Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Co vidím při bootování

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Co vidím při bootování

    Blblo mi bootovani A4000 pri pripojenem externim fdd, coz tady popisuju jinde. Mam A4000, CV64/3D a dva monitory, VGA a PAL, pripojene soucasne. Normalne to bootuje tak, ze PAL monitor je cerny, kdyz to najede do WB, tak je bily a jede to pres CV64/3D. Pak krat se mi nejak (nevim jak) postestilo na tom PALovem monitoru videt, jak bootuje WB. Videl jsem v AmigaDOS okne jak se spousti SetPatch a dalsi veci, co neco vypisuji, nez se to preplo na CV64.

    Tohle jde nejak zaridit? Normalne nevidim nic dokud nenajede WB.

    #2
    Používáš P96 nebo cgx4 ?
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    Komentovat


      #3
      CGX4. Ale to mozna neni ta finta. To bootovani nevidim (asi) ani kdyz bootuju do PALu, naskoci az WB, ale nejsem si tim jistej, dlouho jsem do PALu nebootoval.

      Komentovat


        #4
        no dyz das do s-s na zacatek neco jako echo "Booting..", tak se to zobrazi este v palu, az se mountnou monitors preskoci to do cgx

        nevim ale esli je to to co chces
        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

        Komentovat


          #5
          Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
          Videl jsem v AmigaDOS okne jak se spousti SetPatch a dalsi veci, co neco vypisuji, nez se to preplo na CV64.
          .
          Tohle me mate :? Nevypisovalo to treba nejakej spatnej assign ? A nebo to prestalo bejt QUIET

          Ted me napadlo co ten prikaz -debug pri spousteni WB ? (jak jsem se docet na AmigaCFP)
          Me to nefunguje
          Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

          Komentovat


            #6
            Je to tak, pokud se neco vypise do okna, at umyslne nebo jako chybova hlaska, tak je pak to amigadosove okno videt.

            Nicmene to vsechno zacina nabirat podivny smer. Kdyz zacnu s-sequenci echo "hello amiga", abych videl to amigadosove okno, tak to bootuje, na VGA uz vidim logo CGX4, PALovej obraz ziska nejake poruchy, par nahodnych bodu a carek (asi prepnutim na CGX a nazpatek do PALu, kdy se stihne do CHIP RAM na misto aktualni videopameti neco nahodneho zapsat) a zobrazi se okno s napisem "Attempting to reset workbench.....", vidim mys, jsou tam dve tlacitka, tusim retry a neco, okno jde posouvat, ale tlacitka nic nedelaji...... a kdyz dam disketu do fdd, takt nereaguje. Asi za 2 minuty to popojede a je to OK.

            V podstate vznikne presne stejny problem, ktery popisuju tady:



            Jen je for v tom, ze to dela s jednou mechanikou a se dvema naopak ne! Po startu WB se mi jeste navic z nejakeho duvodu odmitne spustit BenchTrash.

            Komentovat


              #7
              No teda!

              Hmm zajimavy.. Kamosovi se na jeho A1200 najednou obevily ve wb 4 disketovky !?? Dokonce i v boot menu. Po nejaky dobe to zmizelo (nevim jestli se vtom nejak rejpal)

              Nejlepsi je nabootovat bez startup-sequence a pak uz si muzes "hrat"
              Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

              Komentovat


                #8
                a jumper, jumper na flopy je ok?
                Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                Komentovat


                  #9
                  Dela to i s jinou fdd pujcenou od Damiho, jumper je asi OK.

                  Komentovat


                    #10
                    neni vykvedlanej konektor v desce? - propajet
                    neni v prdeli kabel? - zkusit jiny
                    selecty sou ok - promerit
                    nakonec vymenit cia
                    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                    Komentovat


                      #11
                      Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
                      neni vykvedlanej konektor v desce? - propajet
                      neni v prdeli kabel? - zkusit jiny
                      selecty sou ok - promerit
                      nakonec vymenit cia
                      Na tohle to uplne neukazuje, bez BB2 to slape v pohode na WB3.1 taky, ja na to prisel az po letech (myslim tim vec, na kterou se odkazuji vyse), kdy jsem tam nainstaloval BB2.

                      Me v podtate VSECHNO slape, jen si Amiga s pripojenyn DF2 da pri bootovani asi 3 minuty pauze, pak uz zadny zadrhel.

                      Na konektor se asi podivam, to uplne asi vyloucit nejde.

                      Komentovat

                      Zpracovávám...
                      X