Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Networ

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    #46
    No mě se to na Macu náhodou líbilo. Přetáhnout disketu do koše a ona vyskočí, dobrá frajeřinka.
    Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

    Komentovat


      #47
      Frajeřinka možná, ale praktické to moc není.
      "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

      Komentovat


        #48
        Je to jen otázka zvyku. Ono se dá nastavit i vysouvání diskety při vypínání Maca. Takže nevidím důvod používat sponky.
        Pegasos II (1266MHz), 2048MB RAM, Radeon 9250 (256MB), HDD 200GB, USB 2.0, ZIP250 USB, USB floppy, SB Live!, HP LaserJet 1100, AmigaOS 4.1 Final Edition

        Komentovat


          #49
          Když to funguje je to super.

          Komentovat


            #50
            Od 95 roku jsem asi 2 roky makal ve Valticích na Moravě pro jedny amíky. Mac, na kterém jsem tehdá pracoval byl tuším mac 2 s motorolou 68000 a nějakou hodně mizernou pamětí. Ale na psaní dokumentů, tabulek a e-mailů dostačující. Považte, přes externí modem jsem volal do Vídně, kde jsem se připojoval k isp America-on-line a stahoval maily nebo surfoval po netu. To byly účty za telefon .
            Jo a vyhazování diskety přes trashcan jsem používal hodně často, bez jediného záseku. Ten způsob "vyjetí" diskety má v sobě kus elegance . Na amize jsem jednu dobu něco takového i postrádal...
            Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
            -----------------------------------------------
            Líbí se mi Retropolis

            Komentovat


              #51
              Autorem citovaného textu je Prober Přejít na původní příspěvek
              Je to jen otázka zvyku. Ono se dá nastavit i vysouvání diskety při vypínání Maca. Takže nevidím důvod používat sponky.
              To asi jak u kterýho, LC-II co jsem měl doma (sytem 7.0) to určitě neměl. A občas skutečně zamrz a disketu z toho páčit bylo nutný.
              "Zítra začína PředPrasepárty." (DaMi, 5. duben 2024)

              Komentovat


                #52
                Zaruceny pad a zaciklenie MACa bez moznosti vysunutia CD-DVD podotykam OS-X je vlozit DVD-RAM vo formate UDF 2.0 a ty blbci od Apple nedali do G5 ani tu dierku na vytlacenie pomocou spinky.
                Tu pomoze iba natvrdo vytrhnut kabel z pocitaca a vypacit srobovakom predny panel na CD-DVD a pomocou spinky vytlacit tanier z mechaniky.
                To same staci vlozit poskodene ZIP medium do Apple a zvaka do nemoty...
                Cize ked nieco funguje je vsetko fajn, ale ked sa to zacne srat tak by som tych vyvojarov niekde nakopol.
                Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                Furiatune homepage

                Komentovat


                  #53
                  Já měl kdysi na Amize přez koš udělaný vyhazování CDčka z mechaniky. Disketovku ale neuměla
                  Na stole EUAE a WinUAE, exA1200 se slušnou výbavou, exA2000 HD 20MB a exA500 2x, aktuální jabka sem snad ani vypisovat nebudu

                  Komentovat


                    #54
                    Já myslím, že proti Mackovi nemůžu říct ani půl slova, snad jen to, že je tedy spíš byl drahej. Dnes už je to poměrně lepší. System je rozhodně zajímavější než okna.

                    Komentovat


                      #55
                      Na macu hlavne system funguje spravne a nezamrza nekolikrat denne z nevysvetlitelnych duvodu jako widle...
                      Panda Libor

                      Komentovat


                        #56
                        Přírůstky

                        Nedávno jsem rozšířil svoji stáj o dva stroje - ten první je Silicon Graphics Indigo 2, je to mašina, o které jsem v devadesátých letech četl jako o jednom z nejvýkonnějších "stolních" počítačů. Rok výroby je kolem 1995, má to 128MB RAM, 64bitové CPU MIPS R4400/250 MHz s 2MB cache (v té době docela slušné), grafika má hardwarovou akceleraci OpenGL v 16 mil. barev a samotná karta váží asi tak půl kila (možná víc), trvalo mi asi dvě hodiny, než jsem byl schopný dostat obraz na monitor, protože se k tomu Indigu normálně připojují monitory, které podporují "Sync on Green" - synchronizaci po zeleném vieosignálu, ale většina monitorů, které jsem měl k dispozici na to zvysoka . Tak jsem cosi našel na netu, přidal do konektoru dva piny na pozice, kde má karta vyvedený Hsync a Vsync, ale které se "normálně" na SGI nevyužívají (to teda nevím proč), no a voila - obrázek jako víno. Jede to standartně v 1280 x 1024 x 24bit na 75Hz, takže paráda. Jedna menší potíž - sviští to na Unixu, konkrétně odnoži Irix verze 6.5, čemuž já vůbec nehovím, tak si budu muset něco nastudovat. Naštěstí to má grafické GUI, tak to připomíná některé Linuxy. Není na tom nainstalované vůbec nic, ale má to ethernet kartu onboard a webový prohlížeč Netscape, tak se dá zatím použít aspoň na web, na kterém se dají stáhnout freewarové aplikace jako třeba Gimp, DivX/MP3 playery, Blender atd... . Harddisk to má SCSI, ale je strašně hlučný - jako cirkulárka, asi mu odcházejí ložiska, tak ho budu muset co nejdřív vyměnit (ale to nebude vůbec triviální věc, jelikož nedisponuji instalačkami Irixu smile:. Jinak ten SGI stál v tom roce 1995 na naše peníze tak cca půl milónu, já ho získal za půl procenta této ceny. Není to samozřejmě stroj na nějakou seriózní práci, ale "Silikona" jsem vždycky chtěl (předtím leda ve snu smile:.

                        Ten druhý stroj je PowerMac G4 "Sawtooth" se dvěma CPU PPC G4/450 Mhz
                        s MacOS X10_4, do kterého jsem naládoval 1GB RAMky (standartní PC DIMMy SDR133). Teď už ho asi týden zevrubně zkoumám po softwarové i hardwarové stránce a líbí se mi čím dál víc. Má AGP slot, tak se dá grafika upgradovat, momentálně je v něm Geforce 2 s 64MB VRAM, na které běhá velmi slušně. Už jsem si do něj sehnal ATI Radeon 9800 Pro/128MB (PC verzi), který se dá upravit, aby v Mackovi šlapal. Jenom se musí přeflashovat BIOS a odizolovat (nebo odškrábnout) tři piny na AGP konektoru, snad se to povede.

                        Macek má jednu menší vadu na kráse - má jenom dva USB porty a to ještě ty pomalé, takže když chci mít připojenou USB klávesnici, myš a třeba flashku, musím použít USB hubík. Naštěstí má 100 Mbitový Ethernet a dva 400Mbitové Firewire poty, tak do něj láduju data přes ně.

                        Toť zatím vše, kdyby někdo chtěl fotky třeba toho SGI, stačí říct.
                        D.Gama/Divide/CF256MB, A500+/68020/8MB, A1200/68030/50/64MB, PowerMac 2xG5/1,8GHz/8GB/160GB/MacosX10_4, MacMini 1,25GHz G4/1GB/60GB/MacOSX10_4, SGI Indigo2/MIPS 6R4400/200/128MB/Irix 6.5

                        Komentovat


                          #57
                          Klucí, mám z vás radost! Silikona sem taky dycinky chtěl!
                          Amiga 1200 + Blizzard 1260 + 64 MB RAM + CF2IDE + Indivision AGA Mk1 + PCMCIA2CF + WHDLoad registered + GOTEK

                          Komentovat


                            #58
                            je ho plne Allegro.pl
                            Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
                            Furiatune homepage

                            Komentovat


                              #59
                              2 networ: Dej foto!
                              AMCA PPC 603e+270MHz,68060/50MHz,192MB Ram,Grex,4xeide,cdrw,zip250,voodoo3..

                              Komentovat


                                #60
                                Autorem citovaného textu je networ Přejít na původní příspěvek
                                Rok výroby je kolem 1995, má to 128MB RAM, 64bitové CPU MIPS R4400/250 MHz s 2MB cache (v té době docela slušné)
                                slušné? najdi neco jineho co melo v te dobe 2mb cache

                                jinak samozrejme graluluju k takovemu stroji. taky jsem uvazoval ze bych jako tento, ale fakt neni misto
                                Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                                Komentovat

                                Zpracovávám...
                                X