Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Escom A1200 motheboard a floppy

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Escom A1200 motheboard a floppy

    Chtěl sem se zeptat, vy nikdo tuhle mechaniku nemáte už origo v amize? Mám doma 2 Amigy 1200 - jednu Classic ROM 3.0 a jednu 3.1 Magic Pack, kupovanou tuším někdy v roce 1996 od Escomu. No a právě v té nové byla tahle mechanika už z továrny + do konektoru FDD na desce je zasunutej nějakej "bazmek" - viz foto, nevíte co to je? Na Classicu to není.

    Jo ještě asi 14 dní po koupi byla amiga reklamovaná protože právě mechanika nechtěla bootovat z NDOS disket a v reklamačním protokolu je uvedeno, že závada se během testování neprojevila, ale že pro jistotu provedli úpravu mechaniky...
    Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
    (
    WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

    #2
    Prvni serie Amiga 1200 od Escomu nemela spravne zapojen ready signal, takze prace s dosovejma disketama byla v poradku, ale ndosove to proste necetlo. Takze Escom pridaval tenhle bazmek a tim to pri reklamacich opravoval.

    Mimochodem jestli nekdo jeden doma ma a nepotrebuje, rad bych ho koupil!

    Komentovat


      #3
      na upravu desky zpet (aby se dala pouzit amiga floppy) je navod na aminetu
      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

      Komentovat


        #4
        Chain: a to nestačí tuhle věc odpojit a amiga disketovku připojit přimo do desky?

        No a budou mi s tímhle fungovat i jiny PC mechaniky, nebo se musí upravovat tak jak tak ?
        Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
        (
        WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

        Komentovat


          #5
          nestaci, je tap prehozenej dch a rdy, lakovany drat zespod desky

          na druhou otazku to je jak s blbama ze, viz muj prispevek vyse, a vubec, na ten aminet ses dival?
          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

          Komentovat


            #6
            Jestli myslíš tohle https://aminet.net/package/docs/hard/FDDx2toInt, tak na to sem se díval, ale moc sem toho nepochytil Na HW úpravy fakt nejsem, ani nevim jak se drží pájka, takže to je marný, spíš mě zajmá teorie
            Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
            (
            WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

            Komentovat


              #7
              no to si koukal spatne, pze
              How to connect two PC FDD to internal port on A1200 neni uplne to co potrebujes.

              ty potrebujes https://aminet.net/package/docs/hard/Floppy_fix aneb Fix for the floppy problem of newer Amiga 1200
              Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

              Komentovat


                #8
                Tak tehle uprave doporucuju se vyhnout! Ano, jakmile to provedete, tak se ctenim NDOS disket nebudte mit problem, nicmene kdyz jsem to kdysi udelal v jedne Amize, tak byl pote problem se zapisem na disketu.

                Komentovat


                  #9
                  Takže to si člověk nevybere. Ale pro mě podstatná informace je, že když si upravím nějakou jinou PC mechaniku podle návodů tady na fóru, tak mi stejně fungovat nebude, nebo se pletu?
                  Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
                  (
                  WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

                  Komentovat


                    #10
                    Ale to já vim Probere, mě jde o to jestli náhodou moje amiga není nějak upravená už od Escomu aby fungovala v podstatě jen s tou jednou mechanikou co je v ní (jak psal Chain: Je prehozenej dch a rdy, lakovany drat zespod desky)...

                    Prostě abych to řekl jednoduše, nějaky dch a rdy nevim co je, ale když nějakymu "elektrikářovi" co vubec zase neví co je Amiga dám do ruky PC Mechaniku a návd tady z fóra, bude ta mechanika fungovat i u mě v amize a nebo se mus upravit nějak jinak protože je to dodrbany od Escomu ????
                    Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
                    (
                    WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

                    Komentovat


                      #11
                      Nie "dratky" ti neprehodi nejaky elektrikar, mal to by clovek co ma nejaku sajnu, napr. Idefix alebo Chain, tyto ludia tomu rozumeju.
                      Nejaky "Janko" elektrikar ti to sotva urobi, ked nema o tom paru.

                      BTW: Tie Panasoniky sa daju prerobit vsetky, zatial som na taku nenarazil co by nesla.
                      Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                      Furiatune homepage

                      Komentovat


                        #12
                        Na aminete som tiez pozeral, ale nejak sa mi to nezdalo, staci sa lepsie pozriet sem Panasonic JU257A605P

                        Este jedna vec, nechapem preco je tu otvorena tato diskusia, ked tato mechanika sa uz tu rozoberala? Zeby opat niekto necitatal? Potom je tu bordel... PLS Prober da sa s tym nieco urobit?
                        Naposledy upravil Boboo; 10.07.2007, 15:06:50.
                        Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                        Furiatune homepage

                        Komentovat


                          #13
                          Dobře ale mě ani tak nejde o nějakou konkrétní mechaniku, ale prostě jesti úprava desky od Escomu nějak ovlivní pozdější úpravu mechanik pro amigu - např. kdybych měl nějakou chinonku, tak když budu (nebo ne já a ani nějakej elektrikář) a upravím jo přesně podle návod tady tak estli bude fungovat na moji A1200 stejně jako na jiné...

                          Omluvám se že už píšu 3tí přízpěvek v podstatě o tom samém, ale nějak se mi ty věty nedaří dobře zformulovat...
                          Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
                          (
                          WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

                          Komentovat


                            #14
                            Prostě mu jde o to, jestli úprava FDD mechanik je kompatibilní pro desky Commodore i Escom.
                            "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                            Komentovat


                              #15
                              Asi takto: clovek musi rozebrat Amigu a podivat se, jestli tam neni uprava (napajeny drat). Kdyz je tak ho odpajet a uvest desku do puvodniho stavu.

                              Tady je odkaz, jak muze vypadat upraveny motheboard
                              Code:
                              amigaga.chez-alice.fr/classic/bidouilles/floppya1200fix.htm
                              nebo z Aminetu, co poslal Chain
                              https://aminet.net/package/docs/hard/Floppy_fix aneb Fix for the floppy problem of newer Amiga 1200
                              Naposledy upravil DaMi; 11.02.2023, 00:12:44.
                              I love Amiga

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X