Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Virtuální mechanika pro připojení ADF souborů

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Virtuální mechanika pro připojení ADF souborů

    Zajímalo by mne, jestli není možné mountovat ADF soubory, jako nějaké zařízení ( ADF0: ) ála Daemon Tools na image CD. Občas to docela potřebuju a nemám po ruce disketu - a i z ní je to opruz a chodit kvůli tomu k PC mi přide jako blbost.
    Naposledy upravil Prober; 13.06.2007, 15:18:45.
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    #2

    alebo
    Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
    Furiatune homepage

    Komentovat


      #3
      No! A pak že nerostou. Ještě vymyslet, aby se to spustilo po doubleclicku (teď mi nabíhá nějakej manager na ADF-Disk) a bude . Díky.
      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

      Komentovat


        #4
        fms se mountuje, prdni to do devs/dosdrivers, a dopusem to dycky jen kopnes do fms:unit0
        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

        Komentovat


          #5
          Tak jsem si s tím chvíli hrál a:

          1) Virtual Floppy skutečně vytvoří virtuální mechaniku VF0:, ve které je ale prázdná virtální disketa. Takže obsah aktuálního ADF souboru tam nedostanu. Možná skrz nějakej zapisovač?

          2) FMS nahraju, mountnu, ale nic se očividně neděje. Takže taky konečná .

          Díky za lamzorské rady .
          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

          Komentovat


            #6
            prejmenuj tvuj adf soubor na unit0 (a dalsi) a soupni ho do FMS: (nebo jak se to jmenuje). delal jsem to takhle mnohokrat... pak muzes provest upravy, a zpet z unit0 udelat adf soubor prostym prejmenovanim (ale po resetu, tusim)

            baj, MarK.

            Komentovat


              #7
              Krom toho, že netuším "jak jej šoupnu do FMS", tak mi to nepřijde jako moc systémové řešení. Něco jako "right click on ADF -> mount to VF0:" by mi vyhovovalo víc (ála Daemon Tools ).
              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

              Komentovat


                #8
                FMS: (tos mohl poznat podle dvojtecky na konci) je logicke zarizeni. jak dlouho delas na amize? tohle je typicke amigisticke reseni... udelas si vsechno co chces vlastnim zpusobem...

                baj, MarK.

                Komentovat


                  #9
                  Když namountuju FMS ( mount fms: ), tak se nic neděje, takže si nejsem jistý, jak tam přejmenované ADF "šoupnu".
                  Na Amize prakticky výhradně hraji, takže moc dlouho na ní "nedělám".

                  baj, MarK
                  Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                  Komentovat


                    #10
                    FMS: se pokud vim nemountuje... FMS: je logicky odkaz na nejaky fyzicky adresar... ve kterem se ukladani soubory unit0 az unit9 (nebo kolik) a ty se mountuji jako jednotlive virtualni diskety...

                    baj, MarK.

                    Komentovat


                      #11
                      Pro tebe asi bude jednoduchy vytvorit pomoci virtualfloppy
                      virtualni disketky a pak pomoci vybornyho programu tsgui https://aminet.net/package/disk/misc/tsgui naloupat ty ADFka do virtualnich disket.

                      Jeste jsem si vzpomel ze s ADf umi pracovat i Unarc kterej je v OS3.9 (coz jsem zjistil nahodou teprve nedavno), ale ten to adfko jen rozbali a neudela z nej "disketu"
                      Naposledy upravil Prober; 07.07.2007, 07:05:17.
                      Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                      Komentovat


                        #12
                        Tohle "rozbalení" je také dost šikovná věcička, díky. Zkusím zkombinovat dva postupy.
                        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                        Komentovat


                          #13
                          adf soubor je proste obraz diskety... jako je normalni iso obraz treba cd... nejde o zadny prevadeni... proste: virtual floppy si nekde na harddisku (nebo v ram disku) vytvari soubory unit0-9, ktere maji presne stejnou delku, jako maji vsechny adf soubory... a maji ji stejnou proto, ze jsou to stejny soubory... proste jsou to obrazy disket. pokud nemas ten obraz namountovanej do virtualni mechaniky, tak si ho muzes kamkoliv prekopirovat a pro klid duse mi pridat priponu ADF. to je vsechno, neni to zadna veda.

                          baj, MarK.

                          Komentovat


                            #14
                            Tohle mi je jasné, ale zabývat se nějakým přejmenováváním souborů mi přijde říkám nesystémové a padlé na hlavu - byť možná funkční.

                            Každopádně jsem si nainstaloval Virtual Floppy, k tomu TrackSaver (GUI) a celkem to funguje dobře! Ještě odhalím, jak se namountované mechaniky unmountujou, jak donutit, aby si pamatoval cestu k poslednímu adresáři a bude to celkem dobré.
                            Naposledy upravil Prober; 06.06.2009, 03:47:16.
                            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                            Komentovat


                              #15
                              a kdyz ve widlich zmenis nazev, tak se ti zmeni i typ souboru... to ti prijde rozumne? to tvoje 'nejake prejmenovani' je prave to, co dela amigu amigou... nikde jinde nemas tolik moznosti, jak neco udelat... navic nic prejmenovavat nemusis... unit0-9 je taky adf soubor

                              baj, MarK.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X