Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Rychlost síťové karty

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Rychlost síťové karty

    Jsem si z aukra poridil krasnou PCMCIA sitovku D-Link DFE 670TXD, ktera je kompaktni, nepotrebuje kablik a je 100Mb. Pak jeste vlastnim klasickou sitovku 3Com 3C589D, ktera je jen 10Mb. Drivery jsem pouzil posledni 3c589.device a cnet.device z baliku cnetdevice-1.9beta2.lha. Rychlost jsem testoval na preneseni 15MB souboru do RAM. Tady jsou vysledky:

    3Com - 374 kB/s
    D-Link - 94 kB/s

    A ted babo rad. Turbo ovladace z cnetdevice s D-Linkem nefungovali.
    I love Amiga

    #2
    Jak konkretne jsi to testoval? Skusim taky
    Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

    Komentovat


      #3
      Na PC mam FTP, z ktereho sosam 15MB soubor a stopnu cas. Na Amize mam Miami a nejaky FTP klient.

      FTPmount + Filemaster
      3Com - 374 kB/s
      D-Link - 94 kB/s

      FTPmount + Workbench
      3Com - 357 kB/s
      D-Link - 211 kB/s

      AmiFTP
      3Com - 425 kB/s
      D-Link - nepripoji se

      getclient v CLI
      3Com - 282 kB/s
      D-Link - nepripoji se

      Je to hodne zajimave. Myslim si, ze bud cnet.device neni poradne odladene nebo si moc nerozumi s tim D-Linkem (viz nechodici FTP klient AmiFTP a getclient). Jinak jsem pres ten D-Link zkousel IBrowse, AWeb a v pohode chodi. Zkus udelat nejake testy a napis, co mas za kartu
      I love Amiga

      Komentovat


        #4
        Nojo ten tvuj D-LINK neni napsanej v compatability listu co je k tomu cnet.device, dokonce je tam nejakej podobnej D-LINK kterej pry urcite nepude

        Moje karta je 3com megahertz 3CXE589ET a funguje skvele (s3c589.device) s cnetem nechodi, ale to je napsano v dokumentaci k cnetu.
        Bohuzel (bohudik) nemam druhe PC z kteryho bych to sosal.
        Jedine z internetu.
        Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

        Komentovat


          #5
          Zkusil bych napsat vyvojarum - poslat jim vypis cardinfa, muzou poslat ladici diskety disketu s amitcp.

          povedlo se mi takhle vychytat ten netgear k plne poskojenosti
          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

          Komentovat


            #6
            To jsem presne udelal . Mame stejne uvazovani. Jen si myslim, ze na klasicke Amize asi nikdy nevyuziji rychlost 100Mbitove sitovky. Spis mi jde o to, ze je fakt kompaktni stejne jako tvuj NetGear FA411. Mohl bys provest prosim test rychlosti te sitovky NetGear na A1240 (A1260 myslim jeste nemas)? Dnes jsem otestoval ten D-Link v A600 a taky slape. Na rozdil od 3Com mi v Miami pri nacteni informaci ze sitovky neztuhne pocitac. Jinak prenos pres sit je na hole A600 opravdu velmi pomaly.
            I love Amiga

            Komentovat


              #7
              netgear dela kolem 400kb s 1230 i 1240. 100mbit rezim neni v moci pcmcia dosahnout myslim. Sitovka se sice hlasi k hubu jako 100mbit ale to je vse. Stejna situace je u mediatoru (vinou mediatoru) u pci karet

              co na na hole a600 neni pomale? je to petikule v mensi kastli
              Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je ghh Přejít na původní příspěvek
                Nojo ten tvuj D-LINK neni napsanej v compatability listu co je k tomu cnet.device, dokonce je tam nejakej podobnej D-LINK kterej pry urcite nepude
                V seznamu podporovaných karet je přímo tento D-Link DFE-670TXD:

                Komentovat


                  #9
                  Zajimave, ja jsem procital dokumentaci k Cnet.device 1.9beta co je na Aminetu a zadna zminka.

                  Proc tedy Solarisovi s cnetem nejde?
                  Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                  Komentovat


                    #10
                    Protoze je az v beta2, kde jsem report o karte posilal ja. Bohuzel jsem ji mel pujcenou pouze na jeden den a na zadne problemy jsem nenarazil. Ted jsem si ji koupil a mel jsem cas na delsi testovani, takze to nereste. Ona funguje, ale chce to odladit jeste nejake mouchy
                    I love Amiga

                    Komentovat


                      #11
                      s betou 2 chodi skvele ten netgear, beta1 mela stejny problemy jak popisujes, navic nekdy ani nebyla detekovana
                      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                      Komentovat


                        #12
                        AmigaNET

                        Solaris: Jojo tak to je jina
                        Amiga DraCo DaMi PegasosII G4 G5

                        Komentovat


                          #13
                          Tak autori mi poslali mirne upravenou cnet.device. S tim D-Linkem mel problem s korektnim nactenim MAC adresy. Ted uz vse chodi:

                          AmiFTP 483 kB/s
                          getclient 294 kB/s
                          AmFTP 454 kB/s
                          FTPmount + FM 365kB/s

                          Jsem tu sitovku otestoval v praci na notebooku HP a tam mi bezi max. 800 kB/s. Je to asi omezenim 16bitoveho PCMCIA. Interni sitovka bezi pres 8MB/s. Takze 16bitova 100Mbit PCMCIA sitovka nema smysl, je to jen reklamni tahak. Je ovsem designove pekne udelana a kompaktni.
                          Přiložené soubory
                          I love Amiga

                          Komentovat


                            #14
                            Tak jsem jeste TCP/IP stack Miami 3.2b vymenil za Genesis 1.04 a prenosove rychlosti se zvysily. A ted mi nekdo tvrdte, ze Genesis neni dobre

                            AmiFTP 576 kB/s
                            getclient 365 kB/s
                            AmFTP 624 kB/s
                            FTPmount + FM 576kB/s
                            I love Amiga

                            Komentovat


                              #15
                              BTW co řikáte na Edimax EP-4103DL a jak si vykládte řádek:

                              - Complies with 16Bit (EP-4101) or 32Bit (EP-4103) PCMCIA specification

                              v popisu?

                              V compability listu u cnet device je jen jeden edimax a to EP-4000.
                              Kdyby tenhle fungoval, tak si myslím že nemám co řešit, 380,- Kč za novou kartu neni moc (a ten obchod mám kousek od baráku).
                              Naposledy upravil Bloom; 07.08.2007, 07:56:55.
                              Amiga 1200 ROM 3.1 (Magic Pack), Blizzard 1230/50 IV, 64MB RAM, IDE CF Sandisk 4GB, CD-ROM 52x, monitor M1438S
                              (
                              WinUAE na Core2Duo E6650@3,2Ghz, 4GB RAM, GeForce GTX 5600 Ti)

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X