Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Problém s OS3.9

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Problém s OS3.9

    Tak já se teda přidávám do fronty s problémy s instalací OS3.9. Bohužel nejsem tak daleko, jak by mi to vyhovovalo ve výše popsaných případech.

    Výchozí situace - prázdný, naformátovaný 1GB HDD Seagate, 2 partitiony, disketa s WB3.0 s ovladačem na CD, A1200, Blizzard 1230/50, 16 RAM.

    Instalace mi doporučuje vytvořit Emergency Disk. Učinil jsem tak. Když nabootuji z Emergency disku, tak mi to zahlásí chybu "Cannot find ....AOS.jpg", po odkliknutí prázdný screen s proužkem WB nahoře.

    Pokus instalovat full intalaci z CD končí neúspěchem - po vybrání možnosti a kliknutí na Proceed se nic neděje - jen problikne obrazovka. Identicky se instalace chová na druhé Amize s nainstalovanými WB3.0.

    Ve startup-sequence na Emergency Disku jsem nenašel nic zvláštního, ale napadlo mne, že by se někde mohla vyskytovat funkční ADF image téhle diskety. Jsou podobné zkušenosti u někoho?
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    #2
    opet strucne nekolik bodu:

    1. z emergency diskety tomusis nabootovat a pk instalit, jinak pruser. je na ni dulezity rom update, filesystem na disk a taky ovladac cd.


    2. Cannot find ....AOS.jpg - cdcko se ti namountovalo spravne? vidis ho? vidis ten soubor? prazdny screen napovida ze jsi neco psoral ve verzich workbench.library.


    3. zasadni otazka - mas vubec ROM 3.1???. vono jako je to fakt potreba pro 3.9, to tan ne pisou jen tak pro nic za nic
    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

    Komentovat


      #3
      No bezva - jak to poznám? Při bootu Amigy bez diskety / disku mi to píše verzi nějak 40.96 - z hlavy nevím - je to možné? To je ROM 3.1 nebo ne?

      Pěkně se do mně do lamky opři! Ale tak, abych to pochopil .
      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

      Komentovat


        #4
        Víš jak to nejlíp poznáš? Rozšroubuješ A1200, zvedneš klábosnici a ejhle:

        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

        Komentovat


          #5
          Bezva! S jakou investicí mám případně počítat? Je to pak kompatibilní s WB3.0?
          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

          Komentovat


            #6
            Jasně, zpětně kompatibilní s 3.0 Workbenchem to je, má to jenom opravený nějaký věci a bugy.
            "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

            Komentovat


              #7
              700-800
              Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je Predseda
                Víš jak to nejlíp poznáš? Rozšroubuješ A1200, zvedneš klábosnici a ejhle:


                dou i jenodussi metody nez to brat hned sroubovakem ze.

                napis v cli "version"
                Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                Komentovat


                  #9
                  Tak teď ještě ukecat někoho hodného, aby mi ty šváby poslal a budu šťastný!
                  Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                  Komentovat


                    #10
                    Verze Rom

                    Amigu bych kvůli tomuto fakt nešrouboval . Opravdu stačí, když si všimneš v úvodní obrazovce po zapnutí amigy (ano je to ta s animací diskety, kterou jsme mi hardiskáři a cfkáři leta nevidělismile:, uvedeného čísla.

                    pokud tam uvidíš 39.106 jedná se o verzi rom 3.0 (na ní OS3.9 nenainstaluješ snadno), pokud tam uvidíš 40.68 bude to verze 3.1 na které ti OS3.9 pojede jako víno. Toto jsou nejčastější verze romek v a1200.

                    Jestli už máš připojený hardisk, zkus v bootmenu zvolit boot bez startup sekvence a zadej příkaz "version". Nebo to samé proveď ve workbenchi v příkazové řádce.
                    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                    -----------------------------------------------
                    Líbí se mi Retropolis

                    Komentovat


                      #11
                      Nebo dej u DH0: "disabled" a nedávej disketu do disketovky, uvidíš fialovou animaci.
                      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                      Komentovat


                        #12
                        Ja som romky kupoval z AmigaKitu.com za ca. 1500CZ. Ale pozeram ze ich aktualne nemaju ;I

                        BTW: Bootdisk. Mne ho "nevytvaralo" spravne. Odhliadnuc od 060 libs, som si musel zmenit, dokopirovat atapi.device a CD0, rucne, pretoze mi ho tam pri instalacii nedalo. Skus pozriet aj toto. Najlepsie je ked si skopcis na disketu CD "ovladac" spolu s filesystemom a .device ktoru ti funguje v nainstalovanom WB.
                        Amiga 1260/060/60MHz, OS3.9, 64MB RAM, 3.2GB IDE HDD, 2x SCSI Plextor CD-R, CD-RW
                        Amiga 1230/030/50Mhz, OS3.0, 8MB RAM, 1GB CF, Amiga 500, Amiga 600, Amiga 2000, C64 a zatial nic viac...

                        Komentovat


                          #13
                          Autorem citovaného textu je piXie
                          BTW: Bootdisk. Mne ho "nevytvaralo" spravne. Odhliadnuc od 060 libs, som si musel zmenit, dokopirovat atapi.device a CD0, rucne, pretoze mi ho tam pri instalacii nedalo. Skus pozriet aj toto. Najlepsie je ked si skopcis na disketu CD "ovladac" spolu s filesystemom a .device ktoru ti funguje v nainstalovanom WB.
                          Tohle jsem udělal v zoufalství taky - ty samé soubory na disketě s WB3.0 (ze které bootuji) mi jedou, CDROM vidím (automount), když jsem to lupnul na Emergency boot disketu, tak se nic nezměnilo, ta samá chyba. Asi to bude opravdu v té 3.1 ROMce, ale proč to vytuhne u hlášky, že nemůže nají na CD obrázek mi je záhadou.
                          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                          Komentovat


                            #14
                            Zkus místo diskety s wb3.0 použít disketu s wb3.1. Podívej po os3.1 na netu...
                            Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                            -----------------------------------------------
                            Líbí se mi Retropolis

                            Komentovat


                              #15
                              Mi teď Chain prozradil, že jde udělat blizkick 3.1 ROM z disku, tak bych to tak mohl udělat. Z jedné partitiony bootovan WB3.0 s blizkickem, na druhou mrsknout instalaci OS3.9, pak tam zkopírovat ROM a blizkick, přehodit prioritu bootovaní partitiony (to by mělo jít, ne?) a teoreticky vystaráno, ne?
                              Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X