Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Čištění plastů

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Čištění plastů

    O tom jak vyšistit klávesnici atd už tady toho bylo napsáno dost, ale zajmalo by mě jestli někdo nemá konkrétní typ jak vyšistit zažloutly plasty na amize. De to vubec? Muže se na to použít nějaky ředidlo? Nebo mě napadlo povrch obrousit hodně jemnym šmirglem, ale to by asi nebylo ono, co?
    Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
    (
    WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

    #2
    Autorem citovaného textu je Bloom Přejít na původní příspěvek
    O tom jak vyšistit klávesnici atd už tady toho bylo napsáno dost, ale zajmalo by mě jestli někdo nemá konkrétní typ jak vyšistit zažloutly plasty na amize. De to vubec? Muže se na to použít nějaky ředidlo? Nebo mě napadlo povrch obrousit hodně jemnym šmirglem, ale to by asi nebylo ono, co?
    Žloutenku z Amigy nevyčistíš. Neni to povrchová špína, je to změna vlastností povrchu samotnýho plastu. Kdyby to bylo tak jednoduchý, nekupovaly by se nový kryty.
    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

    Komentovat


      #3
      hmmm toho sem si právě myslel no proto mě taky napadl ten šmirgl, ale to asi taky nepůjde.
      Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
      (
      WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

      Komentovat


        #4
        žloutenku neumyješ, ale na klasický bordel používám myčku na nádobi (na 60°C), amiga pak i krásně voní
        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

        Komentovat


          #5
          Myčku? tak to je mazec, krásné spojení nové a staré techniky

          Ale nikdo ještě pořád neřekl co si myslí o tom obroušení...
          Naposledy upravil Bloom; 07.07.2007, 16:24:37.
          Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
          (
          WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

          Komentovat


            #6
            broušení by šlo, ale jak uděláš všechyn ty záhyby? neuděláš
            Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

            Komentovat


              #7
              A mřížky? A prolisovaný nápis Amiga? Pokud najdeš dobrou metodu, rád se přiučím.
              "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

              Komentovat


                #8
                No víte co jew právě zajmavy? že nemám, žlutou komplet amigu, ale jen některy části - asi podle toho jak na ni svitilo slunko nebo nevim. Právě že se chci přiučit nějaké metodě i já, ale když řikáte že obrousit by to mohlo jít, tak to zkusim, ještě že mám 2 kryty...
                Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
                (
                WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

                Komentovat


                  #9
                  Slnko + teplo na povrchu = zltacka.
                  Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                  Furiatune homepage

                  Komentovat


                    #10
                    Já mám na krytu A600 od Morky přesně vidět obrysy kláves horní řady - jsou bílé v okolním povrchu, který je naprosto žlutý. Jé krásně vidět, ze které strany na ten počítač šlo světlo a pod jakým úhlem. Škoda, že to nejde nějak pěkně vyfotit.
                    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                    Komentovat


                      #11
                      Paradox je to, ze ked aj niekto ma doma pekny bielunky plast a bol
                      urcitu dobu vystaveny na slnku, tak po urcitom case zazltne aj ked uz nie
                      je vystaveny na slnecnom ziareni! Plast ma pametovi efekt,
                      takto som mal vystavenu A1200 cca 3 mesiace pri okne a po urcitom case
                      zaztla aj tak, ked uz davno lezala zabalene v skatuli na skrini.
                      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                      Furiatune homepage

                      Komentovat


                        #12
                        Bobo: tak to je uplně mazec, ale já fakt nechápu žeto tilidi od amigy nevěděli. Přece v 80letech se použivalo nejvic různých plastů
                        Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
                        (
                        WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

                        Komentovat


                          #13
                          Pri tych kvantach im to bolo jedno, mam doma jednu A600 co bola original zablombovana od Commodore.
                          Spodny dekel ma o pol tonu iny odtien sedej ako vrchny, hold chlapci ked
                          zarabali granulad asi spatne vyplachli nadrz Skratka prdeli na to...

                          V dnesnej dobe sa robia lepsie plasty ako 80tich rokoch, plastove okna frcia jedna basen,
                          dnes sa plasty, rozne upravuju - jonizuju, pridavaju sa rozne aditiva atd. takze vydrzia kade co
                          Naposledy upravil Boboo; 09.07.2007, 17:32:07.
                          Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                          Furiatune homepage

                          Komentovat


                            #14
                            Autorem citovaného textu je Bloom Přejít na původní příspěvek
                            O tom jak vyšistit klávesnici atd už tady toho bylo napsáno dost, ale zajmalo by mě jestli někdo nemá konkrétní typ jak vyšistit zažloutly plasty na amize. De to vubec? Muže se na to použít nějaky ředidlo? Nebo mě napadlo povrch obrousit hodně jemnym šmirglem, ale to by asi nebylo ono, co?
                            No ředidlo asi ne,to by ti z plastu moc nezbylo,možná nějaký technický benzín.Jinak k tomu šmirglu....to nedělat,budeš to pak mít hnusný a matový.Ale rady s mytím sou gute
                            A500,A600,A1200,věž a pak?POBLIJU PC!!!BLE...FUJ...BLEBLEBLE ÍT´ÁCI sou ŠIT´ÁCI...hihihi.ATARI NA KARI!!!
                            WHDload reg.Oldrick.lha

                            Komentovat


                              #15
                              já docela vyčistil amigu práškem na praní na houbičce na nádobí a vlažná voda .Ten prášek né ůplně rozpustit jsou to takový granulky a funguje jako jemné brusivo s čistidlem .docela to vybělilo
                              A500 s 512Kb RAM Extented,A500 +,A600 +1M Ram Extented, A600 ,A1200-Infinitiv Rom 3.1 ,A1200 Desktop Blizzard 1230 16M Ram ,A2000 ,CDTV,CD32,

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X