Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Kabely 44-pin, 2,5" IDE

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Kabely 44-pin, 2,5" IDE

    Taky máte problém se sháněním levných kabelů pro IDE do Amig. Je tu řešení, poměrně jednoduché. Krátký kabel do cca 60 Kč, delší tak do stovky. Tady mají kabely různé délky. Dokoupíte potřebné množství těchto konektorů, osadíte a nastříháte dle potřeby. Věřím, že tato rada bude k užitku. Můžete koupit i samostatné konektory a prodrátovat je, ovšem kabel správné šíře, jsem nikde nenašel. Můžete to zkusit i ručně prodrátovat a použít třeba kabel 80 pin pro ATA 66 a vyšší, ale je do docela vopruz.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    #2
    Když jsem čmuchal po nějaké zajímavé IDE-CF redukci, narazil jsem na možnot kupovat kabel pro 2,5" IDE v metráži . Konektory mají taky, ale ty jdou koupit jinde levněji. (viz předchozí příspěvek). Cena kabelu je 360Kč za metr, ustříhnou i 10 cm. V GME je nyní nový odkaz na konektory.
    Naposledy upravil Starej_Mraf; 27.05.2008, 15:40:36.
    www.oldcomp.cz
    party.oldcomp.cz

    Komentovat


      #3
      nemám problém se sháněním konektorů ani kabelu
      akorat u vetsiny to zas bude kladivková metoda krimpovani
      na tohle je nejlepsi redukce ktera nepotrebuje kabel ))

      no nic, zase sem si rejpnul a jdu se zpatky zabarikadovat do jeskyne
      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

      Komentovat


        #4
        Tak nam to prozrad, kde je shanis, kdyz to neni problem.

        Komentovat


          #5
          vsak reseni mas nahore stromecek neni jediny
          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

          Komentovat


            #6
            Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
            akorat u vetsiny to zas bude kladivková metoda krimpovani
            Mam takovy dost stary sikovky, tema to jde dobre. Jeste jsem nezmrvil ani jeden konektor.
            www.oldcomp.cz
            party.oldcomp.cz

            Komentovat


              #7
              Malej sverak je taky fajn.

              Komentovat


                #8
                malem sem se polil pivem vy vtipalci
                Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                Komentovat


                  #9
                  Zdar kluci. Chci se zeptat jestli je takovej problem se shanenim konektoru pro 2.5" HDD (tim myslim tu drouradou pinovou listu 44 pinu s rozteci 2.0 mm, tedy samec). Uz nekolik lidi se me na ne ptalo a zadny zdroj se zatim nenasel. To se fakt tak blbe shani ?

                  Komentovat


                    #10
                    Hmm...a co použít tohle?

                    http://www.stromecek.cz/pocitacove-komponenty/pevne-disky/prislusenstvi-pro-pevne-disky-obaly-ramecky-zdroje/index.php?op=detail&zid=15527
                    A 500 1 MB RAM. A 600 HDD. A 1200 Apollo 1240/40, 32 MB RAM, HDD. Amiga CD32 Paravision SX1, 8 MB RAM, HDD.

                    Komentovat


                      #11
                      Ale tohle neni holej konektor, to je jen redukce zahnuta 90 stupnu (ze samice 2.5" na samce 2.5". Kdyz nekdo bude toho samce potrebovat, tady by to musel odstipat pin po pinu a i tak jedna rada pinu je hned u plastu v pravem uhlu ohnuta, to narovnat jednoduse nepujde.

                      Komentovat


                        #12
                        No v ČR jsem tuhle pinovou lištu neviděl. Minimálně tohle by bylo slušně použitelný.
                        www.oldcomp.cz
                        party.oldcomp.cz

                        Komentovat


                          #13
                          Autorem citovaného textu je Velesoft Přejít na původní příspěvek
                          ... to je jen redukce zahnuta 90 stupnu (ze samice 2.5" na samce 2.5". ...
                          ale ne, vubec to neni zahnute o 90 stupnu, je to rovne male-male, nekolik jich mam doma, ale jeste jsem je nezkousel.
                          A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                          Komentovat


                            #14
                            Autorem citovaného textu je amigoun Přejít na původní příspěvek
                            ale ne, vubec to neni zahnute o 90 stupnu, je to rovne male-male, nekolik jich mam doma, ale jeste jsem je nezkousel.

                            No ale na obrazku je videt jen samec a zda se ze je zahnuty, protoze druhy konec konektoru neni videt

                            Komentovat


                              #15
                              Tohle je tady fajn




                              Ten kablik jde i jednoduse zkratit na 3cm.

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X