Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Čištění plastů

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #91
    O: Čištění plastů

    Je pravda, že na některých klávesnicích jsou jednotlivé klávesy různě žluklé. Taky je mi to divné, nepřipadá mi pravděpodobné, že by byly z různých materiálů / dodávek a pak ručně skládané dohromady.
    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

    Komentovat


      #92
      O: Čištění plastů

      Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
      Tak po týdnu, nepříliš slunečném, tu něco máme. Klávesa Enter byla zakrytá kusem kartonu, na výsledek se podívejte sami:
      [ATTACH=CONFIG]9607[/ATTACH]
      Vypadá to zajímavě, ale koukám že jsi to reději neriskoval s amigáckým keyboardem.
      Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

      Komentovat


        #93
        O: Čištění plastů

        Pan Dedy si povinně přečte příspěvek číslo 84.
        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

        Komentovat


          #94
          O: Čištění plastů

          Riskol to, ale pre istotu s nemeckym layoutom
          ???

          Komentovat


            #95
            O: Čištění plastů

            Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
            Pan Dedy si povinně přečte příspěvek číslo 84.
            Přečetl jsem, ale na tom obr. není amigácká klábosnice? (příspěvek 89)
            Amiga 600, Fúria EC020 OS 3.1.4, eX601, Indivision ECS, Powerbook G4, 1.67GHz, MOS3.15, Asus UX32VD Xubuntu 21.04

            Komentovat


              #96
              O: Čištění plastů

              Autorem citovaného textu je Dedy Přejít na původní příspěvek
              Přečetl jsem, ale na tom obr. není amigácká klábosnice? (příspěvek 89)
              tvl, dedy
              Naposledy upravil kunilingus; 07.08.2019, 08:30:04.
              Ooou nly a mííííí gáááááááá, mejks it pááá si bžžžžžžžž ♫♫♫

              Komentovat


                #97
                O: Čištění plastů

                Autorem citovaného textu je Dedy Přejít na původní příspěvek
                Přečetl jsem, ale na tom obr. není amigácká klábosnice? (příspěvek 89)
                Ale u příspěvku 84 je na obrázku klávesnice od A500. se kterou to Předseda zkusil nejdříve

                Komentovat


                  #98
                  O: Čištění plastů

                  Taky jsem bělil kastli, zdroj i klávesnici A500 tuším s 12% peroxidovým krémem (Na obalu bylo číslo 40, ale to neznačilo koncentraci) pro kadeřnické účely. Návod jsem našel na youtube. Vše dopadlo dobře. Výsledek se dostavil vždy po pár hodinách na letním slunci při "průměrném zežloutnutí". Na uchycení demontovaných kláves jsem použil nějaký kus rovného plastu, na který jsem nalepil širokou oboustrannou kobercovou lepící pásku. Jednotlivé klávesy jsem následně nalepil na oboustrannou kobercovou pásku. Tak jsem zamezil pohyb kláves pro následnou aplikaci peroxidu. Následně jsem tedy napatlal zmíněný pastovitý peroxid a pak jsem to obtočil do průhledné strečové fólie. Na slunci jsem podobně žluté klávesy otáčel po dobu cca 4 hodin a výsledek mě překvapil. Klávesnice byla jako nová. Peroxid nijak nepoškodil potisky kláves, ani viditelnou strukturu plastu. V případě nutnosti do toho půjdu i příště.
                  A1200 BPPC 603e/060 240/66 SCSI 128Mb. Indivision MK1, ELBOX FAST ATA 1200, case EZ-Z4, HDD SCSI 10k 36 GB, SCSI ZIP,
                  DDS DAT, DVD-RW IDE, optical mouse by EXA, PC KEY 1200

                  Komentovat


                    #99
                    O: Čištění plastů

                    A dokončení po dovolené... Nechal jsem to tam asi tři týdny dohromady a výsledky jsou níže. Jak vidíte, téměř zmizely i žluté skvrny z boku kláves, kde si klávesy vzájemně stíní. Původního odstínu (vidět na spodcích kláves) jsem samozřejmě nedosáhl, ale výsledek oproti zakrytému zažloutlému Enteru je výrazný.
                    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: beleni_klavesky_c64_5.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 119,1 KB
ID: 110633Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: beleni_klavesky_c64_4.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 91,7 KB
ID: 110634Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: beleni_klavesky_c64_3.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 146,4 KB
ID: 110635Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: beleni_klavesky_c64_2.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 90,1 KB
ID: 110636Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: beleni_klavesky_c64_1.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 79,4 KB
ID: 110637
                    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                    Komentovat


                      Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: rb.jpg
Počet zobrazení: 204
Velikost: 79,7 KB
ID: 157618
                      6 dni sa to kupalo v H2O2, 6 dni nesvietilo slnko a bolo stale pod mrakom....
                      A1200, Vampire V1200, 64GB CF, IndyAGA MK3, PCMCIA WiFi, 27" LCD

                      Komentovat


                        Pěkné. Zajímalo by mě, jak to bude vypadat za rok.
                        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                        -----------------------------------------------
                        Líbí se mi Retropolis

                        Komentovat


                          Uvidíme.... alebo uvidí nový majiteľ. Nemam pre A590 vyuzitie, pojde do inzercie
                          A1200, Vampire V1200, 64GB CF, IndyAGA MK3, PCMCIA WiFi, 27" LCD

                          Komentovat


                            Kdyžtak dej vědět jak to vypadá vevnitř a kolik bys za to chtěl, o A590 trochu uvažuju.
                            Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                            -----------------------------------------------
                            Líbí se mi Retropolis

                            Komentovat


                              Cakam na Kick 1.3 a 3.1 ROM, lebo mam v tej starej A500 len Kick 1.2 a na nom sa A590 nerozbehne.
                              Ked preverim, ci je funkcny, dam vediet. Zatial len tolko, ze nema osadenu ziadnu FAST RAM.
                              A1200, Vampire V1200, 64GB CF, IndyAGA MK3, PCMCIA WiFi, 27" LCD

                              Komentovat


                                Doporucujem prestreknut UV rezistatnym lakom, efekt potom zostne trvali.
                                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                                Furiatune homepage

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X