Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

CD32 + ProModule

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    CD32 + ProModule

    Lidicky mam "mensi" problem a k tomu dotaz,chtel bych CD32 doprat vetsi HDD,jaky je maximum pro CD32 s ProModule?A dalsi vec,v ProModule je patice na FPU,jaky tam nacpat?Vim ze kdysi mi ho tam daval Pavel Svetlik,ale nejel dohromady s FastRam,tak se vyndal,poradite nekdo jak to rozchodit a co tam nacpat?Diky

    Edit: Jeste jeden dotaz,nemate nekdo v CD32 vyzkouseny CD-IDE adapter?Jeden tu mam,je na nem napsano Zeon 2 94v0 a v nem nejaka noname 256MB karta,ale do CD32 se mi nevejde tak abych zbytecne nebastlil kabel a ono to nejelo diik
    Naposledy upravil Sniper2003; 22.05.2007, 17:43:44.
    A500 68010,A500+ 68010 KS3.1.4,A600 2MB CHIP KS3.1.4,A1200 Blizzard 1220/4 KS3.1.4,A2000,CD32.

    #2
    No, v Paravisionu CF-IDE adaptér normálně funguje, a max. velikost bych tipnul že je jako u každý normální Amigy (čili 4GB), neb takovej modul z CD32 dělá (téměř) normální Amigu 1200...
    V ProModule by na hard mělo být taky místo (vedle flopyny je prostor a v něm konektor, tuším), takže to že ti tam ta redukce nejde, bych viděl spíš jako problém v redukci.
    P.S.: omluva za přemnožení závorek (já nerad).
    Naposledy upravil radooz; 22.05.2007, 19:51:24.
    Kdysi A600HD 20MB, pak dlouho nic, pak WinUAE, a teď A1200 Infinitiv (1GB CF2IDE), A1200 (2GB CF2IDE, Blizzard 1230/50 III, 128MB CF2PCMCIA, WHDLoad registered) , Amiga CD-32 a A500 1MB RAM. Příběh pokračuje...

    Komentovat


      #3
      radooz: Me se tam nevejde,protoze je adapter na "vysku",takze budu muset udelat kabel,diky za info,vrhnu se na to,jinak s tim FPU nevite nekdo?
      A500 68010,A500+ 68010 KS3.1.4,A600 2MB CHIP KS3.1.4,A1200 Blizzard 1220/4 KS3.1.4,A2000,CD32.

      Komentovat


        #4
        Konečně jsem si našel trochu času na hraní s CD32 a ProModulem, rád bych tady zmínil některé zajímavé poznatky:

        Součástí ProModulu je 3,5" ide konektor na připojení disku. Systém jej připojuje přes elsat.device, který není podporován v HDInstTools. Zkoušel jsem nastavovat kde co, ale v HDInstTools jsem disk nezobrazil. HDToolbox kupodivu otevírá v pohodě. A pak ještě nějaký elsatí nástroj na správu disku. Bohužel se mi ale na disku nepodařilo zprovoznit PFS. Elsatí disktool povoluje do rdb uložit jen fastfilesystem, HDToolboxem jsem pfs zavedl, ale elsat.device jej nebyl schopen indentifkovat a disk jsem v systému ani v early startup menu neviděl. Takže zůstávám trochu neklidný u ffs.

        Dál jsem řešil, jaký na disk dát OS. Zkoušel jsem bootovací os 3.0, pak klasiku os3.1 a ještě navíc os3.9. U os3.9 jsem narazil na několik zajímavostí. CD32 s 8MB fastkou a os3.9 není vůbec nijak viditelně pomalejší (v 8 barvách), vše běží jak má, po bootu mám k dispozici skoro 2MB chipky a něco málo přes 6MB fastky. Vše běhá velmi svižně. Zkusil jsem nabootovat bez fastky a kupodivu amiga najela. Ale zbylo mi jen 200 KB chipky. Dál jsem zkusil nabootovat bez SS, vytvořit a naasignovat T:, ENV: a spustit workbench. Kupodivu mi po bootu zbylo 1,3 MB chipky k dispozici a se systémem se dalo normálně makat.
        Toto potvrzuje, že i os3.9 je relativně "štíhlý" soft, který si na začátku sice spustí spoustu balastu, ale je schopen pracovat i s minimem dostupných zdrojů. BTW: doporučené minimum pro instalaci os3.9 je cpu 020 a min 6MB fastky. Je fajn, že s doporučením velikosti to není tak horké. Už se nebudu bát si os3.9 dát na blizzarda1220. BoingBagy jsem instalovat nezkoušel.

        CD32 je s Promodulem spojena pevným můstkem s tím, že cd32 i promodule mají své samostatné napájení. Nemám jasno v tom, co vypínat/zapínat dřív, ale narazil jsem na zajímavost. Když vytvořím bootovatelný RAD: (ukousne si fastku), tak po vypnutí jen cd32 a následném zapnutí cd32 (třeba i za minutu) normálně najede z radu, který je ve fastce na promodulu. Tohle je minimálně zajímavé .
        Naposledy upravil DaMi; 16.10.2008, 15:12:03.
        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
        -----------------------------------------------
        Líbí se mi Retropolis

        Komentovat


          #5
          To s tim RAD diskem je fakt for. Asi to ma v pameti nejake struktury, ktere se vypnutim jen CD32 nevymazou, protoze jsou ve fastce v promodulu, jako celej RAD disk. AmigaDOS je pri bootu potom detekuje a jede to dal. No je to fakt zajimave.

          Co zapnout driv je skutecne otazka.

          Komentovat


            #6
            Napada me jedno reseni, pripoj Promodul i CD32 do prodluzovaci zasuvky s vypinacem. ten Promodul je vlastne soucast pocitace, takze bych to zapinal najednou.
            I love Amiga

            Komentovat


              #7
              Aby mi to zas nejaky... ehm... puritan s pravomocami nezmazal: Najprv by som zapinal ProModule, LEBO zapinat taketo zariadenie az PO starte CD32 mi pripada ako pchat turbokartu do zapnutej Amigy. Tot moj nazor.
              ???

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je Wolfus Přejít na původní příspěvek
                Aby mi to zas nejaky... ehm... puritan s pravomocami nezmazal
                ???
                Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                Komentovat


                  #9
                  No napisal som sem nieco ako: "Podla mna ProModule, spravme anketu " a po chvili to zmizlo. Posobilo to na mna tak, ze mi to niekto zmazal. Ak to bola nejaka technicka chyba a proste sa to neulozilo, tak sa ospravedlnujem.
                  ???

                  Komentovat


                    #10
                    No já nic nemazal, Dave bude někde v putyce takže se nemazalo. Tak jen pro příště s tím puritánem vopatrně, jsme tady na to citliví

                    Jinak podle mě, taky nejdřív zapnout promodule, potom CD32 a naopak při vypínání nejdříve CD32 a potom promodule. Teda logicky by to dávalo smysl.
                    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                    Komentovat


                      #11
                      (Již jsem drahně dlouho nic nemazal, páč se tady drahně dlouho pečlivě dodržujou pravidla).
                      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                      Komentovat


                        #12
                        Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
                        Jinak podle mě, taky nejdřív zapnout promodule, potom CD32 a naopak při vypínání nejdříve CD32 a potom promodule. Teda logicky by to dávalo smysl.
                        Zní to logicky, ale monitor mám připojený přes rgb, které je na promodulu. A zdá mi, že když vypnu prvně cd32, tak monitor dostane docela pecku. Takže si asi moc nevyberu. Ještě zkusím to napojení na prodlužku s přepínačem. A když něco odejde, dám vám s radostí vědět .
                        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                        -----------------------------------------------
                        Líbí se mi Retropolis

                        Komentovat


                          #13
                          v manuálu není o zapínání zmíňka?
                          A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                          Komentovat


                            #14
                            Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
                            Zní to logicky, ale monitor mám připojený přes rgb, které je na promodulu. A zdá mi, že když vypnu prvně cd32, tak monitor dostane docela pecku. Takže si asi moc nevyberu. Ještě zkusím to napojení na prodlužku s přepínačem. A když něco odejde, dám vám s radostí vědět .
                            To znamena, ze uplne prvy treba vypnut monitor, potom CD32 a nakoniec modul. Pri zapinani treba prvy zapnut modul, potom CD32 a nakoniec monitor. Nakoniec sa k niecomu aj dopracujeme
                            ???

                            Komentovat

                            Zpracovávám...
                            X