Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

PCMCIA CF adaptér

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #16
    Jinak ještě abych napsal mojí konfiguraci - na IDE mám bootovací gigovku, která je víc jak ze 70 procent prázdná a v pcmcia čtyřgigovku, na kterou akorát přidávám hry z WHD DVDčka (případně stažený), na který mám chuť.
    "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

    Komentovat


      #17
      Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
      Já hlavně furt nechápu, k čemu by Vám ten FFS v pcmcia byl?

      Celá moje úvaha směřuje k tomu, že ke mně někdo přijde, že chce naformátovat CF kartu na FFS, aby si ji mohl dát do CF2IDE na své Amize - či abych si vytvořil nějakou záložní CF kartu. Můžu to dělat pomocí HD Toolboxu a bootování z diskety, což je celkem rychlé a funkční - ale napadlo mne, že by to bylo ještě jednodušší takto, proto jsem se na to ptal. Takto připravenou katu lupnu do WinUAE a nasypu na to ClassicWB - rychlá a čistá práce. Dále neřešit, účel co popisuješ funguje a vše OK.
      Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

      Komentovat


        #18
        Jo takhle. No dobře, takže závěr, abych to shrnul: ne - CF na FFS v PCMCIA nenaformátuješ.

        (krásná čeština )
        "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

        Komentovat


          #19
          Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
          Když tam dáte Fat95
          Fat95 je v podstate jen handler (ovladac), ktery umoznuje cist a zapisovat na media formatovana pod filesystemem FAT12, FAT16 and FAT32...

          takze spravnejsi by bylo kdyz pouzijete...

          Komentovat


            #20
            V souboru pro mount, jsem právě kdysi zkusil zaměnit handler fat95 za FFS. Ale CF to nenaformátuje. Otázkou právě zůstává, jestli by po naformátování CF na FFS jinde, byla takováto CF v PCMCIA redukci čitelná, nebo dokonce z ní bylo možné bootovat. Těžko říci.

            A využití? Třeba nějaká testovací instalace, pokud by to z té karty bootovalo.

            P.S. Neexistuje náhodou nějaký hacknutý prepcard, který by uměl s redukcí PCMCIA-CF korektně pracovat?


            Starej Mraf, koumající.
            Naposledy upravil Starej_Mraf; 19.07.2007, 13:14:59.
            www.oldcomp.cz
            party.oldcomp.cz

            Komentovat


              #21
              Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
              jestli by po naformátování CF na FFS jinde, byla takováto CF v PCMCIA redukci čitelná,
              Ne, nebyla.

              Autorem citovaného textu je Starej_Mraf Přejít na původní příspěvek
              nebo dokonce z ní bylo možné bootovat. Těžko říci.
              Ne, nebylo.

              Vyzkoušeno.
              "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

              Komentovat


                #22
                Takže to bude dané hardwarem redukce nebo PCMCIA. Škoda, tohle mohlo být užitečné.
                www.oldcomp.cz
                party.oldcomp.cz

                Komentovat


                  #23
                  (I když jestli se vrátím ke svému původnímu toku myšlenek - kdyby šlo naformátovat RDB parition na PC - ať už na CF kartu nebo na disk - to by bylo také vysvobození. Mně se to nikdy nepovedlo ani Parition Magicem...).
                  Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                  Komentovat


                    #24
                    cf kartu lze v pcmcia naformatovat na ffs, navod je nekde na eab

                    bootovani ovsem nehrozi, neni to automount
                    Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                    Komentovat


                      #25
                      Počítám že tady, ale stále v tom nevidím žádný velký užitek.
                      "Venku leje. Naimpregnuju si hlavu pivem." (Červ, 2023)

                      Komentovat


                        #26
                        no jedine snad ten dave by mohl prekopirovat system na druhou cf a pak je prohodit
                        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                        Komentovat


                          #27
                          RDB partice se mi podařila vytvořit na PC jen v Amithlonu. Jinak je to snad ještě možné v linuxu (tuším, že v debianu) tam jsou přímo FFS ovladače. Zkusím prozkoumat možnosti winuae v této oblasti.
                          Naposledy upravil Starej_Mraf; 19.07.2007, 19:04:46.
                          www.oldcomp.cz
                          party.oldcomp.cz

                          Komentovat


                            #28
                            Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
                            cf kartu lze v pcmcia naformatovat na ffs, navod je nekde na eab

                            bootovani ovsem nehrozi, neni to automount
                            Ja som tiez v pohode naformatoval CFku (PCMCIA) na FFS ale ziaden efekt to neprinasa, uz len preto, ze takuto CF kartu mozno pouzivat iba na Amige. Co straca jej opodstatnie na prenos dat PC - Amiga.

                            Co sa tyk bootovania, carddrive.device je nieco ine ako compactflash.device, uz len preto, ze kazdy driver k mediu pristupuje inak.
                            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                            Furiatune homepage

                            Komentovat


                              #29
                              Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                              Počítám že tady, ale stále v tom nevidím žádný velký užitek.
                              Aaaaa kua... komplikovanejsie sa to asi ani nedalo urobit
                              Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                              Furiatune homepage

                              Komentovat


                                #30
                                Autorem citovaného textu je Boboo Přejít na původní příspěvek
                                Ja som tiez v pohode naformatoval CFku (PCMCIA) na FFS ale ziaden efekt to neprinasa, uz len preto, ze takuto CF kartu mozno pouzivat iba na Amige. Co straca jej opodstatnie na prenos dat PC - Amiga.
                                Nojo, ale takhle naformátovanou CF dám do WinUAE a už si stím můžu dělat co chci. Neboli použít CF nejen na přenos dat (i když hlavně). Jak jsem psal na začátku, mám teď 2 CF karty - 512 MB se systémem a 1 GB na přenost - a chtěl bych to přehodit co nejjednodušeji - tedy pokud možno bez vopruzu s bootováním z diskety a HD Toolboxu . (I když to je snesitelnej vopruz ).
                                Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X