Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Pro Tracker 3.61 - počáteční rady

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #31
    2nooly: nazdar tackie, to byly efekty, který jsem lovil ze svýho modulu... určitě jich spoustu chybí.

    2Cybersite: dobrý věci není třeba uspěchat!
    Raspberry Pi4B 4GB, nějaký jablka a aktivně DAW Reaper

    Komentovat


      #32
      O: Pro Tracker 3.61 - počáteční rady

      ja som na Amige zacinal v OctaMede, lebo kamosi okolo hovorili ze ma najlepsi zvuk, doteraz si pametam na prvy track, ktory som urobil snad za den, take sialene bicie s basou na velke BPM, ale tak vseobecne do hier som vsetko robil v ProTrackeri 2.3a, tusim tie novsie 3.x nemali uplne koser replay rutinu. zaujimave to bolo ked prisiel z Polska DigiBooster, kedze mam korene aj v Polsku, tak som prelozil manual k programu do Slovenciny, a autori Tap&Walt Piastovci mi za to dali plnu verziu zadarmo, ako aj replay rutinu do The Strangers. tam je na procesory MC 68020 a lepsie 8 kanalova titulna skladba

      tak obecne po tych rokoch stale mam chut robit mody v tom PT 2.3a, asi na tom softe fakt nieco bude, aj na PC, kde som robil v MED Soundstudiu skladby do hier na Nintendo Gameboy som si nazvacsoval megafonty aby to bolo take giganticke ako v PT 2.3a

      mal som aj CDcko, kde boli snad uplne vsetky trackery co existovali na Amigu, tak som zo zaujimavosti robil aj v SoundMon 2, TFMX a podobne, ale to bolo dost peklo
      Naposledy upravil martin.demsky; 29.11.2011, 20:46:34.
      https://soundcloud.com/martindemsky

      Komentovat


        #33
        O: Pro Tracker 3.61 - počáteční rady

        Taky mě hrozně baví objevovat vcelku neznámé trackery, ale vždycky skončím u toho, že co se týče skladby 4kanálových modulů, není nad PT. Kdybych měl na to 3 životy, tak za tu dobu perfektně zmapuju a ovládnu všechny trackery světa

        Komentovat


          #34
          O: Pro Tracker 3.61 - počáteční rady

          Kdysi dávno mi jeden pirát posílal diskety s hrama, a jelikož jsem vždy chtěl na počítačích i něco tvořit, vybral jsem si z jeho pestré nabídky Deluxe paint na čmárání, a disketu s nějakým trackerem, možná právě PT(vím že název byl "něco tracker"). Tu disketu už postrádám, ale důvod proč vám to cpu je, že jsem z toho tehdy nevyloudil ani tón. Zřejmě jsem byl naivní při představě, že na A600 v základu z jedné diskety budu moc tvořit kvalitní charakteristickou amigovskou hudbu. Nebo to možné bylo, ale nešlo kvůli absenci samplů na dalších disketách? Předpokládám že odpověď se po tolika letech konečně dozvím právě zde
          Naposledy upravil Butterfly; 02.03.2012, 16:02:44.
          ♦A600 ♦A1200 ♦A1200

          Komentovat


            #35
            O: Pro Tracker 3.61 - počáteční rady

            Jo, chtělo to nejspíš nahrát nějaké samply. Jinak na amigáckou disketu se PT vejde i s nějakým základním balíkem samplů, takže myslím, že z jediné amigácké diskety se zfleku hudba dělat dá :]]

            Komentovat


              #36
              O: Pro Tracker 3.61 - počáteční rady

              Tož to na PeCku jsem nedal dopustit na FastTracker 2, který je podle mého nejpodobnější PT. A hlavně v době, kdy zvukovky stály nekřesťanské peníze, FT uměl hrát přes Covox (kdopak z vás si ještě pamatuje, co to bylo, he? ). Dokonce měl kvalitní rutinu na přehrávání i přes PC Speaker (to si snad ještě někdo pamatuje, ne? ), takže při troše masochismu zvládl skládat hudbu i nemajitel ZK. Dneska bych už asi nezhudebnil ani vrzající vrata, ale tenkrát jsem v PT i FT docela řádil. Možná bych někde ještě vyštrachal i vlatní verzi XFiles
              Nicméně jsem také v začátcích Amigy neměl žádné diskety se samplama, ale zato jsem měl asi dvacet modulů (včetně nestárnoucích DasBoot, NoLimit, atd.), z kterých jsem si potřebné samply prostě ukradl Dneska jsem rád, že si poskládám ruchy v ModPlug Trackeru ve windows...

              Komentovat


                #37
                O: Pro Tracker 3.61 - počáteční rady

                Kdysi v dobach Covox-u vysel malej serial na Pro Tracker tusim v nejakem platku (ale nemuzu si ted spomenout jestli to byl Chip, ktery sem-tam mnel pravidelne-nepravidelnou rubriku o Amize, nebo to bylo neco ze slovenskeho vyberu, tehdy tady u nas vlad casopis Bit, pozdeji nabehlo Score a Level, ale ty uz se Amize venovali skutecne jen okrajove. Skusim prohrabnout sve PDF archivy, kdyz to najdu, tak ti to poslu. Mam asi tak "tunu" MOD, XM apod. souboru, z kterych si muzes vybrat samplu a samplu do pozitku. Kdyz tak posli adresu pres SZ a aspon 2 CD ti poslu, tak abys to mnel do zacatku.
                A500 ~ 2x A600 ~ 2x A1200 ~ Didaktik ~ ZX Spectrum ~ Mato ~ Apple ~ PS2 ~ XBOX 360 Kinect ~ AROS on Acer One ~ WHDLoad and Cubic IDE registered user ~ Amiga OS 3.1 and 3.9 user

                Komentovat


                  #38
                  O: Pro Tracker 3.61 - počáteční rady




                  Naposledy upravil Delihc; 03.03.2012, 14:57:25.
                  Panda Libor

                  Komentovat


                    #39
                    O: Pro Tracker 3.61 - počáteční rady

                    Pár "samplů" se dá najít tady



                    Další samply se dají najít pravděpodobně v ISO obrazu Protrackeru pro OS4

                    Naposledy upravil Delihc; 04.03.2012, 13:11:23.
                    Panda Libor

                    Komentovat


                      #40
                      O: Pro Tracker 3.61 - počáteční rady

                      Jen pro zajímavost a mojí zvědavost lehce odbočím... píše tu někdo v něčem midi? Jak je to vlastně u Amig s midi syntésou?
                      ♦A600 ♦A1200 ♦A1200

                      Komentovat


                        #41
                        O: Pro Tracker 3.61 - počáteční rady

                        Spojením s MIDI bylo proslaveno hlavně Atati ST, pokud se nepletu. Ale Amiga taky, na to byl Octamed, ne?

                        Komentovat


                          #42
                          O: Pro Tracker 3.61 - počáteční rady

                          Aha...no pamatuju si že co se týká Atari, snil jsem o Atari Falcon. Takže Octamed, díky za info.
                          ♦A600 ♦A1200 ♦A1200

                          Komentovat


                            #43
                            Malá zaujímavost:
                            Na Netflixe dávajú dokument Madoff.V 3 epizóde ukazujú na monitoroch bankový SW ,lenže ako vidíme ide o Protracker z Amigy

                            https://twitter.com/BanjoGuyOllie/st...CzkYCwnfEsAAAA

                            Komentovat


                              #44
                              Autorem citovaného textu je amigos73 Přejít na původní příspěvek
                              Malá zaujímavost:
                              Na Netflixe dávajú dokument Madoff.V 3 epizóde ukazujú na monitoroch bankový SW ,lenže ako vidíme ide o Protracker z Amigy

                              https://twitter.com/BanjoGuyOllie/st...CzkYCwnfEsAAAA
                              My jsme si mysleli, že to byl AmigaBill (v televizní branži se pohybuje dlouho a má za to dvě ceny Emmy), ale nepřiznal se k tomu
                              "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                              Komentovat


                                #45
                                Má to sice asi vicéméně jen historickou hodnotu, ale třeba si s tím ještě někdo vyhraje
                                Vyhrabal jsem původní komplet disket s manuálem, jak se to kdysi prodávalo a hodil jsem to do přílohy. Jedná se o disketu se songy, několik disket s nástroji a český popis.
                                Autorská práva neřeším, myslím, že se dnes jedná pralticky o abandonware. Navíc papírová příručka nemá žádný copyright a dokonce ani tiráž.
                                Naskenoval jsem to komlet včetně odrbané zadní strany. Vynechal jsem jen zcela prázdné listy. Skan je dělaný na mobilu, takže není zcela dokonalý, ale myslím, že je zcela dostatečný.
                                Tak si to užijte, kdysi za to chtěli peněz jak za krávu
                                Přiložené soubory

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X