Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Virtuální mechanika pro připojení ADF souborů

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    Ne, nepřijde mi to rozumné, přijde mi to pochopitelně uhozené. Akorát ty navrhuješ, abych přejmenovával soubory "disketa1.adf" na "disketa1.unit1" - jestli jsem to dobře pochopil. A to mi přijde nějak trochu moc divné.
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    Komentovat


      #17
      ne!!!! smarja. rikam prejmenovat soubor "blabla.adf" na "unit0", protoze fms potrebuje soubory "unit0" az "unit9" (nebo "unit11"?) v adresari s logiskym prirazenim "FMS:". uz si rozumime?

      baj, MarK.

      Komentovat


        #18
        Aha, super, takže podle tohoto postupu (který jsem rámcově pochopil správně) musím dejme tomu u pětidisketové hry přejmenovat všechny ADF na unit0-4 a to nasypat do FMS: - super systémové Windows-like řešení. Díky!
        (Přijde mi lepší kliknout na soubor ADF a ten vložit do VF0: - tobě ne?)
        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

        Komentovat


          #19
          ode me necekej zadny widle-like reseni... chtels reseni, to jsem ti dal... ale jsem rad, zes to konecne pochopil... protoze ano, presne takhle se to da udelat...

          baj, MarK.


          ps: nemam rad utilitky tam, kde nejsou potreba... proto tenhle zpusob...

          Komentovat


            #20
            Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
            Aha, super, takže podle tohoto postupu (který jsem rámcově pochopil správně) musím dejme tomu u pětidisketové hry přejmenovat všechny ADF na unit0-4 a to nasypat do FMS: - super systémové Windows-like řešení. Díky!
            (Přijde mi lepší kliknout na soubor ADF a ten vložit do VF0: - tobě ne?)
            baj, MarK.

            No, takhle prostě FMS funguje. Jsou to virtuální diskety, jejichž jména v systému prostě musí být unit0, unit1 atd. Vkládání virtuálních disket do virtuálních mechanik, jak ve WinUAE, možná taky nějaký soft na Amize umí, ale já o něm nevím.
            "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

            Komentovat


              #21
              Autorem citovaného textu je MarK Přejít na původní příspěvek
              ode me necekej zadny widle-like reseni...
              No, dal si mi úplně nesystémový postup (a to i v rámci toho, že budu respektovat, že tak FMS: funguje). Nepřijde mi normální přejmenovávat soubory proto, aby se laskavě mountlo...

              Ale to neřeš, uvažuješ "jinak".
              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

              Komentovat


                #22
                nevim, jak dlouho se pouziva ADF, ale FMS se uz nejakou dobu pouziva, takze je dost mozny, ze tehdy se o zadnem ADF nevedelo... to ostatni jsou jenom graficke nadstavby...

                baj, MarK.

                Komentovat


                  #23
                  To určitě ano, ale že by to byl faktor, který mne donutí používat trochu přitroublé přejmenovávání souborů, to se říct nedá .
                  Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                  Komentovat


                    #24
                    hele a jak resis, kdyz mas soubor kterej se jmenuje "soubor.bla" a chces ho prejmenovat na "bla.soubor"? jakou utilitku k tomu pouzivas? ja proste normalne zvolim rename a hotovo...

                    baj, MarK.

                    Komentovat


                      #25
                      No ale to on nemyslel, že je to přitroublý způsob přejmenovávání souborů. On to myslel tak, že je trochu přitroublé muset ty soubory vůbec přejmenovávat. A s tím já souhlasím, elegantní to zrovna není.
                      "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                      Komentovat


                        #26
                        jo, ale ja to zase myslel tak, ze je jednodussi neco prejmenovat, nez kvuli tomu shanet nejakou utilitku...

                        baj, MarK.

                        Komentovat


                          #27
                          No to si nemyslím. Když to děláš jednou, dvakrát, dá se to. Ale když to chceš dělat často, tak by ses z věčnýho přejmenovávání zbláznil. Pamatuju si, když jsem kdysi v dobách pirátských nosíval domů desítky DMSek - to se dalo, ty se prostě rozbalily do už namountovaných FMS virtuálních disket. Ale když bych si přiines desítyk ADFek, tak bych se z toho asi... víš co.
                          "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                          Komentovat


                            #28
                            jo, ja ti rozumim... ale co takhle arexx skriptik? v amigaos neni nic nemozne

                            baj, MarK.

                            Komentovat


                              #29
                              Arexx. Víš, Dave je začátečník a pochybuju že o programování v Arexxu ví něco více. Né každý je tady programátor, pro kterého je tohle prkotina.

                              A možná je to výzva pro tebe, jakožto programátora... udělat jednoduchou virtuální floppynu s menu pravé myši pro mount.
                              Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                              Komentovat


                                #30
                                kazdy na to ma tu svoji utilitku... tak proc se s tim delat a delat neco, co uz davno je... verim, ze i ten arexxovy skriptik uz nekde bude...

                                baj, MarK.

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X