Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Redukce PS/2 pro AMIGU (Velesoft)

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Redukce PS/2 pro AMIGU (Velesoft)

    Budu ted stavet mensi serii redukci PS/2 mysi pro AMIGU (s prepinacem AMIGA / ATARI). Velikost redukce je 55x33 mm a je to plosny spoj s konektory bez plastove krytky. Problem s funkcnosti tlacitek mysi je tam vyresen. Cena by mela vychazet zhruba kolem 250 Kc. Budete mit nekdo zajem ? Kdyztak bych pro vas udelal par kousku navic. Po prepnuti na ATARI se prohodi spravne signaly, podpora tri tlacitek zustava i v ATARI rezimu.

    VELESOFT

    #2
    Tzn. ze bude fungovat aj koliesko - scroll?
    Amiga 1260/060/60MHz, OS3.9, 64MB RAM, 3.2GB IDE HDD, 2x SCSI Plextor CD-R, CD-RW
    Amiga 1230/030/50Mhz, OS3.0, 8MB RAM, 1GB CF, Amiga 500, Amiga 600, Amiga 2000, C64 a zatial nic viac...

    Komentovat


      #3
      A nešla by udělat bez toho přepínače, jenom pro Commodore? Pro nás, patrioty?
      "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

      Komentovat


        #4
        Patrioti si to budou moct upravit, místo přepínače to bude možný propojit natvrdo.
        www.oldcomp.cz
        party.oldcomp.cz

        Komentovat


          #5
          Co takhle nabidnout to jako kit?
          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

          Komentovat


            #6
            Autorem citovaného textu je piXie Přejít na původní příspěvek
            Tzn. ze bude fungovat aj koliesko - scroll?
            No jedna se zase o malou redukci a ma jen jeden konektor CANON, takze podporuje jen 3 tlacitka. Ostatni signaly se musi v pripade potreby vyvest na druhy konektor CANON. Myslite si ze podpora kolecka a az peti tlacitek ma az takove vyuziti ? Pokud by byl zajem, mohu navrhnout plosny spoj s obema konektory a podporou kolecka i 5 tlacitek.
            Neco podobneho muzete videt na:


            Plosny spoj moji redukce mate v priloze
            Přiložené soubory
            Naposledy upravil Velesoft; 30.07.2007, 14:48:21.

            Komentovat


              #7
              Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
              A nešla by udělat bez toho přepínače, jenom pro Commodore? Pro nás, patrioty?
              To vis, ze by sla. Ale myslim, ze nema cenu kreslit kvuli tomu dalsi plosny spoj. Ten prepinac prodrazi redukci asi o 10 Kc, takze to nema smysl resit. A i kdyby tam nebyl, plosny spoj to nezmensi.
              Naposledy upravil Velesoft; 30.07.2007, 14:58:04.

              Komentovat


                #8
                No já bych jednu redukci ještě určitě snes, jsem pro vyzkoušení alternativy k Boboovým redukcím, které mi zatím fungují opravdu skvěle. Takže až postavíš prototyp, odzkoušíš ho s Amigou s nějakou běžnou optickou myší, něco bych o Tebe asi vzal. 55 x 33 mm, říkáš. Vejdou se v tom případě dvě vedle sebe do sousedících portů Amigy? Musím si to ještě celé poměřit a vydumat.
                Naposledy upravil Predseda; 30.07.2007, 15:17:05. Důvod: Překlepy
                "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                Komentovat


                  #9
                  Autorem citovaného textu je Predseda Přejít na původní příspěvek
                  No já bych jednu redukci ještě určitě snes, jsem pro vyzkoušení alternativy k Boboovým redukcím, které mi zatím fungují opravdu skvěle. Takže až postavíš prototyp, odzkoušíš ho s Amigou s nějakou běžnou optickou myší, něco bych o Tebe asi vzal. 55 x 33 mm, říkáš. Vejdou se v tom případě dvě vedle sebe do sousedících portů Amigy? Musím si to ještě celé poměřit a vydumat.
                  Jak rikam, je tam pouzity uplne stejny PIC16F84 s uplne stejnym obsahem a je tam prakticky uplne stejne zapojeni s LS07, takze to fungovat bude, ale odzkousim i tak. Ja uz to nekolik let odzkousene mam (ikdyz me to fungovalo i bez LS07). Dnes pouzivam vyhradne opticke mysi a v pripade PS/2 verzi nemam problem. Napriklad A4 TECH (laserova - 2500 DPI): http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43402
                  Jo a redukce je stejne siroka jako plech konektoru CANON. Vedle sebe se urcite oba konektory vejdou. Staci se podivat sem:

                  Komentovat


                    #10
                    My jsme s tím tady docela laborovali a prostě jsou tam takový jemný niance, že skutečně není zaručené, že když něco funguje teoreticky, bude to fungovat i prakticky. Tak jsem trochu opatrný.
                    "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

                    Komentovat


                      #11
                      Tak jsem nakonec na redukci umistil jeste pinovou listu se signaly 4. a 5. tlacitka a dvou kolecek mysi. K redukci tedy staci pripojit druhy konektor CANON s odpovidajicim konektorem na druhe strane kabelu. Konvertor sice ma PIC16F84 s podporou jednoho kolecka + 5 tlacitek, ale pokud by to nekomu nedalo, muze si tam dat PIC16F627/628 s jinym obsahem + odpojit pin OSC1 PICu od RC clanku (staci jen vytahnout switch) a ma plnou podporu druheho kolecka.
                      Naposledy upravil Velesoft; 30.07.2007, 19:33:25.

                      Komentovat


                        #12
                        Autorem citovaného textu je VELESOFT Přejít na původní příspěvek
                        Jo a redukce je stejne siroka jako plech konektoru CANON. Vedle sebe se urcite oba konektory vejdou.
                        samozrejme zase ne v a600,
                        u a2000 snad nebude problem (az na tago),
                        1000/3000/4000 bude mit opet tago jak bic

                        ja jsem pro kit
                        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                        Komentovat


                          #13
                          Autorem citovaného textu je VELESOFT Přejít na původní příspěvek
                          prakticky uplne stejne zapojeni s LS07, takze to fungovat bude, ale odzkousim i tak. Ja uz to nekolik let odzkousene mam (ikdyz me to fungovalo i bez LS07).
                          tohle me zajima - co te vedlo k uprave zapojeni vystupu z picmause s atarkem? (gut nazev, Picmaus TM, si musim zapamatovat)
                          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                          Komentovat


                            #14
                            Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
                            samozrejme zase ne v a600,
                            u a2000 snad nebude problem (az na tago),
                            1000/3000/4000 bude mit opet tago jak bic

                            ja jsem pro kit
                            No a v cem je u A600 takovy problem ? To je kolem konektoru tak malo mista ? Muzete mi nekdo poslat foto konektoru u A600 ? Jako stavebnici to klidne mohu dodat. Jinak plech CANONu se da klestema nepatrne na strane ohnout, nebo z canonu uplne sundat a zustane jen plast s pinama. Nebu ubrousit. Ale podle fotek Booboovo redukce se brousil jen plast krytky a plech tam zustal tusim cely, tak se to snad vejde.

                            Komentovat


                              #15
                              Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
                              tohle me zajima - co te vedlo k uprave zapojeni vystupu z picmause s atarkem? (gut nazev, Picmaus TM, si musim zapamatovat)
                              No a proc ne, AMIGA mouse ma jen prohozeny pinout, jinak obe mysi jsou stejne. Stalo me to jen ten prepinac, pro ktery na plosnem spoji je mista dost. A kdyz uz bylo volne misto, pridal jsem tam jeste pinovou listu se signaly pro dve kolecka a 5 tlacitek. Pred chvili jsem pridal jeste switch pro nastaveni 2 koleckove / 1 koleckove verze PICu (podle osazeni).

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X