Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Instalace programů

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Instalace programů

    Další z plejády amatérských dotazů.
    Amiga používá standardní installer, který pokud vím umí udělat všechno potřebné - naasignovat adresáře, modifikovat Startup-Sequenci, nakopíruje a rozbalí soubory. To je jasné.
    Jak se ale provádí odinstalace?
    Nevadí přílišné množství assignů? Totiž když nějakej software čistě jen zkopíruju, tak mi sice ve specifické situaci zařve "Insert disk NT0: drive" (nebo tak nějak), což mne nějak extra netrápí (jde o help, který použiju spíše omylem ), ale když chci prostě něco smazat - uvolnit místo na disku - tak nemám jistotu, kde mi installer nadělal jaké změny, abych se toho zbavil.
    Jak tohle funguje?
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    #2
    Programy, které používají k instalaci klasický Installer, nemodifikují startup-sequenci, ale script s:user-startup, který se volá jako podprogram startup-sequence při bootu.

    Odinstalace se pak provádí prostě tak, že smažeš adresář s programem a v user-startup odstaveček, který pojednává o příslušném programu.
    Naposledy upravil Predseda; 29.05.2007, 15:23:13.
    "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

    Komentovat


      #3
      Ale o tom nevím, dokud se do toho nepodívám - a musím to pak odstranit ručně. Co knihovny v Libs: třeba - to už asi nedohledám, co mi kdo kam nainstaloval, co?
      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

      Komentovat


        #4
        Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
        Ale o tom nevím, dokud se do toho nepodívám - a musím to pak odstranit ručně. Co knihovny v Libs: třeba - to už asi nedohledám, co mi kdo kam nainstaloval, co?
        Při instalaci pomocí klasického Installeru je na začátku možné zašktnout možnos, aby vytvořil soubor s protokolem o instalaci. Tam je pak možné dohedat všechny operace (kopírování souborů, zápis do user-startup, ...).

        Komentovat


          #5
          Amigovsky installer neni zadna moc namakana sprava instalaci nebo instalacnich balicku. Je to spis skriptovaci jazyk, ktery dokaze ruzne veci, ktere se pri instalaci hodi (to co jsi popisoval). Takze je to jen jednosmerne, installer jenom instaluje. Odinstalaci co si predstavujes to bohuzel neumi (nta polo-hruza co je ve Win, nebo celkem dost zmaknute v ruznych Linuxech). Jedina moznost je opravdu to udelat rucne tak, ze to prohlidnes, smazes a zeditujes. Vetsinou uz nedohledas knihovny nebo fonty a podobne veci, co to ruzne nakopiruje po systemu.

          Komentovat


            #6
            Rozumím. Ne snad, že by to bylo akutně potřeba, jen mne to zajímalo. Teoreticky by mělo být možné naprogramovat ekvivalentní UnInstaller, který na základě LOGu smázne dané kroky... Ale to je jen tak z legrace. Díky.
            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

            Komentovat


              #7
              To ano, ale obecně platí zásada, že čím víc LIBS (a co možná nejnovějších verzí) a fontů v Amize máš, tím líp. Takže není důvod je dávat pryč, ony ty nepotřebné zas tolik nezaberou. Možná v prehistorických dobách 20MB disků apod. Ale to zas nebylo tolik programů.


              Teď jsem si schválně kvůli tomu pustil dvanáctku a zjistil jsem, že mám v počítači 287 libraries, dohromady ale zabírají jen necelých 6,5MB.

              Fontů 235, necelé 2MB.
              "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
                Teoreticky by mělo být možné naprogramovat ekvivalentní UnInstaller, který na základě LOGu smázne dané kroky...
                Teoreticky ano, ale prakticky by se musely všechny LOGy někde centrálně shromažďovat, protože třeba jednu knihovnu může používat víc programů.
                Ale jinak platí co napsal Předseda, knihovny a fonty je dobré ponechávat, než později zjistit, že je nějaký program potřebuje a pak je pracně shánět

                Komentovat


                  #9
                  Samozřejmě, přesně takhle jsem to myslel . Možná by to šlo udělat i v BASICu . Oukej, už mlčím .
                  Ale musím si rýpnout - hlášky "tolik místa nesabírají" zavání chováním známým z minoritní platformy. Aby to Amize neuškodilo!
                  Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                  Komentovat


                    #10
                    No dobře dobře, to je fakt
                    "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                    Komentovat


                      #11
                      Tady

                      Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
                      UnInstaller, který na základě LOGu smázne dané kroky... Ale to je jen tak z legrace. Díky.
                      Ano tenhle program je na aminetu https://aminet.net/search?query=uninstall
                      Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                      Komentovat


                        #12
                        Uz jste ty uninstall nekdo testoval? Jestli to je dobry si to tam davat nebo jen jestli si clovek zasere disk dalsim bordelem.
                        A1200 + Blizzard 1230/50/64MB + HDD + PCMCIA CD1200, A500 1MB + Alfapower 4MB s HDD.

                        Komentovat

                        Zpracovávám...
                        X