máte někdo nějaké praktické zkušenosti (jaký monitor k němu používáte-konkrétní typ,atd...)

          Ted momentálně doma žádný crt monitor nemám a po připojení na 19" lcdéčko je obraz opravdu humus (hlavně ty svislé pruhy)
          No mám ho, svislé pruhy dělá na LCD, ale ne na všech! Mám 19" LG širokoúhlý a svislé pruhy téměř nejsou vidět, kdyžtak to někdy nafotím.
          www.oldcomp.cz
          party.oldcomp.cz

          Komentovat


            #6
            Tak jo,fotka by byla fajn.
            Ted zrovna srovnávám obraz v Turricanovi na tom dableru a na monitoru Amiga M1438S a řekl bych,že je to tak stejný.

            Komentovat


              #7
              Autorem citovaného textu je Fafejt Přejít na původní příspěvek
              Tak jsem dokoupil 17" Sony Trinitron a obraz je jak břitva.

              Gratuluji Ti ! Já tenhle Monitor k Amize používám už roky a to ke své spokojenosti.Jak píšeš:Obraz jak Břitva!!! Na balkoně mám ještě náhradní obrazovku-novou s vychylovačkama do tohoto typu.

              Komentovat


                #8
                Chci jen dodat k tématu: V A-1200 mám také Scandy-Micronic, OK. V A-500+ používám MultiVision, také OK - Super. A občas jak něco musím nutně odskoušet, používám ScanDoubler - Flicker-Fixer od Elboxu, OK. Pak tu mám ještě nějaké své udělátka, na kterejch jsem makal doposavad, OK. Jo, píšu sice OK, ale pouze na CRT, na LCD jsou barvičky pokakané. Asi to bude chtít vyčíhnout si to správné LCDčko, které nebude zlobit. Tolik ode mne k věci.

                Komentovat


                  #9
                  Jen ještě jeden poznatek.
                  Scandoubler používám na desce revize 1D.4 a v pořádku.
                  Dnes jsem ho vyzkoušel na desce revize 1B a naní nefunguje.

                  Komentovat


                    #10
                    Pokusím se Ti zde nastínit možný problém,proč Ti Scandoubler na MB rev.1B nefunguje.Kdysi výrobce pustil omylem várku A-1200 rev.1B,kde byla nějaká vadná Alice.Někomu to dělalo pruhy v obraze,které po zahřátí (asi 10sekund) zmizly.Jinému zase nskočily,atd.Ty máš tu smůlu,že Ti to nejede vůbec,právě s tímto Scandoublerem.Trošku jsem se s tím hrál a zjistil osciloscopem,že Alice má nestabilní signál CCK.Tento signál je vyvedený na první vývod TP2.Zkoušel jsem ho poupravit odporem proti GND od hodnot 330 OHM až 10kOHM. Vše bylo OK na hodnotě 470R !!! Nedoporučuji však jít níže jak 330R !!! Takže jsem šoupnul 470R mezi piny TP2/1 a TP1/poslední pin-GND.Tento Hokus-Pokus jsem dělal Kámošovi,právě s tím Scandoublerem.
                    Ale ber to asi tak,že tohle je pouze Můj názor a Já,jak je tady známo.se můžu mejlit ! Přeji hodně úspěchů.

                    Komentovat


                      #11
                      hardware, Dynablaster, schematics diagram, Amiga, joystick

                      Komentovat


                        #12
                        Tak jsem zjistil,že i na desce 1D.4 v rozlišeních:
                        EURO:72Hz Productivity 656x414
                        MULTISCAN:Productivity 656x495
                        mi to občas taky problikává,ale třeba např:
                        PAL:Vysoké rozlišení 692x269 je úplně v pohodě.

                        Tak se ptám,jestli ten odpor pomůže i na 1D.4
                        Ještě radši přikládám foto,jestli jsem správně pochopil kam ho přesně naletovat?
                        Přiložené soubory

                        Komentovat


                          #13
                          Nic ve zlém,alespon odezírej !!! Napíšu to ještě jednou: 470R mezi poslední vývod TP1-(to je GND) a první vývod TP2-(to je CCK) !!! Když se podíváš na MB,tak z Tvého pohledu jsou piny počítány z prava do leva a navíc je tam předtištěnej tzv.klíč,od kterého s počítá první pin ! OK ?

                          Komentovat


                            #14
                            Ale u TP2 je ten klíč na opačné straně (vlevo) než u TP1 (vpravo), takže poslední pin TP1 je nad prvním pinem TP2 ... nebo se pletu?

                            Komentovat


                              #15
                              Tak jak Tedy,nerad bych něco dojebal.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X