Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Blikání monitoru

Sbalit
Téma je uzavřeno. Pokud se domníváš, že je vhodné jej znovu otevřít, kontaktuj některého z moderátorů.
X
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Blikání monitoru

    zase asi lame dotaz
    naistaloval jsem si classicwb adsp aby jsem měl lepší rozlišení a hezčí ikonky, ale problikává mi obraz, monitor mám 1084S a C1942 dělá to u obou
    poraďte prosím jak na to
    pařba a flink chtěj celýho člověka...

    #2
    No a jakýže rozlišení máš teda nastavený? I když 1942 je bisync monitor, měl by zvládat zdvojený frekvence.

    (PS: já teda používám klasický 640x256 )
    Naposledy upravil Predseda; 28.06.2007, 10:46:27.
    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

    Komentovat


      #3
      Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
      No a jakýže rozlišení máš teda nastavený? I když 1942 je bisync monitor, měl by zvládat zdvojený frekvence.
      nevím jak to zjistit dá se to nějak, ale vypadá to na 1024x768
      Amigu mám od ledna 2007 tak že jsem úplnej newbie sry
      pařba a flink chtěj celýho člověka...

      Komentovat


        #4
        No ve Workbenchi v adresáři Preferences máš něco, co se jmenuje ScreenMode, tam bys to měl zjistit.


        Naposledy upravil Predseda; 28.06.2007, 10:51:59.
        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

        Komentovat


          #5
          Autorem citovaného textu je lasice Přejít na původní příspěvek
          Amigu mám od ledna 2007 tak že jsem úplnej newbie sry
          V poho, já mám rád takovýhle základní otázky, pokud s nima umím pomoct. Je potřeba řešit základy, sám spoustu věcí nevím.
          "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

          Komentovat


            #6
            tak tam mám nastaveno PAL:Super-High Res Laced
            ještě mě napadlo nemohlo by to bejt tou commodore redukcí na VGA?
            pařba a flink chtěj celýho člověka...

            Komentovat


              #7
              Podle mne to bliká kvůli tomu HiresLaced - když dáš jenom Hires, tak máš rozlišení základní 640x256 a to mi nikdy neblikalo - Zkus si v Classic WB spustit třeba DOPUS nebo Final Writer - DOPUS si otvírá vlastní obrazovku v základním rozlišení, takže by neměla blikat. U Final Writeru si zase při startu volíš jedno z bazilionu rozlišení, takže snadno a rychle otestuješ, jaké blikají a jaké ne.
              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

              Komentovat


                #8
                1084ka prokládaný rozlišení nezvládá stopro a ta 1942 nevim ale asi taky ne. Je to tím Laced.
                "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                Komentovat


                  #9
                  jo nastavil jsem jen Super-High Res, přestalo blikat, ale ikony jsou strašně uzký a obraz stejně není čistý jsou vidět takové staršně slabé vodorovné čáry

                  asi se vrátím ke classicWB full a bude klídek
                  Naposledy upravil Lasice; 28.06.2007, 11:04:18.
                  pařba a flink chtěj celýho člověka...

                  Komentovat


                    #10
                    a já bych něco řek, a já bych něco řek, ale já nic neřeknu... Raději se zeptám... Jaké rozlišení od Amigy čekáš?
                    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

                    Komentovat


                      #11
                      No ono je to prostě tak, že ikony jsou kreslený pro jiný rozlišení, no. Musíš holt používat takový ikony, jaký máš rozlišení.

                      Ty vodorovný čáry - těm se říká scanlines a těch se nezbavíš. Je to každý druhý řádek. Ten se právě řeší prokládáním, ale pak zas obraz bliká. A tak pořád dokolečka. A právě proto existujou zařízení, jako multisync-monitory, flicker-fixery, scan-doublery a podobná hromada bordelu, který se snažej následky těchhle režimů řešit...
                      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                      Komentovat


                        #12
                        jasný jasný a jak to máš doma udělaný ty?
                        pařba a flink chtěj celýho člověka...

                        Komentovat


                          #13
                          Mám scanlines
                          "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                          Komentovat


                            #14
                            Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                            Mám scanlines
                            díky za info
                            pařba a flink chtěj celýho člověka...

                            Komentovat


                              #15
                              Kby jsi chtel presto pouzivat nejaky interlaced rezim, ve kterem to proste blikat bude, tak takova polo-pouzitelna vec je hodne ztravit obraz. Ono to pak opticky mene blika, protoze vyhasinani obrazovkovych bodu neni linearni a dlouho jim trva nez zhasnou uplne, takze kdyz je obraz tmavsi, tak rozdil mezi prave rozsvicenym a minuly snimek rozsvicenym bodem neni tak velky. Vyzkousej si to, ale spokojeny asi nebudes, ja to tak celkem dlouho pouzival.
                              Naposledy upravil Doda; 28.06.2007, 11:53:09.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X