Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

A1200 desktop a turbina 1260 nebo PPC

Sbalit
Téma je uzavřeno. Pokud se domníváš, že je vhodné jej znovu otevřít, kontaktuj některého z moderátorů.
X
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    A1200 desktop a turbina 1260 nebo PPC

    Ahoj, nevim kam to zaradit, kdyz tak to presunte do sekce Hardware, ale zda se mi to jako fakt zacatecnicka otazka - je u desktopove Amigy 1200 problem mit turbokartu 1260? Ja ted komunikuju s Amigakitem a maji nejake PPC a 1260 karty..ale pisou ze bych musel udelat nejake modifikace ohledne chlazeni a asi by mohl byt i problem i s napajenim kdybych mel jen puvodni PSU. Jak to teda je, mivate normalne turbiny s motorolou 68060 nebo s PPC v desktopove Amize? Doporucujou totiz tower ale do toho jit nechci.. Dik
    Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

    #2
    Napájení bude asi kritické. Ať už kvůli samotné elektronice nebo kvůli větrákům - což pak stejně vyústí v problém nějakého jemného bastlu (nadzvednutí Amigy), jelikož karta s větrákem se ti dovnitř zkrátka nevejde. Co se napájení týče - modifikací PC zdroje (resp. koncovka na Amigu) bys měl získat dost šťávy. Ale nechtěl bych to dělat . To snad už raději ten tower.
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    Komentovat


      #3
      Tak co teda radis kdyz nechci tower? jen 030 turbokartu?... ALe uz kvuli tomu OS 3.9 je potreba 060...
      Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

      Komentovat


        #4
        Dá se udělat to, že ze spodu Amigy nalepíš nebo jinak namontuješ plastová víčka od pet flašek. Tím se ti zvedne profil o nějaký ten centimetr, takže vyčuhující větrák bude mít prostor. Kvin měl na podobném principu napojeného i B-Visiona prej. Takže pak by šlo stejně i PPC řekl bych.
        Na OS3.9, pokud nemáš grafickou kartu, takže nevyužiješ grafické vyfikundace, ti 030 stačí, bude to ovšem pomalejší, spíš kladu otázku, k čemu potřebuješ OS3.9. Já si ho nainstaloval na pokus, dobrý, ale jinak se držím A1200 s turbínou 030.
        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

        Komentovat


          #5
          hoj, ja uz predelal tusim 3 zdroje z pc na amigu (samozrejme s amigackym kabelem z amigackeho zdroje), takze jestli chces, muzu to udelat... ale myslim, ze s multimetrem to zvladnes v pohode sam...

          baj, MarK.

          Komentovat


            #6
            Autorem citovaného textu je True Přejít na původní příspěvek
            ALe uz kvuli tomu OS 3.9 je potreba 060...
            blbost
            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

            Komentovat


              #7
              Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
              blbost
              No pred nedavnem jsi mi psal ze na 020 by to bylo peklo pomale, tak jsem si rikal ze s turbinou 030 by to nebylo o moc lepsi.. 030 teda staci?
              Naposledy upravil True; 15.06.2007, 20:09:04.
              Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

              Komentovat


                #8
                No a co si na portálu nejdříve přečíst článek o AmigaOS 3.9, kde jsou i požadavky na systém a pak se teprve začít hloupě ptát?
                Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                Komentovat


                  #9
                  Dyt je tam napsane presne to o cem se tady bavim!! Je tam napsany ze doporuceno je 030 a optimum je 060! Nikde samozrejme ale neni jeslti 030 se hybe svizne, anebo az s 060, anebo jak si vysvetlit minimum, doporuceno a optimum? ) Doporuceno 030 a optimum 060 - na to se ptam celou dobu. Optimum si predstavit umim, to je to co je idealni. Jak si ale vysvetlit doporuceno? to je na co se ptam uzivatelu a jejich zkusnosti tady. Protoze doporuceno a optimum muze byt sakra rozdil, takze ja bych tady netrepal co jsou a co nejsou hloupe otazky.
                  Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

                  Komentovat


                    #10
                    Provozoval jsem a1200 s B1260 a pred tim tu samou dvanactistovku s ppc. Jak bylo vyse napsano, staci jen trosku nadzvednout (mel sem na to plastovy podlozky z prace, takze to nebylo nejak desivy na vzhled). Mel jsem u toho externi fdd + hdd + cdrom a to vse mi utahl stary tezky zdroj z a500. Slapalo bez problemu.
                    AMCA PPC 603e+270MHz,68060/50MHz,192MB Ram,Grex,4xeide,cdrw,zip250,voodoo3..

                    Komentovat


                      #11
                      Marwin: dik za info. Jeste jedna vec - z Amigakitu mi napsali: The RF shielding would have to be removed and a custom cooling system installed. Cili nejake oblozeni jsi sundaval, kdyz jsi instaloval 060 nebo PPC?.. a taky napsali tohle: Large 128MB SIMMs would not fit onto a PPC card when fitted into a desktop case.
                      Mosuly SIMM se ti tam normalne vlezly?
                      Naposledy upravil True; 15.06.2007, 21:30:52.
                      Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

                      Komentovat


                        #12
                        hele 1230 fakt staci, nesmis vod toho ale chtit workbench v 256 barvach

                        3.9 ma minimum 020, coz je fakt minimum pro provoz ale nepouzitelny, turbina s 030 je 4x rychlejsi(cca) nez 1200 s fastkou

                        toz tak

                        baj, Chain
                        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                        Komentovat


                          #13
                          Chain: fajn, diky! Tohle jsem chtel slyset.. ja jsem puvodne chtel koupit 060 ale tipci z Amigakitu mi to nejak rozmlouvaji ve prospech 030 , kdyz chci desktop a ne tower Amigu, napsali tohle:


                          PPC and 060 are a problem in a desktop Amiga - you would have to make some cooling modifications to the Amiga desktop - a tower would be better. We have EZ-Z4 towers available for £69

                          a tohle:

                          A PPC in a small desktop case would need to be raised around 3-4cm by using special feet, The trapodoor would have to be left off to allow for airflow. You would need a high wattage PSU. The RF shielding would have to be removed and a custom cooling system installed.

                          A PPC without graphics card would be a waste as most PPC software requires a graphics card. If you want to use the forthcoming OS4, you will also need a
                          graphics card and a PPC.

                          Large 128MB SIMMs would not fit onto a PPC card when fitted into a desktop case.

                          Therefore a tower is required to make use of the PPC.
                          Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

                          Komentovat


                            #14
                            Autorem citovaného textu je True Přejít na původní příspěvek
                            . We have EZ-Z4 towers available for Ł69
                            tohle je z celeho rozhovoru nejzajimavejsi

                            ale je to presne jak rika - das ppc a bvision do desktopu a je z toho letadlo s kolmym startem (pomerny rozdil cen proti normalnimu letadlu taktez odpovida smile:

                            esli to chces na hry (nevim na co jinyho) jdi do 1230, nemusis nic podkladat, resit naky silnejsi zdroje, pohoda
                            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                            Komentovat


                              #15
                              Chain: asi mas pravdu...ja chtel puvodne proste to nejvykonnejsi co je, proto ta 060 (priadne PPC)..Ale tak jeslti se to na desktop nehodi ta vemu tu 030... Akorat nechapu to s temi SIMM - prece na 030 jsou taky moduly SIMM a nemuze o byt prekazka...a na 060 to prekazka je? Tam jsou jine moduly SIMM?
                              Amiga 500+, 2 MB CHIP RAM, Alfapower (8MB FAST RAM), externi floppy Chinon. Amiga 1200, ACA 1230/56

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X