Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

PCMCIA CF adaptér

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    PCMCIA CF adaptér

    Díky DaMiho skvělosti se mi dostal do rukou PCMCIA CF adaptér, který hodlám natlačit do své A1200 (adaptér půjde mimochodem také do černé barvy .
    Takže tady mám pár začátečnických dotazů, ať vím, co mne nemá překvapit.

    1) Je tohle všechno, co potřebuji k rozchození tohoto adaptéru s CF kartou?


    2) Koupil jsem si CF kartu 1 GB Kingstone (menší se snad ani dneska nedají koupit) - jaká je pravděpodobnost, že nebude fungovat? Je tam omezení na maximální velikost nebo na nějakou značku karet?

    3) Na adaptéru jsem si nevšiml diodky - jak poznám, že dochází k zápisu na kartu či že se na kartu již nezapisuje a mohu ji tedy vyjmout?

    4) U zmíněného software je napsáno, že karta má být naformátována na FAT95 - což nevím, co je. Znám jenom FAT16 a FAT32. Jaký filesystem mám použít?

    5) Je možné kartu v tomto adaptéru naformátovat na FFS a nakopírovat na to systém? Jde mi o to, že v CF-IDE adaptéru mám 512 MB kartu, což stačí, ale raději bych systém na 1 GB a tu 512 použil na přenosy dat

    6) To je zatím vše, díky za případné odpovědi.
    Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

    #2
    1.


    2.5.
    ja pouzivam jednoznacne 1GB CF ako HDD a 512 na prenos
    okrem ineho FAT file system nepodporuje niektore priznaky suborov z amigy
    a co sa tyka kompatibility kariet ja som ziadny problem cez pcmcia citacku nepostrehol, skor je problem s CF IDE adapterom

    3.

    4.
    info k fat95

    FAT95 je amiga zalezitost kdezto fat16 fat32 je PC file system
    pouzi fat32 jestli to pujde
    Naposledy upravil Host; 18.07.2007, 09:15:34.

    Komentovat


      #3
      CF-PCMCIA redukci občas používám. Kromě packu cfd z aminetu bude potřeba ještě zmíněný Fat95, obdoba Crossdosu, ale free. Umožňuje číst a zapisovat na FAT16 (hrál jsem si s tím naposledy před rokem, takže třeba už je dál). Umí čít i zapisovat dlouhé názvy souborů. V A1200 problém z rozchozením nebyl a v A600 to šlo o něco hůře. Je zajímavé, že jedna karta co mám doma na A600 chodila na A1200 ne. Co se týče diody, tak ta na redukci není. Na FFS se mi CF pomocí tohoto adaptéru naformátovat nepodařilo a pokud nebyl CFD aktualizován, tak to asi nepojede. Bohužel nemám CF-IDE redukci pro amigu (mimochodem, pokud je někdo prodává, docela bych jednu bral) tady už se CF karta formátuje na FFS a určitě by mně zajímalo, co to bude dělat, když se taková karta dá do CF-PCMCIA. Abych to tedy shrnul, co mi určitě fungovalo: CFD a FAT95 z aminetu, karta naformátovaná na FAT16 (kingston 256 MB), velice jednoduchá instalace pod WB3.0 a výš. Pro WB2.05 jsem kartu taky rozchodil, ale tam už jsem cosi přepisoval do startup-sequence.
      www.oldcomp.cz
      party.oldcomp.cz

      Komentovat


        #4
        2) Koupil jsem si CF kartu 1 GB Kingstone (menší se snad ani dneska nedají koupit) - jaká je pravděpodobnost, že nebude fungovat? Je tam omezení na maximální velikost nebo na nějakou značku karet?
        Podívej se do HW sekce, je tam výpis kompatibilních karet do CF-IDE, pro PCMCIA to bude stejné.

        3) Na adaptéru jsem si nevšiml diodky - jak poznám, že dochází k zápisu na kartu či že se na kartu již nezapisuje a mohu ji tedy vyjmout?
        Dioda není. Na desce je však možnost danou LED připojit.

        5) Je možné kartu v tomto adaptéru naformátovat na FFS a nakopírovat na to systém? Jde mi o to, že v CF-IDE adaptéru mám 512 MB kartu, což stačí, ale raději bych systém na 1 GB a tu 512 použil na přenosy dat
        Na PCMCIA redukci systém nespustíš.

        P.S.: Snad mi jednou někdo vysvětlí, proč překládám články na portálu.
        Díky Eddie aspoň tobě že jsi se obtěžoval s vyhledáváním. Nebo je portál nepřehůledný? Mám udělat menu nějak jinak? Fakt, tohle není provokace, jen mi to vážně bere všechen elán.
        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #5
          Jenom, Probere, bych chtěl upřesnit jednu věc k tomu bodu 2) - není to stejné. Karty, které v IDE nechodí, můžou v PCMCIA fungovat dobře. Pár jsem jich takových zkusil. Naproti tomu, pokud nefungují ani v PCMCIA, je malá pravděpodobnost že pojedou v IDE.
          "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

          Komentovat


            #6
            Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek

            Na PCMCIA redukci systém nespustíš.

            P.S.: Snad mi jednou někdo vysvětlí, proč překládám články na portálu.
            Díky Eddie aspoň tobě že jsi se obtěžoval s vyhledáváním. Nebo je portál nepřehůledný? Mám udělat menu nějak jinak? Fakt, tohle není provokace, jen mi to vážně bere všechen elán.


            Na PCMCIA bych chtěl systém jen zkopírovat - což teda vyžaduje naformátovanou kartu na FFS - tohle bych tam měl být schopen udělat. Takto naformátovanou kartu pak dám do CF-IDE...

            Ad portál - hledal jsem. Opravdu. Mám sice kocovinu jako hovado, ale věnoval jsem tomu pět minut. Dal jsem vyhledávat "PCMCIA" a ačkoliv první odkaz je skutečně odkazem na zmíněný článek, tak nadpis "vytahovat jen kartu" mne netrknul. To je celé, takže spíše moje chyba. A vyhledávací form dát někam jinam a větší .
            Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

            Komentovat


              #7
              aj ked tu cf naformatujes na ffs tak to v cf pcmcia neprecita co je dane ovladacom

              Komentovat


                #8
                Teď jsem maličko zmaten - naformátovat na FFS to umí, ale pak to nepřečte?
                Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                Komentovat


                  #9
                  FFS kartu PCMCIA nečte. Karta se formátuje FAT95. Pak jí umí číst Amiga, foťáky, čtečky v PC atd. To je taky účel - aby se dala použít jako univerzální přenosový médium, bez nutnosti nějakých emulátorů apod.
                  Naposledy upravil Predseda; 18.07.2007, 10:49:07.
                  "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                  Komentovat


                    #10
                    skus to naformatovat na FFS v PCMCIA slote v citacke a daj vediet jestli to pujde

                    Komentovat


                      #11
                      Formátovat to na FFS v PCMCIA jsem už zkoušel a nejde to. I po upraveni konfigurace. Možná by šlo naformátovat kartu na FFS v CF-IDE a upravit konfiguraci CFD tak, aby pro kartu byl ovladač FFS místo FAT16. Tím by odpadl problém s formátováním. Čtení a zápis by pak mohl fungovat.
                      PCMCIA čtečka totiž neumí pracovat s partition, CF-IDE to s upraveným HDTOOLBOXem umí. Škoda, že nemám CF-IDE redukci, mohl bych to o víkendu otestovat. Pokud někdo pojede na Bytefest a měl by tyhle redukce na prodej, mohl by je vzít s sebou. Jednu bych určitě bral.
                      www.oldcomp.cz
                      party.oldcomp.cz

                      Komentovat


                        #12
                        No, tak jsem udělal vše pečlivě dle návodu (dokonce jsem SÁM invenčně přišel na to, že po přesunutí CF0: do SYS:\Storage\DosDrivers dojde k automountu po startu stroje!!!) a funguje. Formát na FFS skutečně nejde (formátovací nástroj v ClassicWB deaktivuje tlačítko "format"), takže to je pasé (uvažoval jsem, že bych s jednou CF2IDE redukcí pomocí CF2PCMCIA vytvářel RDB partitiony na CF kartě, aniž bych musel bootovat z diskety). Nevadí. Na systém mi 512 MB stačí a hry vlastně mohu spouštět přímo z PCMCIA - takže je po starostech.
                        Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                        Komentovat


                          #13
                          Jasně, jen by mě to zajímalo, jak je to s tím, když už karta na FFS naformátovaná je. Pokud bych dokázal upravit konfiguraci CFD tak aby četl FFS namísto FAT16 bylo by to určitě zajímavé. Ale předpokládám, že by asi byl problém s bootem. No až někde koupím CF-IDE můžu dosytosti laborovat.
                          www.oldcomp.cz
                          party.oldcomp.cz

                          Komentovat


                            #14
                            Já hlavně furt nechápu, k čemu by Vám ten FFS v pcmcia byl? Když tam dáte Fat95, přečtete to v Amize i na PC a to je snad účel, ne? Jako úplně nejjednoduší mi příjde, stáhnout si WHD předinstalovaný hry, rozbalit je v PC na tu CFku a tu pak vrazit do Amigy a hotovo, ne? Co pořád řešíte?
                            Naposledy upravil Predseda; 19.07.2007, 09:37:36.
                            "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                            Komentovat


                              #15
                              Bez toho aby to bootovalo to valný smysl fakt nemá. Jen snad zvědavost.
                              www.oldcomp.cz
                              party.oldcomp.cz

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X