Oznámení

Sbalit
Aktuálně žádná oznámení.

Rozdíl mezi 2,5" a 3,5" CF-IDE redukcí?

Sbalit
X
 
  • Filtr
  • Čas
  • Zobrazit
Vymazat vše
new posts

    Rozdíl mezi 2,5" a 3,5" CF-IDE redukcí?

    Mám takovýto probém:

    Používám ve své A1200 už několik měsíců 2GB CF kartu GoodRam přes 3,5" CF redukci, zcela bez problémů. V této amize mám i scsi kit a scsi cdrw, ale 3,5" IDE šrák teď potřebuju v jiné amize, takže jsem chtěl vyměnit kabel i redukci z 3,5" na 2,5".

    Dnes jsem se konečně pustil do výměny 3,5" redukce se samostatným napájením za 2,5" redukci s novým kabelem. Po změně kabelu a redukce se po zapnutí objeví obrazovka s disketou - amiga zařízení nevidí.

    Po nabootování z diskety taky nic. Po spuštění HDToolboxu taky nic, HDInstTool zařízení vidí nějak hodně divně. Předpokládám, že kdybych se pustil do instalace partitionů, možná bych to rozjel, ale nechce se mi, disk je plný dat.

    Když vrátím původní 3,5" redukci, vše naběhne zcela ok.

    Nějaké nápady, jak to jednoduše rozjet?
    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
    -----------------------------------------------
    Líbí se mi Retropolis

    #2
    A je ta 2,5" CF IDE redukce vubec funkcni? Mas ji najumperovanou na master? Obcas tam muze byt jeste prepinac 3,3V/5V.
    I love Amiga

    Komentovat


      #3
      Redukce je od chaina, přepínač 3,3/5V tam není. Master|slave jsem zkoušel, jako první, nic to nedělá.

      HdInstTools tam vidí nějaké zařízení, pojmenováno je rozsypaným čajem. Zkusím zazálohovat data a přeinstalovat PFS3. Uvidíme...
      Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
      -----------------------------------------------
      Líbí se mi Retropolis

      Komentovat


        #4
        napad jedine takovej ze kazda redukce pristupuje k rdb jinak
        coz je ovsem hodne divny az nesmyslny
        Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

        Komentovat


          #5
          A neni vadnej ten kabel (kšanda) ? Jestli máš možnost, zkus jinej...

          Komentovat


            #6
            Autorem citovaného textu je IDEfix Přejít na původní příspěvek
            A neni vadnej ten kabel (kšanda) ? Jestli máš možnost, zkus jinej...
            Možnost zkusit jinej bohužel nemám, šrák je zcela nový, od chaina . Jak budu mít trochu času, tak to přeinstaluju a pak uvidím...
            Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
            -----------------------------------------------
            Líbí se mi Retropolis

            Komentovat


              #7
              Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
              Možnost zkusit jinej bohužel nemám, šrák je zcela nový, od chaina . Jak budu mít trochu času, tak to přeinstaluju a pak uvidím...
              kabl sem utrcite zkousel tim to fakt nebude
              Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

              Komentovat


                #8
                Autorem citovaného textu je Chain Přejít na původní příspěvek
                kabl sem utrcite zkousel tim to fakt nebude
                Tak to čoveče vypadá na ten kabel. právě jsem jeden odtrhnul z funčního 2,5" amigáckého disku, napojil na redukci a jede ok...

                Přes ten tvůj nenaběhnou vůbec partyšny a v HDInstTools vidím rozsypaný čaj. To jsou věci ...
                Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                -----------------------------------------------
                Líbí se mi Retropolis

                Komentovat


                  #9
                  no pres muj kabel a mou redukci ?
                  esli totiz neni zrada v tom ze kazda ta redukce je trochu jinak zapojena
                  Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                  Komentovat


                    #10
                    Kabel i redukce jsou od tebe, někdy z podzimu? Jen jsem je nechal u ledu, dostal jsem se k tomu až teď.

                    Bohužel nemůžu ten tvůj kabel zkusit na 2,5" hdd, protože kabel má na konektoru zámek (výstupek) a ten já nenarvu do hdd konektoru...
                    Klikni pro plné zobrazení obrázku

Jméno: IMG_0483.jpg
Počet zobrazení: 1
Velikost: 31,6 KB
ID: 105673
                    Ten nezapojený kabel je tvůj, jen by měl být správně otočený naopak, aby seděla jednička, čehož jsem si při focení nevšimnul.
                    Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                    -----------------------------------------------
                    Líbí se mi Retropolis

                    Komentovat


                      #11
                      zámek ufikni no, co naděláš

                      a na kabelu fakt nic nevykouzlis.

                      ok, posli to zpet a ja ti ho vymenim, opet to vosem zvysuje cenu pro dalsi, neda se szukat
                      Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                      Komentovat


                        #12
                        Už fakt nevím

                        Kabel je v poho. Upiloval jsem mu zámek dámským pilníčkem na nehty a na 2.5" hdd jede jak víno. Tímto se omlouvám za nepřiměřené osočení. Vracet s dovolením nic nebudu, rád bych ten problém vyřešil.

                        zkusil jsem dvě různé cf karty. jednu dvougigovku goodram a jednu 256 kingmax. ať zapojím co za pojím, v hdinsttools i hdtoolboxu vidím v "setup drive" fragmenty názvu výrobce, fragmenty verze a další rozsypaný čaj. Ten rozsypaný čaj se po rebootech mění.

                        Díky tomu nezabírá formát ani kvik formát. Obě karty jsem následně naformátoval v pecce na fat32, otestoval a vše ok. znovu do amigy, redukce 2,5" vidí to samé kulové.

                        když obě karty vezmu do 3,5" redukce, vše je ok. příprava na 3,5" redukci a přesun na 2,5" redukci dělá to samé kulové.

                        napadá mě to zkusit na jiné amize 1200, ale nechce se mi "zase" rozebírat. Nebo mě teď napadlo uložit na funkční 3.5" redukci RDB do fajlu a zkusit načíst na 2,5" redukci. Ale spíš mi přijde, že problém bude už při samotné identifikaci redukce v systému amigy.

                        A ještě mě napadla jedna banalita. Chaine, někdy na podzim jsi psal, že pro připojení cf karty musí být "upravená" verze hdtoolboxu nebo hdinstoolsu? používám jen běžně dostupné verze hdtoolboxu z OS3.9 a hdinstools 6.9. Nebude toto můj problém? kde se dá tato verze sehnat? A jak to, že na 3.5" redukci je vše ok.

                        A ještě jeden paradox. Už jsem to zkoušel tolikrát a jsem z toho tak zmagořený, že tomu už sám nevěřím. ale jednou mi ta 2,5" rekukce načetla do rdb správně pfs. Rozdělil jsem disky na tři partyšny a kopíruju zpátky zálohy z scsi disku přes scsi kit. První partyšna ok, druhá ok, u třetí to chcíplo a vše zmizelo (partyšny, pfs z rbd) a zase byl rozsypaný čaj...
                        zkoušel jsem i různé masky, ale nic. Zůstávám u masky fffffffc, transfer:0001fe00

                        asi bych potřeboval ještě jednu tu samou 2,5" redukci na vyzkoušení . Ale když se nezadaří, vrátím tam snad zpátky tu 3,5 palcovku a už se tím nebudu zabývat.
                        Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                        -----------------------------------------------
                        Líbí se mi Retropolis

                        Komentovat


                          #13
                          updaveny hdtoolbox resi pouze chybovou hlasku ze device type 7 neni hardisk, tim to podle me nemuze byt.

                          podle me je problem v tvem 3.9 a pfs. na ffs a 3,1 sem se s nicim takovym nesetkal

                          pravda, zase mi nejde cdrom ktery tobe jede a taky sem jednouz videl ze mi jel, pres idefix, alre mozna to byla fata morgana i s instalaci 3.9 z te cdromky. taky magorim

                          procez a nacez, kdo bude po me chtit nekdy nejakou redukci, toho poslu hodne sproste jinam ze si to za ramecek neda
                          Naposledy upravil Chain; 08.03.2007, 22:33:36.
                          Umřít v nejlepším umí málokdo. Dokázala to jen Amiga a Šlacha.

                          Komentovat


                            #14
                            Budu si s tím ještě pár dnů hrát, pokud přijdu na něco kloudného, dám vědět.
                            Amiga OCS, ECS, AGA, CGX, PPC
                            -----------------------------------------------
                            Líbí se mi Retropolis

                            Komentovat


                              #15
                              Autorem citovaného textu je DaMi Přejít na původní příspěvek
                              Budu si s tím ještě pár dnů hrát, pokud přijdu na něco kloudného, dám vědět.
                              DaMi: tak mi to nedalo a jeste jsem poradne prozkousel taky svoji redukci od Chaina. Mel jsem ji odzkousenou v notebooku, protoze se mi taky nechtelo rozebirat amigu, ale ted jsem to teda udelal. Puvodne jsem tam mel taky 3,5" CF redukci z Brna zapojenou jeste s IDE zip. Mam v Amize taky scsi s hdd a cdrw. Me se to teda rozjelo i na ty malinky 2,5" redukci (az na maly problem - zapojil jsem to napoprvy opacne). Tvoji chybu tezko analyzovat, rozhodne ale v pripade kdyz ti to hazi ty divny rozhozeny informace v HDInstalTools bych nic nedelal, dokud info nebude v poradku. Nejlepsi bys mel zkusit pripojit jinou CF kartu, ja nedam dopustit na znacku kingston - ve verzi 512mb, jede na amize v poho (s prislusnou hodnotou maxtransfer samozrejme). Vzdy pouzivej HDInstallTools a pokud mozno nepouzivat os 3.9 (testy delat na os 3.1 bez jakychkoli patchu - napr. IDEfix.). Pokud by ti i jiny karty hazely divny chyby, tak to vypada fakt na kabel ci redukci.. V tomhle pripade muzu vzit tu svoji (od Chaina) az si pojedu pro objednanou CD32 z Vesalie a muzeme to vyzkouset i s mym kabelem a kartou primo u tebe.
                              A500, A500+, Amiga 600HD/ACA630, A600 V2-Apollo 68080, Amiga 1200/Blizz1230/50, CD32, A3000, A4000/060, Minimig, Powerbook G4 17" MorphOS, SAM460cr AmigaOS4 God is great!

                              Komentovat

                              Zpracovávám...
                              X