Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Reboot - Suspend - jak na to?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Reboot - Suspend - jak na to?

    Mám takovej problémek ve Workbench - používám ClassicWB.

    Podezřele hodně programů mi vyhazuje hlášku - "Chyba XYZ na adrese #80000004 - Reboot Suspend". Nejprve jsem se domníval, že je něco s pamětí, ale to samé mi to dělá v emulátoru (bootuji z CF karty). Co si vzpomínám, tak mi to dělá EaglePlayer, Final Writer a další (i nějaké dema). Také mi to napsalo u jednoho dema "Cannot open AHI" - a pak jelo demo bez hudby - přitom ostatní jedou...

    Takže jsem se začal pídit dál, kde by mohl být problém.

    Krok 1 - SnoopDOS - ten mi bohužel nepomůže, protože po kliknutí na chybovou hlášku Amiga komplet zamrzne. Jak postupovat v tomto případě?

    Krok 2 - Nové ClassicWB - k tomuto kroku se chci odhodlat až naposledy - v emulátoru mi čisté WB jedou v pohodě. Svůj systém mám odladěný, nerad bych jej měnil. Ale možná by stálo za to si jen přemazat systémové soubory? Jaké to jsou všechny složky, které můžu překopírovat z čisté instalace ClassicWB?
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    #2
    Nemáš tam třeba nějakej špatnej font? Mě se kvůli špatný verzi TopazCZ nechtěl spustit Filemaster, vyhazovalo to Guru meditation, a trvalo mi docela dlouho, než jsem na to přišel..
    A1230/50 32MB RAM,A500hddRoctec+8MB RAM,3xA500,3xST,1xSTE,2xZX128,3+ZX48K+Divide,6xC64 ,1xC128+MMC64+RReplay,konzole DC,SNES,Gamegear,GP2X+Cradle

    Komentovat


      #3
      Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
      Krok 1 - SnoopDOS - ten mi bohužel nepomůže, protože po kliknutí na chybovou hlášku Amiga komplet zamrzne. Jak postupovat v tomto případě?
      Pokud si pamatuju dobře, ShoopDOS umí ukládat i do souboru. To by ti mohlo pomoct.

      Autorem citovaného textu je davesade Přejít na původní příspěvek
      Krok 2 - Nové ClassicWB - k tomuto kroku se chci odhodlat až naposledy - v emulátoru mi čisté WB jedou v pohodě. Svůj systém mám odladěný, nerad bych jej měnil. Ale možná by stálo za to si jen přemazat systémové soubory? Jaké to jsou všechny složky, které můžu překopírovat z čisté instalace ClassicWB?
      AMigaOS není Windows. Přepsat systémáky nic nevyřeší... Třeba se podívat do startup a user sequence, co všechno za balast tam máš. A ten odladěný systém - je to ten stejný co jsi měl na akci s těma složkama Program Files?
      Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

      Komentovat


        #4
        mel jsem driv na amize stejnej problem... a zacal jsem postupne odstranovat veci z user-startup a wbstartup... a zjistil jsem, ze mi pada pokazdy, kdyz si automaticky mountuju CD0 z wbstartup... stacilo odstranit, a system byl stabilni... koho by to napadlo...

        baj, MarK.

        Komentovat


          #5
          Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
          Je to ten stejný co jsi měl na akci s těma složkama Program Files?
          Ne, udělal jsem čistou instalaci ClassicWB. Nejvtipnější na tom je, že od té doby jsem nic neinstaloval a nedělal žádné vědomé zásahy do sequence. Přidával jsem si do DOSdrivers pár věci, ale ty se mi po startu nemountují co vím. No nic, vypadá to na čistou instalaci .

          Na fonty to nevypadá, to by pak nejelo jednak pod čistejma ClassicWB a pak - nedává mi moc logiku, proč by nejely i aplikace, které s fontama na první pohled nemají co do činění.

          I když na druhou stranu - teď si vybavuji, že jsem měl problém s instalací fontů v Duncanovi Demo. Že by mi to nějak rozkoplo? Mrknu na to.

          Každopádně takhle ostrou chybu kvůli chybějícímu fontu - to je jak na minoritní platformě tohle!
          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

          Komentovat


            #6
            O: Reboot - Suspend - jak na to?

            Mam to same, vyskakuje me chyba 80000004 wait for disk activity (iprefs). Take nevim co s tim, musim dat boot bez startup sequence a pak do prikazoveho radku napsat s:startup-sequence. System najede, je ocesanej do 4 barev. Dam nastaveni pres cgx na 1024x768 a jede. Nevite nekdo co s tim?
            AMCA PPC 603e+270MHz,68060/50MHz,192MB Ram,Grex,4xeide,cdrw,zip250,voodoo3..

            Komentovat


              #7
              O: Reboot - Suspend - jak na to?

              To může mít spoustu příčin: tipuju chybějící 68060 knihovny nebo špatné nastavení disku. Asi se v tom budeš muset povrtat a napsat nám víc.
              Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
              -----------------------------------------------
              Líbí se mi Retropolis

              Komentovat


                #8
                O: Reboot - Suspend - jak na to?

                Divny, roky mi to slapalo. Pak mi TDM zapojil 17 lcd, nastavil 1024x768x16bit a uz to neslo rozjet ani kdyz jsem dal zpet na aga cipy na rgb philips.
                AMCA PPC 603e+270MHz,68060/50MHz,192MB Ram,Grex,4xeide,cdrw,zip250,voodoo3..

                Komentovat


                  #9
                  O: Reboot - Suspend - jak na to?

                  Pro jistotu si to projeď antivirem, může se tak na 060 projevovat vir Happy New Year tuším .
                  I love Amiga

                  Komentovat


                    #10
                    O: Reboot - Suspend - jak na to?

                    Kamo, virusz pusteny permanentne.
                    AMCA PPC 603e+270MHz,68060/50MHz,192MB Ram,Grex,4xeide,cdrw,zip250,voodoo3..

                    Komentovat


                      #11
                      O: Reboot - Suspend - jak na to?

                      Zapomel jsem napsat, ze nekdy system i po prvnim spusteni najede normalne do cgx grafiky, takze to asi nebude chybejici 060 library.
                      Nevim.
                      AMCA PPC 603e+270MHz,68060/50MHz,192MB Ram,Grex,4xeide,cdrw,zip250,voodoo3..

                      Komentovat


                        #12
                        O: Reboot - Suspend - jak na to?

                        Skus spravit rozborku, zborku - povyberat,vycistit a znovu poskladat vsetky komponenty, tiez pozri napajanie ak mas amigu v towery. Ja som raz mal zly spoj na konektoroch P8 alebo P9 co idu zo zdroja v EBOXe. Tam, kde sa spajaju konektory do seba mal jeden dratik spatny kontakt, ked som sa ho chytil odpadol, tak som ho tam musel napajkovat a islo mi to. Len mne to fungovalo (nefungovalo) tak, ze nabehol WB na CGX a hned vyhodil chybovu hlasku (cislo uz si nepamatam) a padol. Ale (asi) vzdy nabootoval...
                        Amiga 1200T (E/Box)+BlizzardPPC 603p/363+060/66+BVision PPC+256MB+KS3.1+Cocolino+Lyra 2+Fast Ata MK-IV+320GB WD Blue 3200AAJB PATA HDD(PFS3)+dvdrw+dvd+cf2ide
                        Amiga 1200+BlizzardPPC 603e/210+040/25+128MB+KS3.1+CF4GB(PFS3)

                        Komentovat


                          #13
                          O: Reboot - Suspend - jak na to?

                          To jsem delal nedavno, vyndal jsem grexe, karty, vyfoukal, oprasil co slo a dal zpet. Bohuzel nemam doma ten isopro neco, nevzpomenu si jak se to jmenuje. Ale pokud pri startu amigy dam Esc, tak jsou karty prihlasene. Hry i dema slapou, zvuk taky, nezda se me, ze by to byl studenak. Asi budu muset najit nejakeho ochotnika z Liberce. Pocitam, ze to bude beh na dlouhou trat.
                          AMCA PPC 603e+270MHz,68060/50MHz,192MB Ram,Grex,4xeide,cdrw,zip250,voodoo3..

                          Komentovat


                            #14
                            O: Reboot - Suspend - jak na to?

                            Isopropyl/Isopropanol/2-propanol.... Asi půjde nekde koupit, já si ho odlévám v práci. Kdybys nesehnal, můžu ti trochu poslat (ale asi až po svátcích.

                            Komentovat


                              #15
                              O: Reboot - Suspend - jak na to?

                              Jo. To je ono. Plati vsechny tri nazvy, ze? Mrknu, kde se da sehnat. Kdybych nesehnal, tak me odlej do trilitrovky, abych mel na kseft
                              AMCA PPC 603e+270MHz,68060/50MHz,192MB Ram,Grex,4xeide,cdrw,zip250,voodoo3..

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X