Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

CF redukce na IDE

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    CF redukce na IDE

    Jaké používáte CF redukce na IDE?

    Napadlo mě, že tohle téma by mohlo být jako doplnění k seznamu funkčních a nefunkčních CF karet https://www.amigaportal.cz/node/127
    Možná, že některé karty se nesnesou s některými redukcemi.

    #2
    Autorem citovaného textu je jack Přejít na původní příspěvek
    Jaké používáte CF redukce na IDE?
    přesně tuhle mám a mám v ní CF SanDisk Ultra II 2048MB
    pařba a flink chtěj celýho člověka...

    Komentovat


      #3
      Ano, tyto redukce funguji. Jednu doma mam. Ma ale jednu malou nevyhodu, neni tam propojeny signal pro signalizaci pristupu HD na LED. To se da ale lehce napravit jednim dratkem .
      I love Amiga

      Komentovat


        #4
        Nad dratkem jsem nedavno koumal, jinak slape opravdu v pohode.

        Komentovat


          #5
          Ja vim, ze jsi na ten "dratek" prisel Ty . Ja mam totiz tu redukci odlozenou pro CD32, v A600 a A1200 mam 2,5" Chainovy redukce.

          Jeste na jednu drobnou vadu jsem prisel. Redukce nema roztec otvoru pro uchyceni stejnou, jako 2,5" HDD. To lze taky jednoduse vyresit jehlovym pilnikem a kruhy rozsirit na ovaly asi o necely 1mm na kazde strane.
          Naposledy upravil Solaris104; 08.08.2007, 20:47:10.
          I love Amiga

          Komentovat


            #6
            Koupil jsem na ebay od prodejce tnn22001 2,5" CF redukce se samičím 44 pinovým konektorem otočeným o 90°, takže není nutné používat kablík. Jediné "proti", pro někoho možná zásadní, je fakt, že konektor je nedostatečně vysoký (4 mm) a u amig se stínícím plechem je nutné redukci podložit nějakou izolací a vyloženě ji natlačit na stínící plech. Pokud nemáte plech, je to bez problému. Zkoušel jsem v A600 i A1200. Na redukci je červená dioda a vše funguje jak má, včetně propojení na diodu signalizující datový tok na hadru. Mám nanistalováno 2 dny a jsem zcela spokojen. Prodává je za 7 euro + poštovné.

            Klikni pro plné zobrazení obrázku  Jméno: CF_redukce_top.jpg Počet zobrazení: 1 Velikost: 51,0 KB ID: 105725 Klikni pro plné zobrazení obrázku  Jméno: CF_redukce_bottom.jpg Počet zobrazení: 1 Velikost: 33,8 KB ID: 105726

            Takhle jsem ji přípíchnul do A600.
            Klikni pro plné zobrazení obrázku  Jméno: CF_redukce_A600.jpg Počet zobrazení: 1 Velikost: 73,2 KB ID: 105727
            Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
            -----------------------------------------------
            Líbí se mi Retropolis

            Komentovat


              #7
              Ja mam doma podobnu redukciu a je na nej napisane DUAL CF,
              zial je osadena iba single. S opacnej strany staci dopajkovat CF suplik.
              Na jednej CF doske je mozne pouzivat 2 karty master a slave.
              Amiga 600 2MB Chip, Furia 030/40MHz, FDD HD 1,76MB (AriseR6i)
              Furiatune homepage

              Komentovat


                #8
                Hmm, to jsou věci .
                Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                -----------------------------------------------
                Líbí se mi Retropolis

                Komentovat


                  #9
                  Tady by to zase chtelo dopajet IDE konektor pro kabel:


                  Je to take 2xCF, ale podle vyuziti minimalni.

                  Komentovat


                    #10
                    Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
                    Koupil jsem na ebay od prodejce tnn22001 2,5" CF redukce se samičím 44 pinovým konektorem otočeným o 90°, takže není nutné používat kablík. Jediné "proti", pro někoho možná zásadní, je fakt, že konektor je nedostatečně vysoký (4 mm) a u amig se stínícím plechem je nutné redukci podložit nějakou izolací a vyloženě ji natlačit na stínící plech. Pokud nemáte plech, je to bez problému. Zkoušel jsem v A600 i A1200. Na redukci je červená dioda a vše funguje jak má, včetně propojení na diodu signalizující datový tok na hadru. Mám nanistalováno 2 dny a jsem zcela spokojen. Prodává je za 7 euro + poštovné.

                    [ATTACH]389[/ATTACH] [ATTACH]390[/ATTACH]

                    Takhle jsem ji přípíchnul do A600.
                    [ATTACH]391[/ATTACH]
                    kupil som presne tu istu redukciu, ktora je na Tvojom obrazku, ale ja tam ziadnu cervenu diodu nevidim (a nemam ju ani ja na redukcii), kde sa schovava?
                    Commodore 64I, 64II | Commodore SX-64 | Commodore 128, 128D | Amiga 500 | Amiga 600 | Amiga 2000 68030 | Amiga 1200+Blizzard 1230 IV | Amiga 1200 E/BOX+Blizzard 1240 | Amiga 4000 040/25 | Amiga CD32 | Commodore CDTV | Atari 800XL, 800XE | Atari 130XE | Atari 1040STe | Apple Power Macintosh 9600, G3

                    Komentovat


                      #11
                      Tak to možná nebude dioda. Odborníci mě jistě opraví, předem děkuji . Na fotce (pohled ze shora) je to ten malý špatně viditelný stříbrný bazmek v pravo dole o velikosti cca 1,5mm na výšku a cca 0,5 mm na šířku. Když tečou data, bliká červeně. Tobě ne?
                      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                      -----------------------------------------------
                      Líbí se mi Retropolis

                      Komentovat


                        #12
                        ahaa, ten bazmeg som si tam ani nevsimol, ja som tam hladal klasicku LED-ku .....a zatial neviem ci moja svieti (dufam, ze ano), redukciu som kupil len nedavno a pamatovu kartu tesne pred odchodom na dovolenkou, zatial som to nestihol vyskusat
                        Commodore 64I, 64II | Commodore SX-64 | Commodore 128, 128D | Amiga 500 | Amiga 600 | Amiga 2000 68030 | Amiga 1200+Blizzard 1230 IV | Amiga 1200 E/BOX+Blizzard 1240 | Amiga 4000 040/25 | Amiga CD32 | Commodore CDTV | Atari 800XL, 800XE | Atari 130XE | Atari 1040STe | Apple Power Macintosh 9600, G3

                        Komentovat


                          #13
                          smd ledky vypadaji jako zbytek jidla, doporucuju neoskrabavat
                          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                          Komentovat


                            #14
                            to chain: no fakt je mozne, ze by som ju chcel odstranit, vyzera tam ako nadbytocna )
                            Commodore 64I, 64II | Commodore SX-64 | Commodore 128, 128D | Amiga 500 | Amiga 600 | Amiga 2000 68030 | Amiga 1200+Blizzard 1230 IV | Amiga 1200 E/BOX+Blizzard 1240 | Amiga 4000 040/25 | Amiga CD32 | Commodore CDTV | Atari 800XL, 800XE | Atari 130XE | Atari 1040STe | Apple Power Macintosh 9600, G3

                            Komentovat


                              #15
                              Ten odkaz nejede. I já jsem si pořídil tu redukci z Brna a chtěl bych ji upravit, aby fungovala HDD kontrolka. Můžete sem znovu hodit ten obrázek?

                              Autorem citovaného textu je Doda Přejít na původní příspěvek
                              Nad dratkem jsem nedavno koumal, jinak slape opravdu v pohode.
                              www.oldcomp.cz
                              party.oldcomp.cz

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X