Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Disková cache

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Disková cache

    Zdar,

    pouzivate nejakou specialni aplikaci pro diskovou cache, nez jenom "addbuffers". Me se zda, ze jenom buffery cachujou celkem divne (malo). Kdyz otevru adresar, treba prefs, kde je hodne ikon, tak se pokazde nacitaji znova z disku, at mam bufferu kolik chci (blika disk).

    Existuje neco specialniho pro A4000, ktera ma narozdil od A1200 (jak pisou na webu a presne uplne nevim o co se jedna) bufferovany IDE port?

    #2


    dalsim zajimavym programkem byl Future Drive Accelerator

    Komentovat


      #3
      Hledal jsem na netu tu DynamiCache 1.03 a nikde jsem nesehnal. Mate to nekdo?
      A1200 + Blizzard 1230/50/64MB + HDD + PCMCIA CD1200, A500 1MB + Alfapower 4MB s HDD.

      Komentovat


        #4
        Je to soucasti SCSI balicku of Phase5



        Je to v "SCSI Systemdisk". Presne tohle pouzivam, jen jsem zjistoval, jestli jsou nejake jine moznosti, nebo jestli to ma nejaky zasadni smysl. Me DynamiCache slape celkem k moji spokojenosti.
        Naposledy upravil Doda; 14.06.2007, 09:59:20.

        Komentovat


          #5
          OK dikes uz to sosam
          A1200 + Blizzard 1230/50/64MB + HDD + PCMCIA CD1200, A500 1MB + Alfapower 4MB s HDD.

          Komentovat


            #6
            a co takhle nepouzivat dementni ffs?
            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

            Komentovat


              #7
              Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
              a co takhle nepouzivat dementni ffs?
              Dobrej napad, taky radsi pouzivam SFS. Snad neni taky dementni, nebo jo?

              Komentovat


                #8
                videl si nekdy nacitani 200 ikon pod pfs?
                Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                Komentovat


                  #9
                  Nevidel. Tohle me ale asi stejne uz brzdi amiga (A4000/25/Cybervision) a ne filesystem. I kdyz nacitam ikony treba z ramdisku, nebo uz z cache, tak to stejne jede relativne pomalu. Mam nainstalovane jenom Iconbefast. Jde to jeste nejak urychlit?

                  Komentovat


                    #10
                    4000/25 mam chapat jako 040/25? no tak to potom ale je brzda jasna
                    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                    Komentovat


                      #11
                      Mnojo, ale PFS je trochu drahej špás, ne? Poradí si s tím WinUAE?
                      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                      Komentovat


                        #12
                        Ano poradí bez problémů - jedu na něm i pod WinUAE a v pohodě... Drahej šprás.... jak se to vezme, koukni doma na disk
                        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                        Komentovat


                          #13
                          pokud jde treba o nacitani ikonek, tak mi vzdycky stacilo akorat defragmentovat, a to pak byla rychlost dokonce i z disket to pak bylo krasne pouzitelny...

                          baj, MarK.

                          Komentovat


                            #14
                            Tak jsem dosel k par zaverum.

                            1) Diskova cache je skoro k nicemu, alespon v mem pripade, kdy mam v A4000 pouze pamet na desce (pomalou). Obecne cache ma vyrovnavat rozdilne rychlosti dvou medii (tady disk a RAMka), ale tady jsou bohuzel obe rychlosti radove srovnatelne, takze cache nema zadny zasadni vyznam.

                            2) PFS a SFS se mi zda tak plus minus stejne rychle, jak pri praci, tak i kdyz udelam nejaka mereni.

                            Komentovat


                              #15
                              no, morphos pouziva SFS, takze doporucuju spis ten. aspon pak pripojis disk bez problemu...

                              baj, MarK.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X