Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Evil's Doom - problémy zobrazení, padání hry

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Evil's Doom - problémy zobrazení, padání hry

    Tak jsem se rozhodl, že sepíšu hezkou retro recenzi na tento skvělý dungeon. Co jsem se pokoušel hrát, tak jsem narazil na několik zásadních problémů, které si z dřívějška nevybavuji.

    1) Rozhození obrazu
    Naprosto náhodně se rozhodí sudé a liché řádky - posunou se horizontálně asi o dva pixely vůči sobě, což krom nevzhledného vyzření grafiky také ničí čitelnost textu. Obraz se také občas náhodně "opraví". Obrázek za tisíc slov:






    Prakticky se s tím nedá hrát. Děje se tak jak pod WinUAE, tak na reálné Amize.

    2) Padání hry při pokusu o uložení pozice
    Nevyzpytatelné chování při sejvování. Obrazovka se setmí, ale občas se již nerozsvítí. Nějakej patch by to chtělo asi bohajeho. V emulátoru snapshoty nerespektují HDD, takže trochu k ničemu. Toto platí pro WHDLoad verzi, disketová sejvovat jde, ale...

    3) Padání hry v určitém okamžiku
    ... zase v disketové verzi nejde vstoupit do dungeonu - hra se ochotně sekne (zvuk, obraz) a neudělám nic.

    Má někdo nějaké bližší zkušenosti nebo informace, co si mám počít? Rád bych se o své názory na hru podělil, ale bez řádného osvěžení paměti to nepůjde. Díky.
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    #2
    tak tohle náhodné rozhození grafiky se mi začlo dít od včerejška, když jsem získal svou novou (2 v pořadí) A1200, na ní se mi to také děje, po 2 až 3 restartech je to zas ok, ramkama to není určitě, musel bych mít vadných všech 6 kusů a to je blbost, tak mě napadá scandoubler nebo že by 030/50?
    Sběratel Amiga pecek. WHDLoad and MUI registered user. Advanced bastler.

    Komentovat


      #3
      Na TV jsem včera zkoušel výstup přes RF modulátor. Děje se mi tak jen v Evils Doom a to i pod WinUAE, takže hledám chybu v software. S turbínou by to nemělo zlobit, ale zkusím ji na test vypnout. Našel jsem nějakej patch zdá se. UPDATE: Není to patch, ale nějaká miniverze ED na jednu disketu . Pátrání pokračuje.
      Naposledy upravil davesade; 01.06.2007, 08:58:15.
      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

      Komentovat


        #4
        Jak jednou psali samotní autoři hry - hra není dokončená a obsahuje spoustu chyb. Její vývoj se rozhodli ukončit po tom, co jí ve své době jako nedokončenou preview verzi pro časáky rozšířili mezi lidi piráti.

        Navíc nejde dohrát, protože finální bos je díky jedné z neodstraněných chyb nesmrtelný. Další chybu odstraňuje následující úprava v save pozici. Alke neptej se mě, musel bych hledat více info.

        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #5
          O obecné bugovosti hry vím, tenhle savebug je mi znám. Každopádně to nic nemění na tom, že se nemohu dostat do prvního dungeonu vůbec - při rozhovoru s dědkem se to sekne. A nejsem si jistej, ale Kvin mi říkal, že to dohrál .
          Já jsem se kdysi dostal docela daleko, ale za boha nevím, odkud jsem měl tu verzi hry. Když to instaluju z disket nebo rozbalím z LZX archívu, tak v tom není rozdíl...
          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

          Komentovat


            #6
            Evils Doom - fakt peknej dungeon. Hrali jsme to tak pred 8-9 roky s reKTorem a doslali jsme se dost daleko - jeste mam nekde sejvy. Hiresova grafika, slusna hudba,navsteva mesta,logicke hadanky,pribeh, napr. level pod vodou.. Povedeny dungeon, skoda ze publisher, ktery hru nikdy nevydal nechce umoznit jeji uvolneni (viz. pokusy nekterych amigistu kontaktovat prislusne lidi)..Co s tim muzou jeste zamyslet??

            Davesade: k tem steskum na tuhle hru trochu malych rad - rozhozeni obrazovky to skutecne dela - vypada to na spatne naprogramovanou hru.. Ale neni vse ztraceno-pri stisknuti mezerniku se to uklidni - jinak funkce mezerniku napr. v dungeonu prepina mezi fullscreen lores a hires.
            Save pozic nam kupodivu nezlobilo, pokud si vzpominam.. Hrali jsme to na bliz 030/50 a sice z nejakych instalacek, kde meli diskety naformatovane na DS format (asi 960kb) a hra se rozbalila z nekolika lha archivu.. Whdload verzi neznam a nezkousel jsem ji tedy..
            Zkusim prohledat archiv a poohlednu se po ty moji verzi, nakonec bych se s ni moh u tebe stavit i s tou deskou A4000.
            Dave, napis mi prosim maila ci SZ at se muzem domluvit.
            A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

            Komentovat


              #7
              Pokud si pamatuju, stávalo se mi to samé. Nahrál se první dungeon, ale samotný výhled byla jen černá obrazovka. Ovšem kamarád po něm normálně chodil a bojoval s moby. Možná bylo málo paměti, spouštěl jsem to bez startup sequence na holé A1200, kamarád měl turbínu s pamětí.

              Komentovat


                #8
                Tak první pokrok - Hoborg dodal zdá se funkční verzi, ještě jsem neměl čas ji řádně otestovat, ale do dungu se dostanu.
                Mezerník mi zamrzne hru... ještě to zkusím v té Hoborgově verzi.
                Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                Komentovat


                  #9
                  v dungeonu bylo myslim potreba mit lampu a special mec na potvory..
                  A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                  Komentovat


                    #10
                    Jo, to určitě jo, je tam tma jako v pytli . Akorát mezerník v dungu nějak rozjebe grafiku, ale druhý stistk space je zase oukej. Zdá se, že tu retrorecenzi budu mít z čeho napsat.
                    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                    Komentovat


                      #11
                      Mezerník přepíná grafiku z hires do lores, tedy alespoň podle dokumentace:
                      • SPACE - change hi/low resolution
                      • M - look at magic map (if cast)
                      • R - rest party
                      • V - version/party treasure
                      • L - load game
                      • S - save game
                      • <- - scroll text up
                      • F - toggle torch flickering on/off
                      • HELP - examine picked item
                      • F5 - toggle music / SFX quality
                      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                      Komentovat


                        #12
                        Pak mám asi jinou představu o hires-lores. Mezerník mi v travel režimu zvětší středový obrázek (zmízí tedy interface), v dungu podobně... ale to jedu na emulátoru, možná se to na Amize chová jinak.
                        Nejhorší na té hře je, že by si zasloužila hodnocení dobrých 8-9/10, kdyby byla doladěná. Bugy a náhodné kiksy to hodně shazují, škoda.
                        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                        Komentovat


                          #13
                          Hires a lores je právě to zvětšení a zmenšení středového okna
                          Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                          Komentovat


                            #14
                            Mno to je docela nepoužitelné, když nevidím ikonky . Ale grafiku to spraví, to jo . Jestli to byl záměr, tak to funguje.
                            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                            Komentovat


                              #15
                              Ono to jde hrát i bez ikon:

                              -ingame dungeon keys:

                              SPACE - change hi/low resolution
                              M - look at magic map (if cast)
                              R - rest party
                              V - version/party treasure
                              L - load game
                              S - save game
                              <- - scroll text up
                              F - toggle torch flickering on/off
                              HELP - examine picked item
                              F5 - toggle music / SFX quality

                              -numeric keyboard:

                              1,2,3 - cast stored spells
                              4 - move left
                              5 - move back
                              6 - move right
                              7 - turn left
                              8 - move forvard
                              9 - turn right
                              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X